دانلود تحقیق روشهای آزمايشگاهی اندازه گيری ضرايب يونی - آسمان فایل
شهریور
1
1395

دانلود تحقیق روشهای آزمايشگاهی اندازه گيری ضرايب يونی

اگر به دنبال تحقیقی خوب و کامل با عنوان روشهای آزمايشگاهی اندازه گيری ضرايب يونی هستید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با روشهای آزمايشگاهی اندازه گيری ضرايب يونی میباشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word میباشد که  شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

روشهای آزمايشگاهی اندازه گيری ضرايب يونی

مشخصات فایل روشهای آزمايشگاهی اندازه گيری ضرايب يونی

عنوان : روشهاي آزمايشگاهی جهت اندازه گيری ضرايب فعاليت منفرد و متوسط يونی الكتروليتها
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۷۰
حجم فایل : ۹۰۰ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق روشهای آزمايشگاهی اندازه گيری ضرايب يونی می خوانید.

روش استاتيك
روشهاي ايستايي روشهاي ساده اي هستند كه جهت اندازه گيري فعاليت يك حلال در مخلوطهايي كه يك جزء تشكيل دهنده آن غير فرار مي باشد به كار گرفته مي شود.
در اين روش اختلاف فشار بخار محلول و حلال خالص با يك فشار سنج ديفرانسيلي اندازه گيري مي شود. مشكل اصلي اين روش تخليه كامل هوا از سيستم مي باشد. اين روش براي محلولهاي الكتروليت دو سازنده اي مناسب مي باشد . همچنين يكي از معايب اين روش اين است كه در غلظتهاي بالا از الكتروليت نمي توان آن را به كار برد.

روش ديناميك
در اين روش ابتدا هواي خشك را از آب عبور مي دهند و بعد با يك خشك كننده (دسيكاتور) آب را جذب مي كنند و بعداً هواي يكسان با اولي را از محلول عبور مي‌دهند و بعد اين هوا را هم از يك ديسكاتور عبور مي دهند. تمام اينها در يك حمام آبي (ترموستات) انجام مي دهند. مقدار آبي كه در مرحله اول جذب مي شود نشان دهنده فشار بخار حلال و مقدار آبي كه در مرحله دوم جذب مي شود نشان دهنده فشار بخار محلول مي باشد.

تعادل فشار بخار يا روش ايزوپيستيك
در سال ۱۹۱۷ بوس فيلد (Bous Field)]  [، پايه هاي روش ايزوپيستيك را تعريف كرد كه بعداً توسط سين كليد ]   [ توسعه داده شده است. ضرايب فعاليت متوسط يوني صدها محلول آبي الكتروليت و انرژي آزاد حاصل از اختلاط آنها با استفاده از روش ايزوپيستيك تعيين شده است ]۱۰،۴۵[. در اين روش فشار بخار يك محلول را كه فعاليت آن را نمي دانيم با يك محلول كه فعاليت آن را مي دانيم با هم مقايسه مي شوند. اين روش يك روش وابسته به روشهايي ديگر است چون فعاليت محلول مرجع بايد با يك روش ديگر اندازه گيري شود. محلولهاي پتاسيم كلريد، سديم كلريد، كلسيم كلريد و اسيد سولفوريك به عنوان محلولهاي مرجع انتخاب مي‌شوند محلولهايي كه به عنوان محلول مرجع انتخاب مي شوند بايد منبع غلظتي كه فعاليت آنها تعيين شده است، زياد باشد.
فعاليت محلول مرجع معمولاً با روش پتانسيومتري، تنزل نقطه انجماد و افزايش نقطه جوش اندازه گيري مي شود. چند محلول مرجع و فعاليت آنها در غلظتهاي مختلف همچنين در دماي مختلف در كتاب پيترز آمده است ]۱۰۰[. شرط اصلي در اين روش رسيدن به نقطه تعادل ترموديناميكي بين دو محلول است. بدان معني كه پتانسيل شيميايي اجزاء تشكيل دهنده دو محلول بايد از مقادير يكساني برخوردار باشد. اين تعادل با تبخير و تقطير همدماي حلال از يك ظرف به ظرف ديگر صورت مي گيرد.
به دليل وجود تعادل بين دو سيستم حالت مرجع حلال در هر دو ظرف را مي‌توان يكسان اختيار كرد. با فرض در حال تعادل بودن دو محلول در دو ظرف و تساوي فعاليت حلال در محلولهاي مورد آزمايش و مرجع مي توان فعاليت و ضرايب فعاليت الكتروليت را مورد محاسبه قرار داد. با يك سري اندازه گيري در غلظتهاي متفاوت مي توان ضريبي را به نام ضريب ايزوپيستيك تعريف كرد و روند تغييرات آن با غلظت الكتروليت را مشاهده نمود.

فهرست مطالب تحقیق روشهای آزمايشگاهی اندازه گيری ضرايب يونی را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

فصل اول: روشهاي آزمايشگاهي جهت اندازه گيري ضرايب فعاليت منفرد و متوسط يوني الكتروليتها
مقدمه
تنزل نقطه انجماد
افزايش نقطه جوش
تنزل فشار بخار
روش استاتيك
روش ديناميك
تعادل فشار بخار يا روش ايزوپيستيك
روشهاي الكتروشيميايي
پيلهاي الكتروشيميايي
حلاليت و نفوذ
خلاصه فصل اول
فصل دوم : تعيين ثابتهاي مدل خشكبارچي-ورا و كاربرد آن
مقدمه
مدل پيشنهادي
پارامتر اندازه يون
مقايسه نتايج با مدل پيترز
كاربرد معادله پيترز بر روي الكتروليتهاي مختلف
بحث و نتيجه گيري
خلاصه فصل دوم
جدولها

هم اکنون می توانید تحقیق روشهاي آزمايشگاهی جهت اندازه گيری ضرايب فعاليت منفرد و متوسط يونی الكتروليتها را به قیمت ۵۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.