دانلود تحقیق انواع ترانزیستورها و ديودهای قدرت - آسمان فایل
شهریور
۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق انواع ترانزیستورها و ديودهای قدرت

اگر به دنبال تحقیقی خوب و مفید با عنوان انواع ترانزیستورها و ديودهای قدرت هستید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با انواع ترانزیستورها و ديودهای قدرت می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word میباشد که  شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

 ترانزیستورها و ديودهای قدرت

مشخصات فایل انواع ترانزیستورها و ديودهای قدرت

عنوان : انواع ترانزیستورها و ديودهای قدرت
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۸
حجم فایل : ۶۸ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق انواع ترانزیستورها و ديودهای قدرت می خوانید.

 انواع تريستورها
تريستورها تقريبا تنها به روش تزريق ساخته مي شوند . جريان آند براي انتشار از نزديكي گيت به تمام سطح پيوند ( هنگامي كه سيگنال جهت
روشن كردن تريستور اعمال مي شود ) به زمان معيني نياز دارد .
سازندگان براي كنترل di/ dt ، زمان روشن شدن و زمان خاموش شدن ، از ساختارهاي متفاوتي براي گيت استفاده مي كنند . تريستورها بسته به ساختار فيزيكي و محوه روشن و خاموش شدن ، به ۹ دسته زير تقسيم مي شوند :

  • تريستورهاي كنترل فاز ( SCR )
  • تريستورهاي كليد زني سريع ( SCR )
  • تريستورهاي خاموش شونده با گيت ( GTO)
  • تريستورهاي سه قطبيدو جهته ( TRIAC )
  • تريستورهاي هدايت معكوس ( RCT )

 تريستورهاي كنترل فاز

اين نوع تريستورها عموما در فركانس خط كار مي كنند و بوسيله كموتاسيون طبيعي خاموش مي شوند . زمان خاموش شدن tq  ، در محدوده ۵۰  تا ۱۰۰ u s مي باشد . اين تريستور بيشتر براي كليد زني در سرعتهاي كم مناسب است . نام ديگر اين تريستورها تريستور مبدا مي باشد . از آنجا كه اصولا تريستوريك وسيله كنترل شده از جنس سيليكون است ، اين دسته از تريستورها با نام يكسو كننده هاي كنترل شده سيليكوني نيز شناخته مي شوند .
ولتاژ حالت روشن  VT غالباً بين ۱٫۱۵V (براي ترانسفورماتورهاي ۶۰۰V) تا ۱٫۲۵V (براي ترانسفورماتورهاي ۴۰۰۰V) تغيير مي كند و براي يك تريستور ۵۵۰۰A و ۱۲۰۰V ، معمولاً در حدود ۱۲۵V است .تريستورهاي جديد از يك تقويت كننده گيت استفاده مي كنند . به گجونهاي كه سيگنال ابتدا به گيت يك تريستور كمكي TA اعمال مي شود و خروجي تقويت شده TA به گيت تريستور اصلي TM اعمال مي گردد. استفاده از تقويت كننده گيت مشخصه هاي ديناميكي خوبي را به ما مي دهد ، تنها مشخصات ديناميكي تريستور را تا حدودي بهبود بخشيده و با كم كردن يا به حداقل رساندن اندازه سلفه محدود كننده di/dt و مدارهاي حفاظتي dv/dt باعث ساده شدن طراحي مي شود .

تريستورهاي كليدزني سريع
كاربرد اين دسته از تريستورها در كليد زني با سرعت بالا و همراه با كموتاسيون اجباريست . زمان خاموش شدن اين تريستورها كم و بسته به محدوده ولتاژ ۵ تا s μ ۵۰ است . افت ولتاژ مستقيم تريستور در حالت روشن ، تقريباً تابع معكوسي از زمان خاموش شدن tq مي باشد . اين تريستورها را تحت عنوان تريستور اينورتر نيزمي شناسند .
اين تريستورها داراي dv/dt بالا در حد s μ ۱۰۰۰v/ و di/dt  بالا در حد s μ ۱۰۰۰ A/   هستند . قطع سريع di/dt بالا عمل بسيار مهمي در كاهش اندازه و وزن مدار كموتاسيون و / يا اجزاي مدار راكتيو هستن . ولتاژ حالت روشن يك تريستور ۲۲۰۰A,1800V حدود ۱٫۷V است . تريستورهاي اينورتري با قابليت سد كنندگي معكوس خيلي محدود در حد ۱۰V و زمان قطع بسيسار سريع بين ۳ تا ۵ s μ با نام تريستورهاي نا متقارن شناخته مي شوند .

تريستورهاي خاموش شونده با گيت
هر تريستور خاموش شونده با گيت نظير يك SCR مي توان با اعمال يك سيگنال مثبت به گيت روشن شود . به علاوه با اعمال سيگنال منفي به گيت ،مي توانيم  آن را خاموش كنيم . GTO يك عنصر تثبيت كننده است و مي تواند با مقادير جريان و ولتاژ نامي مشابه SCR ها ساخته مي شد . GTO با اعمال يك پالس كوچك مثبت به گيت روشن و با اعمال يك پالس منفي كوچك به گيت خاموش مي شود .

فهرست مطالب تحقیق انواع ترانزیستورها و ديودهای قدرت را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

ترانزیستورها و ديودهای قدرتهم اکنون می توانید تحقیق انواع ترانزیستورها و ديودهای قدرت را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.