دانلود تحقیق كنترل الكترونيكی موتور ديزل (EDC) - آسمان فایل
شهریور
۲
۱۳۹۵

دانلود تحقیق كنترل الكترونيكی موتور ديزل (EDC)

شرايط فنی، مرور كلی سيستم، پردازش داده‌های EDC، سيگنال‌های ورودی، اصلاح سيگنال، پردازش سيگنال در ECU، سيگنال‌های خروجی، انتقال داده‌ها به ساير سيستم‌ها، مرور كلی سيستم،تنها چند نمونه از موضوعاتیست که در تحقیق كنترل الكترونيكی موتور ديزل(EDC) به آن پرداخته شده است. در ادامه می توانید این تحقیق را دانلود کنید.

كنترل الكترونيكی موتور ديزل

مشخصات فایل كنترل الكترونيكی موتور ديزل (EDC)

عنوان: كنترل الكترونيكی موتور ديزل (EDC)
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۵۷
حجم فایل: ۱۳۴ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق كنترل الكترونيكی موتور ديزل (EDC) می خوانید.

مرور كلي سيستم
در سال‌هاي گذشته، به علت افزايش، چشم‌گير در توان محاسبه‌اي ميكروكنترلرهاي موجود در بازار، تبعيت كنترل الكترونيكي ديزل (EDC) از مقررات و شرايطي را كه پيشتر يادآور شديم را ممكن ساخته است.
برخلاف خودروهاي ديزلي مجهز به پمپ‌هاي انژكتور رديفي يا آسيابي متداول، راننده‌ي يك وسيله‌ي نقليه كنترل شده توسط EDC نمي‌تواند هيچ گونه اثر مستقيم روي پمپ انژكتور داشته باشد، به عنوان مثال كنترل مقدار سوخت تزريقي كه به طور متداول به وسيله‌ي پدال گاز و يا سيم گاز انجام مي‌شود، در اينجا حاصل متغيرهاي عمل كننده‌ي متنوعي از جمله وضعيت كاري، داده‌هاي توسط راننده، آلاينده‌هاي گاز اگزوز و نظائر آن است.

پردازش داده‌هاي EDC
سيگنال‌هاي ورودی
حس‌گرها همراه با عمل كننده‌ها، وسيله ارتباطي بين خودرو و واحد پردازش داده‌هاي آن هستند. سيگنال‌هاي حاصل از حس گرها، از طريق مدار الكتريكي محافظ و اگر لازم باشد از طريق مبدل‌هاي سيگنال و آمپلي‌فايرها، وارد يك واحد و يا واحدهاي متعدد كنترل الكترونيكي (ECU) مي‌شوند.
– سيگنال‌هاي ورودي پيوسته (مثال: اطلاعات حاصل از حس‌گرهاي پيوسته مربوط به مقدار هواي مكيده شده توسط موتور، درجه حرارت هواي ورودي و حرارت خود موتور، ولتاژ باطري و نظائر آن‌ها) به وسيله مبدل پيوسته/ گسسته در ريز پردازنده ECU، به مقادير گسسته تبديل مي‌شوند.

اصلاح سيگنال
مدار محافظ براي محدود ساختن سيگنال‌هاي ورودي در حد حداكثر ولتاژ از پيش تعيين شده به كار مي‌رود. سيگنال اصلي با استفاده از صافي، تقريباً به طور كامل از وجود سيگنال‌هاي تداخلي آزاد شده و سپس تقويت مي‌يابد تا بتواند با ولتاژ ورودي واحد ECU متناسب باشد.

پردازش سيگنال در ECU
ريزپردازنده‌هاي ECU غالباً سيگنال‌هاي ورودي را به صورت گسسته (Digital) پردازش مي‌نمايند و به همين جهت نياز به يك برنامه‌ي خاصي است. اين برنامه در حافظه ROM و يا Flash- EPROM ذخيره مي‌شود.
علاوه بر اين، منحني‌هاي مشخصه موتور و اطلاعات مربوط به مديريت موتور نيز در حافظه‌ي Flash- EPROM    ذخيره مي‌شوند. داده‌هاي تثبيت كننده، اطلاعات مربوط به كاليبراسيون و ساخت، هم‌چنين داده‌هاي مربوط به خطاها ايرادات كه در حين كار ممكن است پيش آيند، همگي در يك حافظه‌ي غير فرار خواندن/ نوشتن EEPROM ذخيره مي‌شوند.

سيگنال‌هاي خروجی
ريزپردازنده‌ها با سيگنال‌هاي خروجي خود بخش‌هاي خروجي را به كار مي‌اندازند. به طور معمول اين بخش‌ها براي ارتباط مستقيم با عمل كننده‌ها داراي قدرت كافي هستند. به كار افتادن هر كدام از عمل كننده‌ها در رابطه با تعريف يك سيستم خاصي مي‌باشد. اين بخش‌هاي خروجي در مقابل هر گونه اتصال كوتاه به زمين يا به ولتاژ باطري و يا در مقابل صدمات ناشي از اضافه بار محافظت شده‌اند. اشكالات نخست توسط بخش‌هاي خروجي تشخيص داده شده، پس از آن، به ريز پردازنده گزارش مي‌شود وضعيت مشابه در مدارات باز خازن نيز تعبيه شده است.
علاوه بر اين، تعدادي از سيگنال‌هاي خروجي از طريق وسيله ارتباطي به ساير سيستم‌هاي موجود در وسيله‌ي نقليه منتقل مي‌شوند.

انتقال داده‌ها به ساير سيستم‌ها
مرور كلي سيستم

افزايش روز افزون استفاده از كنترل‌هاي الكترونيكي كنترل خودكار و دستي در خودروها، ايجاب مي‌كند كه تك تك واحدهاي كنترل الكترونيكي ECU با هم ديگر به صورت شبكه در آيند. اين كنترل‌ها عبارتند از:
– كنترل تعويض دنده،
– مديريت كنترل الكترونيكي موتور و يا كنترل پمپ انژكتور،
– سيستم مانع قفل ترمز (ABS)،
– سيستم كنترل كشش (TCS)،
– برنامه‌ي پايداري الكترونيكي (ESP)،
– كنترل گشتاور كششي موتور (MSR)،
– تثبيت كننده‌ي الكترونيكي (EWS)،
– رايانه نصب شده در صفحه داش‌بورد خودرو.

انتقال داده‌ها به روش متداول
انتقال داده‌ها در يك خودرو به روش مرسوم، با اين ويژه‌گي كه براي هر سيگنال يك سيم هادي جداگانه اختصاص مي‌يابد، شناخته مي‌شود. سيگنال‌هاي دودوئي تنها مي‌توانند به صورت “۰” و “۱” منتقل شوند (كد دودوئي)، به عنوان مثال، كمپرسور تهويه‌ي مطبوع «روشن» يا «خاموش».

فهرست مطالب تحقیق كنترل الكترونيكی موتور ديزل (EDC) در پایین آمده است.

تزريق پيلوتی

فهرست-مطالب--كنترل الكترونيكي موتور ديزل2هم اکنون می توانید تحقیق كنترل الكترونيكی موتور ديزل (EDC) را به قیمت ۷۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.