دانلود تحقیق درآمدی بر عرفان حقیقی و کاذب - آسمان فایل
شهریور
2
1395

دانلود تحقیق درآمدی بر عرفان حقیقی و کاذب

از سالهای قبل دین اسلام همیشه مورد تهاجم دشمن قرار می گرفته است. برخی از ما با این تهاجم آشناییم و عده ای آشنا نیستیم. اگر چه کتابهای زیادی در مورد دین و عرفان نوشته شده است ولی بیشتر افراد از آن استفاده نمیکنیم.عرفان چیست؟عرفان حقیقی و کاذب چیست؟ با دانلود تحقیق درآمدی بر عرفان حقیقی و کاذب بطور کامل با آن آشنا شوید.

درآمدی بر عرفان حقیقی و کاذب

مشخصات فایل درآمدی بر عرفان حقیقی و کاذب

عنوان: درآمدی بر عرفان حقیقی و کاذب
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۱۰
حجم فایل: ۳۹۶ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق درآمدی بر عرفان حقیقی و کاذب می خوانید.

مقدمه
اسلام دینی است که از چندین سال قبل، مورد تهاجم بیگانگان قرار گرفته و می گیرد.
برخی از مردم، با تهاجم های دشمنان آشنا هستند؛ ولی عده ای هم با چگونگی مقابله با آن ها وحتی با خود تهاجم آشنا نیستند. با این که ما ذخایر بی نظیر و پر محتوایی در زمینه ی دین و عرفان داریم، اما از آن ها به درستی استفاده نمی کنیم. عالمان دینی برای بیدارسازی مردم، کتاب هایی نوشته اند و هم چنین صدا و سیما هم، با ساخت برنامه های مذهبی و اخلاقی و عرفانی، قصد آشنا کردن مردم را در این زمینه دارند.
طبق آیه ی شریفی که به تعبیر حضرت علی (ع) در آورده است، می فرماید:
«پس اگر باطل با حق در نیامیزد، حقیقت جو آن را بشناسد و داند، و اگر حق بر باطل پوشیده گردد، دشمنان را مجال طعنه زدن نماند. لکن اندکی از این و آن گیرند، تا به هم در آمیزد و شیطان فرصت یابد و حیلت برانگیزد، تا بر دوستان خود چیره شود و از راهستان به در برد.»
براساس سخنان امام علی (ع)، مشخص شد که در میان آیین های عرفانی دروغین، حتماً سخنان عالی و خوب یافت می شود و باید در میان آن ها هم جست و جو کرد و از سخنان حق و درست آنان نیز استفاده کرد.

۱-۱- عرفان:
واژه ی عرفان و معرفت از نظر لغوی، به معنای «شناختن» است. اما در اصطلاح متفاوت اند.
معرفت، هر نوع شناختی است و عرفان، شناخت ویژه ای است که از راه شهود درونی و دریافت باطنی حاصل می شود. عرفان، عبارت است از: شناخت شهودی و باطنی خدای متعال، اسماء، صفات و افعال او. البته در یک اصطلاح، عرفان عملی، یعنی به کار و شیوه ی کسی که برای رسیدن به شناخت شهودی خداوند، اسماء، صفات و افعال او، عملاً مشغول سیر و سلوک است.
ممکن است گفته شود اصطلاح عرفان، اصطلاحی مقدس است، که این کلمه برای بسیاری از ایرانیان مقدس است و واژه های عرفان و عارف، مقدس و محترم است؛ که بسیاری از سودجویان از این فرصت استفاده می کنند و ساده لوحان را به گرد خود جمع می کنند و بهره های اقتصادی و… می برند.
«بنابراین، عرفان نظری عبارت است از: گرفتن علم حصولی از علم حضوری و ریختن علم حضوری و شهود باطنی در قالب الفاظ و مفاهیم ذهنی.»

۱-۲- تصوف:
تصوف و عرفان، به صورت مترادف به کار می روند و برای بیان یک حقیقت مورد استفاده قرار می گیرند و برخی، این دو را مترادف می دانند. در قرن یازدهم، مخالفت های شدیدی بین افراد مشخص شده وجود داشت که از آن به بعد، واژه ی عرفان، واژه ی مقدس شمرده شد.

فهرست مطالب تحقیق درآمدی بر عرفان حقیقی و کاذب در پایین آمده است.

مقدمه
۱-۱- عرفان:
۱-۲- تصوف:
۱-۳- معنویت:
۱-۴- عرفان دینی و سکولار:
۱-۵- عرفان حقیقی و کاذب:
۲-۱- سرخوردگی از عقلانیت و علم مدرن:
۲-۲- اثبات نادرستی فلسفه های معنویت ستیز:
۲-۳- شکست نظام معنویت ستیز:
۲-۴- تبلیغات وسیع گروه های معنویت گرا:
۲-۶- پیروزی انقلاب اسلامی ایران:
۱- قرب الهی به عنوان هدف غایی:
۲- عدم مخالفت با عقل:
معرفت شهودی:
۳- مخالفت با شریعت:
۴- هماهنگی با فطرت انسانی:
۵- توجه به همه ی ابعاد زندگی انسان:
۶- تصحیح نسبت دنیا و آخرت:

هم اکنون می توانید تحقیق درآمدی بر عرفان حقیقی و کاذب را به قیمت ۷۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبط2 سوال مطرح شده + پرسیدن سوال

  • سلام . لینک دانلود خراب هستش . اصلاح کنید سریعا .

    • سلام. لینک اصلاح شد.

برای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.