دانلود تحقیق پتروشيمی بوعلی سينا - آسمان فایل
شهریور
۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق پتروشيمی بوعلی سينا

اگر به دنبال تحقیقی کامل و جامع در زمینه پتروشیمی بوعلی سینا هستید، معرفي ابزرار دقيق ،لزوم كاربرد وسائل سنجش و كنترل در صنايع نفت و پتروشيمي ، كنترل، عوامل تحت كنترل، فشار ، جريان سيال و موضوعات بسیار دیگری که در این تحقیق به آن پرداخته شده است. در ادامه می توانید تحقیق پتروشيمی بوعلی سينا را دانلود و مطالعه کنید.

ترميستور

مشخصات فایل پتروشيمی بوعلی سينا

عنوان: پتروشيمی بوعلی سينا
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۳۱
حجم فایل: ۷۹ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق پتروشيمی بوعلی سينا می خوانید.

معرفي ابزار دقيق
۱-۱- فن ابزارهاي دقيق

سنجش عبارتست از مقايسه كميت هاي نامعلوم با كميت هاي حد نصاب و قراردادي، اين ايده موقعي به مرحله اجراء قرار مي گيرد كه لازم باشد كميت هاي فيزيكي و شيميائي معلوم و اندازه گيري شوند. عمل سنجش بهر صورت كه باشد در تغييرات و فعل و انفعالات مواد اوليه تمام صنايع جهان لازم و ضروريست. زيرا بدلائل زير حس هاي پنج گانه بشر فقط در حدي بسيار محدود در عمل اندازه گيري و سنجش قادر به معلوم تغييرات در اشياء مي باشند.

۱-۲- لزوم كاربرد وسائل سنجش و كنترل در صنايع نفت و پتروشيمي
الف- كنترل كيفيت و كيفيت طبق طرح عمليات بهره برداري و مشخصات تعيين شده
ب- ايمن نگهداشتن واحدهاي صنعتي در شرائط خاص (از نظر خطرات انفجار وكليه حوادث ناشي از صحيح كار نكردن وسائل)

كنترل
بطور كلي در هر فرآيند توليدي صرف نظر از روش توليدي. نوع و حجم محصول و نياز به يك سيستم كنترل كننده داريم تا بطور اتوماتيك همواره روند توليد را تحت نظر داشته و عملكرد صحيح سيستم ها،دستگاهها و آلات و ادوات گوناگون را تضمين نمايد.

۱-۳- عوامل تحت كنترل
در هر فرآيند توليدي متغيرهاي زيادي وجود دارند كه بايستي تحت كنترل قرار گيرند اما چهار عاملي كه از اهميت بيشتري برخوردار بوده و در صنعت همواره با آنها برخورد خواهيم داشت عبارتند از:
۱- فشار PRESSURE
در مواردي كه با سيالات سروكار داريم (گازها، مايعات، بخار آب) فشار و تغييرات آن از عوامل عمده اي است كه بايستي تحت كنترل قرار گيرد.

فصل دوم:
شناخت انواع كميت هاي مورد استفاده در سيالات
۲-۱ فشار (PERSSURE)
۱- فشار نسبي   GAUGE PRESSURE
اكثر فشار سنج ها تفاوت فشار سيال را از فشار اتمسفر نشان مي دهند كه اين تفاوت فشار را فشار نسبي گويند.
فشار اتمسفر- فشار مطلق سيال= فشار نسبي سيال
Gauge pressure =Absolute of Fluid -Pressure Of The Atmosphere
۲- فشار جو ATMOSPHERE PRESSURE
هوائي كه كره زمين را احاطه كرده است داراي وزن مي باشد كه آنرا فشار هوا گوئيم و مقدار آن بستگي به ارتفاع و درجه حرارت محيط دارد. تريچرلي براي اولين بار مقدار اين فشار را در كنار دريا بطريق ذيل اندازه گرفت. تستك پر از جيوه اي را در كنار درياي آزاد قرار داد.

فهرست مطالب تحقیق پتروشيمی بوعلی سينا در پایین آمده است.

تعريف حرارت

پتروشيمی بوعلی سيناهم اکنون می توانید تحقیق پتروشيمی بوعلی سينا را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.