دانلود پاورپوینت بررسی تثبیت خاک رس گرگان - آسمان فایل
شهریور
2
1395

دانلود پاورپوینت بررسی تثبیت خاک رس گرگان

اگر به دنبال مقاله ای خوب و کامل با عنوان بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو هستید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با تثبیت و تورم خاک رس گرگان می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت پاورپوینت میباشد که  شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو

مشخصات فایل بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو

عنوان : بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو
فرمت فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد اسلایدها : ۳۱
حجم فایل : ۷۹۷ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو می خوانید.

انگيزه و دلايل و روش‌هاي تثبيت خاك
خاك طبيعي محل عمليات ساختماني هميشه براي اهداف موردنظر كاملاً مناسب نمي‌باشد و خواص مكانيكي خاك چه به عنوان مواد زيربنا و چه به عنوان ماده پر كننده خاكريز سد و غيره با توجه به اهميت سازه و انتظار ما از آن و ديگر شرايط مربوط به سازه بايستي بهبود يافته و اصلاح گردد.
به عنوان نمونه در نهشته‌هاي دانه‌اي، خاك طبيعي ممكن است خيلي شل باشد و نشست الاستيگ زيادي از خود نشان دهد. در چنين حالتي لازم است كه قبل از احداث سازه، خاك متراكم شود تا وزن مخصوص و در نتيجه مقاومت برشي آن افزايش يابد.
گاهي مواقع لايه فوقاني خاك نامطلوب است و بايد برداشته شده و با خاكي با كيفيت بهتر كه شالوده بر روي ان قابل احداث باشد، عوض گردد و سپس تا حد لازم متراكم شود. گاهي مواقع در اعماق كم به لايه‌هاي نرم و اشباع رس برخورد مي‌شود.
بر حسب بار شالوده و ضخامت لايه رس، ممكن است نشست‌هاي قابل توجهي در سازه بوجود آيد. براي جلوگيري از چنين نشست‌هايي لازم است كه تكنيك‌هاي خاصي براي بهبود وضعيت خاك بكار گرفته شود يا اگر خاك داراي حالت تورم زيادي باشد و سازه در اثر اين خاصيت تهديد مي‌شود، بايد با يكي از روش‌ها، مانند كنترل تراكم يا بالشتك ماسه‌اي يا پيش مرطوب كردن و يا تثبيت با آهك يا سيمان و يا روش الكتريكي، از تورم جلوگيري نمود. اگر هدف تغيير و افزايش خواص مقاومتي خاك باشد، يكي از روش‌هاي اساسي، منجمد كردن روش الكتريكي، تراكم، زه‌كشي، انتخاب دانه‌بندي صحيح، تثبيت و تسليح كردن خاك بكار مي‌رود.
تثبيت خاك اساساً به منظور اصلاح و بالا بردن كيفيت مصالح نامرغوب جهت استفاده آنها در پروژه‌هاي مختلف و به ويژه در امر راهسازي است و لذا حاصل تثبيت مصالح نامرغوب شامل موارد زير است:
افزايش توان باربري خاك (بارهاي قائم، بارهاي افقي و …)
كاهش ميزان نشست خاك
كاهش ضريب چسبندگي و مشخصاً در مورد خاك‌هاي با چسبندگي زياد مانند رس
افزايش ضريب چسبندگي و مشخصاً در مورد خاك‌هايي با چسبندگي خيلي كم مانند ماسه بادي.
كاهش درصد جذب آب و جلوگيري از تورم خاك
تقليل هزينه ساختمان راه‌ها (مساله حمل و نقل خاك‌ها)
سرعت عمل در انجام عمليات راهسازي (حمل كمتر و قابليت تراكم بيشتر)
پايداري در مقابل عوامل جوي مانند تكرار يخبندان و ذوب يخ.
كاهش ضخامت لايه‌هاي روسازي.
عدم رويش گياهان در سطح راه.
كاهش تغيير شكل‌پذيري در اثر بارهاي وارده
كاهش ميزان گرد و خاك در اثر عبور وسايل نقليه

تثبيت خاك‌ها بوسيله حرارت
اين روش اولين بار توسط استراليايي‌ها ابداع شده است. روش كار به اين صورت است كه خاك‌هاي چسبنده را مي‌سوزانند تا در اثر حرارت شديد تغييراتي در بافت اين نوع كاني‌‌ها حاصل شده و باعث اتصال و يكپارچه شدن خاك گردد. بدين صورت ظرفيت باربري خاك افزايش يافته و غالباً خصوصيات موردنظر در تثبيت خاك‌ها براي آن حاصل خواهد شد. عمل حرارت دادن و سوزاندن مي‌تواند با استفاده از كوره‌هاي متحرك و يا بكارگيري چاشني و فتيله انجام شود.

فهرست مطالب تحقیق بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 

 تثبيت و تورم خاك رس گرگان توسط گياه بامبو

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.