دانلود تحقیق زندگینامه پیامبر و سه امام شیعیان - آسمان فایل
مرداد
۳۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق زندگینامه پیامبر و سه امام شیعیان

در این تحقیق به طور کامل در مورد زندگینامه پیامبر (ص)  از جمله ویژگیهای ظاهری پیامبر، ویژگیهای سیرتی ، ازدواج با خدیجه و آغاز بعثت پرداخته و در ادامه با زندگینامه سه امام بزرگ شیعیان امام علی(ع) ، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) پرداخته شده است. در ادامه می توانید تحقیق زندگینامه پیامبر و سه امام شیعیان را دانلود و مطالعه کنید.

زندگینامه پیامبر و سه امام شیعیان

مشخصات فایل زندگینامه پیامبر و سه امام شیعیان

عنوان: زندگینامه پیامبر و سه امام شیعیان
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۱۷۶
حجم فایل: ۲۴۳ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق زندگینامه پیامبر و سه امام شیعیان می خوانید.

اما سنت در اصطلاح علما داراي معناي متعددي و مختلفي است و در هر علمي به معناي خاصي به کار مي‌رود که اگر چه ميان اين تعاريف شباهت‌هاي زيادي وجود دارد. سنت نزد محدثين اين گونه تعريف شده است: « ما اثر عن النبي (ص) من قول أو عمل أو تقرير أو صفة خُلقيه أو خِلقيه أو سيرة سواء أکان ذلک قبل البعثة أم بعد‌ها »که شامل هر عمل و رفتار و کردار پيامبر در تمام حالات و ادوار زندگي ايشان مي‌شود. سنت در نگاه محدثان با حديث و خبر مترادف است و برخي خبر را اعم از حديث و سنت دانسته‌اند و لفظ «اثر» بر حديث مرفوع و موقوف و مقطوع اطلاق مي‌گردد و برخي گفته‌اند: اثر فقط حديث موقوف را گويند. زيرا محدثان به دنبال شناخت همه حالات پيامبرند، اعم از اينکه حکم شرعي از آن حاصل شود يا نشود. زيرا اينان در راه‌ هاي شناخت، فقط نقل را پذيرفته و راه عقل و شهود را قابل اعتماد نمي‌دانند. لذا برخي حتي در افعال عادي هم دوست دارند که طبق آنچه از پيامبر نقل شده است عمل کنند، اگر چه شايد هيچ نوع استحبابي هم نداشته باشد.
سنت نزد اصوليون و سلفيان اين گونه تعريف شده است: « آنچه از پيامبر نقل شده از قول و فعل و تقرير» .اين تعريف به خاطر رويکرد اصوليان به مصادر شريعت است و چون آنان به دنبال روش‌ها و چگونگي استنباط احکام هستند، لذا به سنت از‌آن جهت که دليل و مصدر شريعت است نگاه مي‌کنند و لذا به دليل معروف شده است و در اصول فقه شيعه هم از ادله اربعه استنباط ( قرآن، سنت، اجماع و عقل ) ياد مي‌شود.
سنت نزد فقها به معناي استحباب به کار مي‌رود که در مقابل وجوب و حرمت است و در تعريف سنت نزد فقيهان سلفي به همين معنا آمده است: « آنچه از پيامبر ثابت شد ولي از امور واجب نيست سنت گويند».
در برخي موارد سنت به معناي  عمل صحابه است؛ علي الخصوص در موارد اتفاق صحابه مورد پذيرش اهل سنت. گاهي به عمل شيخين نيز سنت گويند و گاهي سنت خلفاي راشدين را سنت گويند، همچنان که در حديثي آمده است: « بر شما باد به سنت من و سنت خلفاي من و بپرهيزيد از بدعت که هر بدعتي ضلالت است». اين تعريف آخر، مهم‌ترين تعريفي است که به اهل سنت اطلاق مي‌شود که در مقابل اين مفهوم، مفهوم بدعت وجود دارد. سلفيه گويند سنت چيزي است که پيامبر و اصحابش بر آن بوده‌اند، از حيث اعتقاد، عمل و نحوه سلوک و رفتار. اين تعريف از سنت خود داراي دو اطلاق است عام و خاص. عام آن اين است که شيعه در مقابل آن قرار دارد بنابراين تمام طوايف ديگر که خلافت شيخين را قبول دارند حتي خوارج در اين تعريف قرار مي‌گيرند.
اطلاق خاص آن فقط اصحاب حديث اهل سنت را مي‌گيرد که بقيه مذاهب اسلامي را اهل بدعت معرفي کرده و خيال مي‌کند که فقط خودشان پيرو سنت پيامبرند که نگارنده اين اينطور در مقاله « مفهوم اهل سنت» ثابت کرده است که اين مفهوم از قرن سوم به بعد به اصحاب حدیث اطلاق شد و يک نوع فرافکني بوده است.
بر اين اساس اگر در کتب اصحاب حديث و رجال آمده است که صاحب سنّة يا صاحب بدعت يعني ملاک اصحاب حديث‌اند. اگر آرا اعتقادي آن فرد مطابق اصحاب حديث باشد، صاحب سنت است و الاّ صاحب بدعت است. احمد بن حنبل در اين زمينه گفته است: «اصول السنّة عندنا التمسک بما کان عليه اصحاب و رسول الله».
در همين راستا آثار متعددي به عنوان سنت به نگارش درآمد که همگي بعد از احمد بن حنبل نوشته شده است که نشان مي‌دهد مفهوم سنت از زمان احمد بن حنبل به بعد مرسوم و معروف بر طيف خاصي شده است. اين آثار عبارتند از «السّنة از احمد بن حنبل؛ السنّة از خلاّل؛ السنّة از ابوبکر بن عاصم؛ السنّة از ابو داود سجستاني؛ الاعتصام بالسنّة از بخاري و السنّة از طبري و امثال آن که در طبقات الحنابله ابن ابي يعلي آمده است.
در نزد سلفيان، سنت مفسر قرآن کريم است و در نگاه آنان همچون قرآن معاني آن از طرف وحي است ولي اختلافش با قرآن در اين است که الفاظ قرآن نيز وحي است اما الفاظ سنت از پيامبر است. اين معاني را یا جبرئيل براي پيامبر آورده است و يا روح الامين به قلب او الهام کرده است، و يا در خواب به او الهام مي‌گردد يا حضرت رسول (ص) به طريق اجتهادي از آنچه به ايشان تعاليم داده است، مطالبي را براي مردم بيان مي‌کند.

