دانلود پاورپوینت حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام - آسمان فایل
شهریور
۲
۱۳۹۵

دانلود پاورپوینت حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام

اگر در جستجوی مطالبی خوب و مفید در مورد حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت پاورپوینت میباشد و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهید.

حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام

مشخصات  فایل حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام

عنوان : حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام
فرمت فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد اسلایدها : ۱۷
حجم فایل : ۳۸۱ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام می خوانید.

آزادی :
چون انسان محدود است وصف ان هم باید (آزادی) محدود باشد وگرنه «تجاوزوصف از موصوف لازم آید که امر محال است »اراده محدود است نمی تواند هر چه می خواهد محقق کند فطرت انسان غیر طبیعت اوست وطبیعت انسان آزادی مطلق می خواهد .
محدوده آزادی راچه کسی مشخص می کند کسی که انسان را محدود آفریده خدا اندازه مشخصی برای هرچیزقرار داده «انا کل سی خلقنا ه بقدر» آزادی ملک انیان نیست بلکه امانت الهی است وحق ندارد کسی خود را بفروشد .
تفسیر تحریف نشده آزادی واعمال درست آن دو ودیعه الهی است وانسان متعهد امانت دار ان است . آزادی در جهان یعنی الهی ومادی : بر اساس دو جهان بینی الهی ومادی دوگونه تفسیر در باره آزادی پدی می اید آزادی مطلق که تفکر مادی معتقد است از نظر مکتب وحی ونبوت بندگی هوا وهوس است خداوند تکوینا ازاد افریده اما شرعا موظف است دین حق راکه خواسته فطرت اوست بپذیرد . انسان نمی تواند بگوید من حق دارم دین الهی رانپذیرم زیرا بانپذیرفتن از فطرت اصلی خود واز دایره انسانیت خارج می گردد .انسان تکوینا آزاد است است که راه شقاوت را بپیماید یا راه سعادت را اما در شریعت وعقل هرگز ازاد ورها نیست .

آزادی عقیده :
مجموعه ای از اعتقادات ویژه است که هرگز برکسی تحمیل نمی شود .
انسان تنها به برهان سر می سپارد«ان الطن لایغنی من الحق شیئا »
اگر مبادی ومقدمات علمی عقیده در نقش انسان پیدا شود خوداونیز محقق می گردد نه خود انسان می تواند عقیده ای را برخود ودیگران تحمیل کند نه دیگران .
البته می شود با تصورات خیالی زندگی کند بدون اینکه با دلیل به دست آمده باشد مانند بچه های که غالبا باخیال خود زندگی می کنند به همین دلیل وظیفه انبیاء ابلاغ وعرضع دین است
( ما علینا الا البلاغ المبین ) دین وایمان اجباری را سعادت نمی داند چون اثری در کمال انسان ندارد .

آزادی عقیده وجهاد ابتدایی :
جهاد دونوع است:دفاعی وابتدایی که علامه طباطبائی جهاد ابتدایی را به جهاد دفائی بازگشت می دهد جنک وجهاد ابتدایی برای تحمیل دین نیست بلکه برای ستیزی با سران بی منطق است.
قران وآزادی اندیشه: بدترین زنجیرها زنجیر جهل ونادانی وزنجیر بردگی است . آزادی در بیش از سیصد ایه مطرح شده است در ایاتی بی تدبران را توبیخ می کند وکسانی که مانع تدبر وتفکرند رانیز معرفی می کند بحث وجدل شیطان با خداوند گفتگوی هابیل وقابیل , مناظره ابراهیم با نمرود, مناظره موسی با فرعون وتشبهات مخالفان پیامبر همای مارا به اندیشیدن می خواند . یکی از تشبهات ملهدان در باره معاد است انچه در قرن پانزده وشانزده میلادی در کلیسا به عنوان تفتیش عقاید گذشت را جرم می دانستند . آزادی اندیشه را از دین جدا کردند ومردم را به دین گریزی وعلم پرستی سوق دادند .
آزادی در بیت عقیق امام باقر(ع) : کعبه بیت ازادی است که هیچگاه از ان کسی نبوده است ازاینرو ان را عقیق یعنی ازادی نامیده اند میتوان کعبه را سمبل را ازادی دانست به همین جهت قران خواندن به سوی او ونماز خواندن به سوی اوست وانجام دادن برخی کارهای نازل وناپسند به سوی او حرام است عده ای فکر می کنند که غریبان آزادی ودمکراسی را به ارمغان اورده اند در حالی که اسلام در هزار وچهارصد سال پیش ارزه نموده (علامه طباطبا ئی این سخن را حدود پنجاه سال پیش عنوان کرده در حالی که ازادی بیان در جامعه وجود نداشت .

فهرست مطالب تحقیق حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 انسان – آزادی عبودیت – قانون
آزادی
آزادی عقیده
آزادی عقیده وجهاد ابتدایی
آزادی وحیات انسانی
بردگی و برده داری شیطان

هم اکنون می توانید تحقیق حقوق سياسی و اجتماعی در اسلام را به قیمت ۵۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

 

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.