دانلود تحقیق دی الکتریک و خواص آن - آسمان فایل
شهریور
۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق دی الکتریک و خواص آن

اگر به دنبال مطالبی کامل و مفید در مورد دی الکتریک و خواص آن هستید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با دی الکتریک و خواص آن می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word میباشد که  شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

دی الکتریک

مشخصات فایل دی الکتریک و خواص آن

عنوان : دی الکتریک و خواص آن
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۶۲
حجم فایل : ۹۶۷ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق دی الکتریک و خواص آن می خوانید.

 دي الكتريك چیست ؟

دی الکتریک و خواص آن

پلاريزاسيون ( قطبي شدن ) دي الكترويكها :
خواص جامدي الكتريك ناشي از پلاريزاسيون ايجاد شده بوسيلة ميدان الكتريكي است وقتيكه قوانين الكترو استاتيك براي مادة در حالت چگال بكار برده مي شود بايد به ميدان الكتريكي و پتانسيل الكتريكي يك تابع اضافه شود ، جامد مجموعة بزرگي از يونها و الكتروهاي والانس است و با هاديها را بر اساس يك جريان تقريباً آزاد بار الكتريكي و دي الكتريكها را بر اساس ظرفيت ناچيزي از الكترونهاي آزاد تشخيص مي دهيم .
در هاديها در اثر اعمال يك  ميدان بارهاي آزاد دوبارة توزيع مي شوند تا ميدان دروني حذف گردد ، از اين رو بار خالص درن يك هادي تحت شرايط استاتيك صفر است .
حال مي خواهيم تأثير يك ميدان ماكروسكوپيك خارجي را روي مولكولهاي يك جسم دي الكترويك بررسي كنيم .با توجه به اين كه مادة مورد نظر قطبي يا غير باشد دو نوع رفتار وجود دارد .در يك مادة قطبي الكترونها نسبت به بارهاي مثبت هستند طوري توزيع شده اند كه هر مولكول داراي عمان دو قطبي دائمي نيست .
در يك مادة دي الكتريك قطبي ، هر مولكول داراي يك ميان دو قطبي دائمي p است كه از نحوة توزيع داخل  بارهايش ناشي مي شود و در صورت نبودن يك ميدان الكتريكي خارجي امتداد همان مولكولهاي  مختلف بصورت كاتوره اي بوده و جسم بطور كلي ميان دو قطبي ندارد ، در صورت حضور يك ميدان الكتريكي بر دو قطبي هاي مولكولي گشتاوي اثر مي كند كه  مي خواهد آن را به موازات ميدان قرار دهد . در واقع همسويي كل به دليل آثار بي نظمي ناشي  اغتشاش گره هايي حاصل نمي شود و يك همسويي متوسط در راستاي ميدان بوجود مي آيد همچنين مي توانيم پلاريزاسيون را بصورت زير بيان كرد :
وقتي يك ميدان الكتريكي به يك دي الكتريك اعمال مي شود هر هسته با بار  مايل است در جهت ميدان جابجا شود و ابر الكترونهاي مقيد در خلاف جهت ميدان جابجا مي شوند كه اين موضوع در شكل ( ۲ ـ ۱ ) نشان داده شده است . جابجايي نسبي با بردار مكاني  كه مركز امر منفي را به هسته وصل مي كند ، تعيين مي شود بطوريكه نيرويي وارد بر هسته از طرف ميدان بار نيروي وارد بر هسته از طرف ابر الكتروني به تعادل برسند . در نتيجه يك ممان دو قطبي  در هر اتم توليد مي شود .
يك مجموعه اي از ميانهاي دو قطبي القاء شده ، روي دو سطح دي الكتريكي بصورت آيه هاي منفي و مثبت بارها گسترش مي يابند بطوريكه بردار نرمال لايه هاي در جهت ميدان E است كه در شكل ( ۲ ـ ۱ ) نشان داده شده است  .

بخشی از فهرست مطالب تحقیق دی الکتریک و خواص آن را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 دی الکتریک و خواص آنهم اکنون می توانید تحقیق دی الکتریک و خواص آن را به قیمت ۵۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.