فهرست مطالب تحقیق زندگینامه پیامبر و سه امام شیعیان در پایین آمده است.

مقدمه
چرا سنت پيامبر ؟
زندگینامه حضرت محمد (ص)
سفر رسول خدا به سام همراه ابوطالب
ویژگیهای ظاهری پیامبر
ویژگیهای سیرتی پیامبر
سای رویژگیهای پیامبر
ازدواج پیامبر با خدیجه
آغاز بعثت
اولین اسلام آورندگان
علنی شدن دعوت
سرسختترین دشمن پیامبر و کارشکنیها
هجرت یاران رسول خدا به حبشه
ورود نمایندگان مسیحی به مکه
زندگی نامه حضرت علی
ولادت و حسب و نسب
تربيت اوليه آن حضرت
على عليه السلام هنگام بعثت
نقش على عليه السلام در هجرت
خدمات نظامى على عليه السلام
غزوه بدر:
غزوه احد:
غزوه بنى نضير:
غزوه أحزاب يا خندق:
فتح مكه
نص بر امامت آنحضرت
رحلت پيغمبر صلى الله عليه و آله و سلم
غوغاى سقيفه
خلافت ابوبكر
شوراى شش نفرى عمر
نيازمندى خلفاء بوجود على عليه السلام
علل قتل عثمان
انتخاب بخلافت
جنگ جمل
جنگ صفين
شهادت على عليه السلام
زندگینامه امام حسن مجتبی علیه السلام
ولادت
القاب امام
كمالات انسانى
سرشت و طینت امام
بیعت مردم با حسن بن على (ع )
همسران و فرزندان امام حسن (ع )
زندگی نامه امام حسین (ع)
ولادت
حسين (ع ) و پيامبر (ص)
حسين (ع ) با پدر
امام حسين (ع ) با برادر
امام حسين (ع ) در زمان معاويه
قيام حسينى
منابع

دانلود مقاله تاریخ پیامبر پس از بعثت (دوران مکه) نیز پیشنهاد می شود.
دانلود و مطالعه زندگی پیامبر (ص) پیش از بعثت   نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق زندگینامه پیامبر و سه امام شیعیان را به قیمت ۱۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.