دانلود تحقیق تعمير تلويزيون (تيونرها) - آسمان فایل
شهریور
1
1395

دانلود تحقیق تعمير تلويزيون (تيونرها)

آیا در مورد تعمير تلويزيون (تيونرها) چیزی می دانید؟ اگر تلویزیون شما خراب شود آیا سریع آن را به تعمیر کار می سپارید؟ اگر می خواهید مطالبی جامع و کامل در زمینه تعمير تلويزيون (تيونرها) بدانید یا در تحقیق خود از آن استفاده کنید دانلود و مطالعه این تحقیق را به شما پیشنهاد می کنیم.

سيستم AFT

مشخصات فایل

عنوان: تعمير تلويزيون (تيونرها)
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۷۲
حجم فایل: ۲٫۱۳ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق تعمير تلويزيون (تيونرها) می خوانید.

۱-طريقه نصب ديكدور پال :
برخي از تلويزيون هايي كه در بازار ايران وجود دارد سيستم SECAM بوده و ديكدور پال ندارند ، بنابراين در اين تلويزيونها رنگ نواري هاي ويدئوئي قابل ديدن نيست (اكثر نوارهاي ويدئو به روش PAL پر مي شوند ).
به اين منظور مي توان يكي از ماركهاي موجود ديكدورپال را از بازار تهيه نموده بر روي تلويزيون نصب كرد ، در اينجا چگونگي نصب ديكدور پال بهرنگ را روي تلويزيون هاي سيستم سكام بررسي مي كنيم :
اين برد داراي ۹ سيم است كه بايد به طريقه زير آنرا روي تلويزيون نصب كرد :
سيم شماره ۱ : به شاسي وصل شود .

۲-طريقه نصب ديكدور سكام :
اگر تلويزيون در سيستم سكام قادر به پخش رنگ نباشد ميتوان براي آن برد اتوترانس كدور(مدار سكام) نصب كرد در اين قسمت طريقه نصب برد اتوترانس كدور مارك ايران گاليا را بررسي مي نمائيم :
اين مدار ۵ سيم + و – و H و in و out دارد كه به طريقه زير وصل مي شوند :
الف- سيم + : اين سيم ، تغذيه مدار است كه بايد به آن ۱۲+ ولت وصل نمود (البته اگر ولتاژ از ۱۲ ولت بيشتر باشد حداكثر تا ۲۴+ نيز مي توان به اين محل وصل كرد ، مدار داراي آي سي رگولاتور ۷۸۱۲ است كه آنرا تبديل به ۱۲ ولت مي كند ).
ب-سيم- : به شاسي وصل شود .
ج- سيم H : به اين سيم پالس افقي بين ۲۰ تا ۲۰۰ ولت پيك تو پيك بايد وصل گردد . اين پالس را نيز مي توان از طبقه افقي گرفت .
د- سيم IN : به اين سيم سيگنال مركب تصوير كه صداي آن حذف شده است بين ۱ تا ۳ ولت پيك تو پيك وصل مي شود ، براي اين منظور ميتوان سيگنال مركب را قبل از وارد شدن به فيلتر عبور رنگ (در ديكدور پال) قطع نمود به اين محل وصل كرد .

طريقه نصب ديكدور NTSC :
براي اين منظور مي توانيم ديكدور زير را تهيه كرده (درست نمائيم) سيگنال مركب را به فيش ji وصل كرده و سيگناله هاي R , G , B را از خروجي بدست آورد .

مدارات تهيه سيگنال هاي اوليه رنگ :
گفته شد كه فرستنده هاي رنگي مستقيما سيگنالهاي قرمز (R)و سبز(G)و آبي (B) را ارسال نمي دارند بلكه سيگنالهاي تفاضلي آنها را ارسال مي كنند بنابراين براي نمايش رنگ در تلويزيونهاي رنگي بعد از آنكه توسط مدار ديكدور ، سيگنالهاي تفاضلي از سيگنالهاي مركب تصوير بدست آمد بايد از روي اين سيگنالها –B-Y,R-Y,G-Y سيگنالهاي اوليه رنگ (R , G , B) را بدست آورد و به كاتدهاي مربوط در لامپ تصوير بدهيم ، از اين قسمت به بعد مدارات رنگ در تلويزيون هاي رنگي به دو دسته تقسيم مي شوند.

فهرست مطالب تحقیق تعمير تلويزيون  (تيونرها) در پایین آمده است.

تيونرها

تعمير تلويزيون هم اکنون می توانید تحقیق تعمير تلويزيون (تيونرها) را به قیمت ۶۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.