دانلود پاورپوینت تجربه ی دینی - آسمان فایل
شهریور
۲
۱۳۹۵

دانلود پاورپوینت تجربه ی دینی

اگر به دنبال اطلاعات جذاب و مفید در مورد تجربه ی دینی هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با موضوع تجربه ی دینی می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت پاورپوینت میباشد و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود از آن  استفاده نمایید.

تجربه ی دینی

مشخصات  فایل

عنوان : تجربه ی دینی
فرمت فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد اسلایدها : ۱۰
حجم فایل : ۲۳۸ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق تجربه ی دینی می خوانید.

تجربه دینی به مثابه گوهر دینی
تکیه بر تجربه ی دینی به عنوان گوهر دین اندیشه ای بود که در مغرب زمین رویید و مولود زمینه ی فرهنگی خاص آن سرزمین است.اما بر خلاف اتو و کسانی که تجربه ی دینی را گوهر دین می شمارند ابن عربی تجربه ی دین را گوهر دین نمی شناسد بلکه او معتقد است اولا شریعت بخشی از مجموعه است که توسط پیامبر در اختیار ما قرار داده شده، ثانیاً التزان عملی به شریعت برای دست یابی به تجربه ی دین ضروری است.
ثالثا این التزام از ابتدای آغاز سلوک تا نهایت آن بر پوینده ی طریق کمال ضروری است، رابعاً عمل به شریعت نخسین گام دست یابی به تجارب عرفانی است.اما اگر منظور ما از تجربه ی دینی همان تجربه ی به سوی اندیشه، در این صورت تجربه ی دینی گوهر دین شناخته شده است.در تفسیر دوم اگر منظور از تجربه دینی همان تجربه توحیدی باشد در این صورت نیز تجربه ی دینی گوهر دین شناخته می شود.
اما اختلاف بین عارفان و گروه متکلمان و فیقهان و مفسران است. این است که دین را برنامه ی زندگی می دانند اگر محتوای اصلی آن احکام و مقررات شریعت است عقاید مدخلی است برای پرداختن به وظایف برتر شیعه و معتزله احکام بر یک سلسه مسائل حقیقی استوار است که عمل کردن به آنها، انسان به سعادت و کمال می رسد و سعادت و کمال چیزی جز برخورداری از زندگی خوب دنیا و ورود به بهشت و برخورداری از لذت های مادی فراوان مهیا در آنجاست. ولی از نظر عرفا این یک گونه بینی به حقایق است.
اولاً بین شریعت و کمال رابطه ای به نام طریقت وجود دارد، ثانیاً سعادت و کمال رویت صفات و اسما الهی و مناء بر پروردگار است نه نعمت مادی ، ثالثا خدا فقط شارع احکام نیست بلکه محبوب و معشوق است.
خدا از نظر ابن عربی سالک پایدار شریعت عبور و از نردبان احوال مقامات صعود نماید و به ولایت برسد. از نظر او ولایت باطن دین است  و شریعت پوسته آن. کسانی که تلاش کرده اند به احکام فقی عمل کنند به وادی هدایت گام نهاده اند. به حقیقت، مقام ولایت نرسیده اند.
یعنی از گوهر دین بی نصیب و از رسیدن به کمال انسانی بی بهره اند. در این تفسیر تجربه ی دین همان گوهر دین است. از نظر اتو و دین شناسان عربی دین معنی بسیار وسیع دارد که تمام مکاتب به نحوی با امر مابعدالطبیعه مرتبط است و به جنبه ی معنوی حیات انسانی توجه دارد. و تجربه ی دینی آنان اختصاص به پیامبران ندارد.

هم اکنون می توانید تحقیق تجربه ی دینی را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.