دانلود تحقیق در مورد حقوق - آسمان فایل
شهریور
2
1395

دانلود تحقیق در مورد حقوق

اگر در جستجوی اطلاعاتی کامل و مفید در مورد حقوق هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر در مورد حقوق می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word میباشد و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود از آن  استفاده نمایید.

 حقوق

مشخصات  فایل در مورد حقوق

عنوان : در مورد حقوق
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۶۶
حجم فایل : ۲۲۶ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق در مورد حقوق می خوانید.

مقدمه :
۱
) حقوق مدني و اجتماعي بخش وسيعي از حقوق و آزادي ها را شامل مي گردد كه هم در اسلام و هم در حقوق بشر معاصر مورد توجه قرار گرفته است . مرزبندي ميان حقوق اجتماعي وسياسي گاه با دشواري هايي روبه روي مي شود : مثال « آزادي بيان » هم مي شود به عنوان حقي مدني و اجتماعي مورد توجه قرار گيرد و هم در زمره حقوق سياسي ، آزادي تجمعات و تشكل ها نيز همين گونه است . با توجه به اشتراك اين دسته از حقوق ، در تقسيم بندي مورد نظر ما وجه غالب يا مهم آنها در نظر گرفته مي شود . به همين سبب ما اين گونه آزادي ها را در فصل چهارم ( حقوق سياسي در اسلام ) قرار داده ايم .
۲) در فصل يكم يادآور شديم كه در دو ميثاق بين المللي ، « حقوق مدني و سياسي » از « حقوق اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي » متمايز گرديده اند . زيرا انسانها داراي دو دسته از حقوق اند : حقوقي كه دولتها بايد آنها را محترم شمارند ، آزادي هايي كه افراد بايد در زندگي خود داشته باشند و در اجراي آنها منع دولت را در برابر خويش نبينند  اين دسته از حقوق را در عرف حقوق بشر «‌حقوق مدني و سياسي » مي نامند دسته ديگر را نام « حقوق اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي » بر آن نهاده اند. اينها يك سلسله از امتيازاتي هستند كه دولتها با مشاركت فعالانه خود بايد براي ملت خود فراهم آورند . فقط ترك دخالت و ممانعت از سوي دولت نسبت به حقوق دسته اول كافي نيست توسعه دانش حقوق ، دولتها را مكلف كرده است حقوقي نظير آموزش و پرورش ، بهداشت ، اشتغال (كارآ‏فريني ) ، تامين اجتماعي و ……. را در دستور كار خود قرار دهند.
همان گونه كه خواهيم ديد درحقوق اسلام گرچه اين نوع دسته بندي سابقه ندارد . هر دو قسم مورد توجه قرار گرفته است . بر اين اساس آنچه در اين فصل و فصل آينده مبناي تقسيم و شمارش «‌حقوق مدني و سياسي » مي باشد ، تقسيم حقوق به لحاظ محتواي مدني واجتماعي بودن يا سياسي بودن آنها است نه تقسيم مطرح در دو ميثاق بين المللي .
۳) نظر به گستردگي حقوق مدني ، اجتماعي و سياسي از يك سو، و ضرورت ارائه مطالب در قالب دو واحد درسي از سوي ديگر ، ناگزير حقوق اساسي را به طور گزيده بيان خواهيم كرد . هدف آن است كه دانشجو با حقوق اجتماعي و سياسي در اسلام به صورتي اجمالي آشنا گردد و اين مباحث زمينه ساز مطالعات گسترده تر و با انگيزه بيشتر براي دانشجويان باشد . ما در اين فصل ، مجموعه اي از حقوق مدني را در قالب چهار محور كلي زير عناوين حق حيات ، حق امنيت ، آزادي انديشه و حقوق معيشتي ارائه خواهيم نمود .

حق حيات
قرآن و زندگي انسان :حق حيات ، يك حق فطري و طبيعي است . اين حق را اساس تمام حقوق بشر مي توان دانست . زيرا بهره مندي از ساير حقوق در سايه « حق حيات » مسير خواهد بود .قرآن كريم اين حق بنيادين بشرا را اين گونه محترم شمرده است :من قتل نفسابغيرنفس او فساد في الارض فكانما قتل الناس جميعاًو من احياها فكانما احيا الناس جميعا.هركس ، ديگري را ـ جز به قصاص قتل يا { به كيفر} فسادي در زمين ـ بكشد ، چنان است كه گويي همه مردم را كشته باشد و هر كس كسي را زنده بدارد، چنان است كه گويي تمام مردم را زنده داشته است .
قرآن ، كشتن يك انسان را به منزله كشتن همه انسانها مي داند و بر همين اساس نسبت به هر گونه تعرض ناروا به حق زندگي هشدار مي دهد  برخي از مفسران در تبيين مفاد هر فرد انسان حامل حقيقت واحدي است كه در جميع انسانها وجود دارد و آن حقيقت انسانيت است و به همين دليل كشتن يك انسان ، كشتن نوع انسان قلمداد گرديده  وزنده كردن يك انسان نيز به منزله زنده نمودن همه انسانها است . وقتي انسانها همگي از يك حقيقت انساني برخوردار باشند ، هر كس انسانيتي را كه در يك فرد قرار دارد هدف قرار دهد در حقيقت انسانيتي را كه در همه انسانها نهفته است ، هدف قرار داده است .

فهرست مطالب  تحقیق در مورد حقوق را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

در مورد حقوقهم اکنون می توانید تحقیق  در مورد حقوق را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.