دانلود تحقیق فناوری اطلاعات در آموزش - آسمان فایل
شهریور
۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق فناوری اطلاعات در آموزش

اگر در جستجوی تحقیقی مفید و با ارزش در مورد فناوری اطلاعات در آموزش هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با فناوری اطلاعات در آموزش می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word میباشد که  شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهید.

فناوری اطلاعات در آموزش

مشخصات  فایل فناوری اطلاعات در آموزش

عنوان : فناوری اطلاعات در آموزش
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۲۹۳
حجم فایل : ۵۱۱ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق فناوری اطلاعات در آموزش می خوانید.

مفهوم و ماهيت رويكرد تكنولوژي آموزشي
تكنولوژي آموزشي به عنوان يك فرآيند علمي در روند تكاملي خود مفهومي گسترده و عميق پيدا نموده است. از اين رو كاربرد مفاهيم و اصول تكنولوژي آموزشي در حل مسايل آموزشي نيز از نقطه نظرهاي مختلف مورد تفسير و تحليل قرار داشته است.

روش پژوهش در علم و تكنولوژي آموزشي
با توجه به مفهوم رويكرد تكنولوژي آموزشي، شيوة پژوهش در تكنولوژي از روش پژوهش در علوم جدا نيست؛ معمولا در حوزه مطالعات اجتماعي و انساني،‌ تكنولوژي به استفاده از ابزارها و شيوه‌هايي كه بيشتر جنبه علمي دارند اطلاق مي‌شود و براي بسياري از علاقه‌مندان به آموزش فني و حرفه‌اي، جنبه‌هاي عملي و كاربردي از جنبه نظري جدا تلقي مي‌شود و از اين رو تصور مي‌شود كه شيوه علمي در زمينه تكنولوژي كاربردي ندارد.

تكنولوژي آموزشي، رويكردي مؤثر در رشد و توسعه اقتصادي، اجتماعي و صنعتي
يكي ازمهمترين امكان اصلي برنامه ريزي توسعه اقتصادي، اجتماعي و صنعتي، تبيين سياست‌ها و خط مشي‌هاي اجرايي در برنامه ريزي آموزشي است، برنامه‌هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و صنعتي زماني تحقق مي‌يابد كه سياست‌هاي مربوط به اجراي برنامه‌ريزي آموزشي مد نظر قرار گيرد.

تكنولوژي آموزشي ، رويكردي مؤثر در توسعه كمي و كيفي نظام آموزشي عالي
امروزه تأكيد نظام‌هاي آموزشي پيشرفته بر بهره‌گيري از فرآيند تكنولوژي آموزشي به ويژه در فعاليت‌هاي ياددهي و يادگيري،‌عاملي مؤثر در رشد و توسعه كمي و كيفي نظام آموزشي به ويژه آموزش عالي است.

ارزشيابي و تجديد نظر در نظام آموزش عالي با تكيه بر كاربرد علوم و تكنولوژي‌ آموزشي
مروري بر منابع و مآخذ سازمان يافته حوزه تخصصي آموزش عالي مبين اين واقعيت است كه مفهوم اعتبار بخشي دانشگاهي به معناي فرآيند كنترل كيفيت و اطمينان بر عملكرد نظام آموزش عالي است كه به كمك آن هر دو عمل بازبيني و سنجش صورت مي‌گيرد.

 همكاريهاي‌ بين المللي و منطقه‌اي
يكي از مهمترين مسايل در نظام آموزشي جهان، همكاري هاي علمي و فرهنگي در سطح بين المللي به منظور تأمين و گسترش صلح و تفاهم جهاني از طريق ارتباط ميان نظام‌هاي آموزشي است. تحقق اين هدف از طريق سازمان‌ها و مجامع بين‌المللي علمي، پژوهشي، فرهنگي و تربيتي مانند يونسكو، دفتر بين المللي تربيت، مؤسسه بين المللي برنامه ريزي آموزشي و مانند آن مي‌تواند انجام پذيرد.

تكنولوژي آموزشي، چارچوبي مؤثر در توسعه يادگيري و بهبود آموزش
ديويد هانگ و فيليپ وونگ دو تن از محققان معاصر در مقاله‌اي با عنوان: «اطلاع رساني و تحقق در تكنولوژي آموزشي، چرچوبي براي يادگيري و آموزش» به بررسي نقش تكنولوژي آموزشي در توسعه و بهبود فرآيند يادگيري و آموزش فراگيران پرداخته‌اند.

تكنولوژي آموزشي، نيروي محركه فرآيند توسعه آموزشي
تكنولوژي و توسعه در تعامل با يكديگر هستند، از اين رو تكنولوژي آموزشي و توسعه نظام آموزشي نيز در تأثير متقابل با يكديگر هستند.

 جهان گرايي تكنولوژي آموزشي
روند تكاملي توليد، انتقال و انتشار جهاني تكنولوژي و علوم و فنون در نظام آموزشي، پيدايش پديده يا رويكردي را با عنوان جهان گرايي تكنولوژي آموزشي مطرح ساخته است. مفهوم جهان گرايي تكنولوژي آموزشي به معناي بهره برداري جهاني و جامعه از تكنولوژي، همكاري جهاني براي توليد، انتقال و انتشار تكنولوژي در نظام آموزشي است.

رويكرد سنتي (فناوري اطلاعات به مثابه تكنولوژي آموزشي)
واژه‌هاي متفاوتي براي تشريح رويكرد آموزش فناوري به كار گرفته مي‌شود از جمله:
– يادگيري با كمك رايانه
– يادگيري رايانه – محور
– تدريس رايانه – محور
– تدريس به كمك رايانه
– آموزش به كمك رايانه

فهرست مطالب تحقیق فناوری اطلاعات در آموزش  را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 فناوری اطلاعات در آموزشهم اکنون می توانید تحقیق فناوری اطلاعات در آموزش را به قیمت ۸۷۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.