دانلود تحقیق آشنايی با ميكروكنترلرها - آسمان فایل
شهریور
۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق آشنايی با ميكروكنترلرها

اگر به دنبال تحقیقی کامل و با ارزش در مورد آشنايی با ميكروكنترلرها هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با ميكروكنترلرها می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word میباشد که  شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهید.

ميكروكنترلرها

مشخصات فایل  آشنايی با ميكروكنترلرها

عنوان :  آشنايی با ميكروكنترلرها
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۷۶
حجم فایل : ۲۶۸  کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق  آشنايی با ميكروكنترلرها می خوانید.

اصطلاحات فني
يك كامپيوتر توسط دو ويژگي كليدي تعريف ميشود : (۱) داشتن قابليت برنامه ريزي براي كاركردن روي داده بدون مداخله انسان و (۲) توانايي ذخيره و بازيابي داده . عموما يك سيستم كامپيوتري شامل ابزارهاي جانبي براي ارتباط با انسان ها به علاوه برنامه هايي براي پردازش داده نيز ميباشد .

واحد پردازش مركزي
CPU ، به عنوان «مغز» سيستم كامپيوتري ، تمامي فعاليتهاي سيستم را اداره كرده و همه عمليات روي داده را انجام ميدهد . انديشه اسرارآميز بودن CPU در اغلب موارد نادرست است زيرا اين تراشه فقط مجموعه اي از مدارهاي منطقي است كه بطورمداوم دو عمل را انجام ميدهئد : واكشي ۸  دستورالعمل ها ، و اجراي آنها . CPU توانايي درك و اجراي دستورالعمل ها را براساس مجموعه اي از كدهاي دودويي دارد كه هريك از اين كدها نشان دهنده يك عمل ساده است .

حافظه نيمه رسانا : RAM و ROM
برنامه ها و داده در حافظه ذخيره ميشوند . حافظه هاي كامپيوتر بسيار متنوعند و اجزاي همراه آنها بسيار ، و تكنولوژي بطور دائم و پي در پي موانع را برطرف ميكند ، بگونه اي كه اطلاع از جديدترين پيشرفتها نياز به مطالعه جامع و مداوم دارد . حافظه هايي كه بطور مستقيم توسط CPU قابل دستيابي ميباشند ، IC هاي (مدارهاي مجتمع) نيمه رسانايي هستند كه RAM  و ROM ناميده ميشوند .

گذرگاهها : آدرس ، داده و كنترل
يك گذرگاه عبارت است از مجموعه اي از سيم ها كه اطلاعات را با يك هدف مشترك حمل ميكنند . امكان دستيابي به مدارات اطراف CPU توسط سه گذرگاه فراهم ميشود : گذرگاه آدرس ، گذرگاه داده و گذرگاه كنترل . براي هرعمل خواندن يا نوشتن ، CPU موقعيت داده (يا دستورالعمل) را با قراردادن يك آدرس روي گذرگاه آدرس مشخص ميكند و سپس سيگنالي را روي گذرگاه كنترل فعال مينمايد تا نشان دهد كه عمل موردنظر خواندن است يا نوشتن . عمل خواندن ، يك بايت داده را از مكان مشخص شده در حافظه برميدارد و روي گذرگاه داده قرار ميدهد.

ابزارهاي ورودي / خروجي
ابزارهاي I/O يا «ابزارهاي جانبي كامپيوتر» مسيري براي ارتباط بين سيستم كامپيوتري و «دنياي واقعي» فراهم ميكنند .

ابزارهاي ذخيره سازي انبوه
ابزارهاي ذخيره سازي انبوه نيز مثل RAM ها و ROM هاي نميه رسانا جزو نقش آفرينان عرصه تكنولوژي حافظه هستند كه بطور دائم درحال رشد و بهبود است . آنچنان كه از نام آنها برمي آيد اين ابزارها مقادير معتنابهي اطلاعات (برنامه يا داده) را نگهداري ميكنند و اين حجم از اطلاعات به هيچ وجه در RAM يا «حافظه اصلي» نسبتا كوچك كامپيوتر جا نيمگيرد .

 ابزارهاي رابط با انسان
يگانگي انسان و ماشين توسط مجموعه اي از ابزارهاي رابط با انسان تحقق مييابد كه متداول ترين آنها عبارتند از پايانه هاي نمايش تصوير (VDT) و چاپگرها . اگرچه چاپگرها ابزارهاي صرفا خروجي هستند كه براي چاپ كردن اطلاعات به كار ميروند ولي VDT ها در واقع از دو وسيله تشكيل شده اند زيرا شامل يك صفحه كليد به عنوان ورودي و يك CRT 6 به عنوان خروجي ميباشند .

 ابزارهاي كنترل / نظارت
به كمك ابزارهاي كنترل / نظارت (وبرخي نرم افزارها و رابط هاي الكترونيك دقيق) كامپيوترها ميتوانند كارهاي كنترلي زيادي را بي وقفه ، بدون خستگي و بسيار فراتر از توانايي انسان انجام دهند.

برنامه ها : بزرگ و كوچك
بحث اصلي ما برسخت افزار سيستمهاي كامپيوتري با يك مرورگذرا بر نرم افزار يا برنامه هايي كه براي راه اندازي آنها لازم است متمركز گرديده است . توجه نسبي به سخت افزار در برابر نرم افزار در سال هاي اخير بطور حيرت انگيزي دگرگون شده است.

ميكروها ، ميني ها و كامپيوترهاي مركزي
به عنوان يك نقطه شروع ، كامپيوترها براساس اندازه و توان آنها با عنوان ميكروكامپيوترها ، ميني كامپيوترها و كامپيوترهاي مركزي دسته بندي ميشوند . يك ويژگي كليدي ميكروكامپيوترها اندازه و بسته بندي CPU ميباشد كه از يك مدار مجتمع واحد – يعني يك ريزپردازنده تشكيل شده است .

 مقايسه ريزپردازنده ها با ميكروكنترلرها
پيش از اين خاطر نشان شد كه ريزپردازنده ها CPU هايي تك تراشه هستند و درميكروكامپيوترها به كار ميروند . پس فرق ميكروكنترلرها با ريزپردازنده ها چيست ؟ با اين سؤال از سه جنبه ميتوان برخورد كرد : معماري سخت افزار ، كاربردها و ويژگي هاي مجموعه دستورالعمل ها .

هم اکنون می توانید تحقیق آشنايی با ميكروكنترلرها را به قیمت ۷۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.