دانلود پاورپوینت وظیفه و اختیارات ولی فقیه - آسمان فایل
شهریور
2
1395

دانلود پاورپوینت وظیفه و اختیارات ولی فقیه

اگر به دنبال پاورپوینتی خوب و مفید در مورد وظیفه و اختیارات ولی فقیه هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با وظیفه و اختیارات ولی فقیه می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت پاورپوینت میباشد و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود از آن  استفاده نمایید.

وظیفه و اختیارات ولی فقیه

مشخصات  فایل

عنوان : وظیفه و اختیارات ولی فقیه
فرمت فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد اسلایدها : ۱۳
حجم فایل : ۲٫۶۸ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق وظیفه و اختیارات ولی فقیه می خوانید.

موضوعات جدید و استمرار اجتهاد :
به برکت آگاهی از زمان و نیاز های ان فقه اسلام همواره در ثبت و گسترش و اثبات احکامی مانند عقد بیمه ،عقیم سازی ،تلقیح ،روابط بین الملل گواه صادق آن را که بیانگر قدرت پاسخگویی شریعت است بدون اینکه حکم ثانوی بر آن بار شود .
استمرار ولایت و خاتمیت اسلام :
قانون بدون اجرا باعث هدایت جامعه نمی شود ولایت در مراتب بعد از خدا و رسول و ائمه برای اجرای احکام  الهی موکول به ولی فقیه جامع الشرایط است این دلیل مبرهن است برای تداوم و استمرار حکومت اسلامی

وظایف و شئون حاکم اسلامی :
فقیه جامع الشرایط چهار شأن دارد که دو تای آن علمی و دو تای آن عملی است . ۱- حفاظت  ۲ – افتاء ۳ – قضا  ۴ – ولاء

۱ – حفاظت :
قران را از تحریف ،اخذ به مشابهات و اعمال سلیقه شخصی و تقدیس سنت و معصومین بر عهده فقیه جامع الشرایط است که سرپرست جامعه اسلامی است .

۲ – افتاء :
وظیفه فقیه جامع الشرایط در زمینه افتاء فقط کشف احکام اسلامی بدون دخل و تصرف است زیرا اسلام به به نصاب کمال رسیده  و منزه از نقص است راهی برای نفوذ فسیح در آن وجود ندارد و بعد از نبی اکرم احدی نمی اید که از وحی تشریحی برخوردار باشد.

۳ – قضاء :
حاکم اسلامی شأن قضاء پیامبر اکرم وبا اجتهاد از منابع وارد بدون آنکه دخل و تصرف در آن نماید.

۴ – ولاء:
فقیه جامع الشرایط پس از شناخت دقیق احکام فقهی و اجتمایی و با در دست گرفتن حاکمیت جامعه مسئول اجرای احکام الهی است و به اداره صحیح جامعه می پردازد به هدایت هر چه بیشتر مسلمین و جامعه اسلامی می پردازد .

تزاحم احکام در مقام اجرا :
به این معنا که در یک زمان تحقیق دو یا چند حکم دین امکان پذیر نباشد اجرای یکی سبب ترک دیگری شود باید دستور اهم را بر مهم ترجیح دادتا رفع تزاحم شود مثل آن جا که فردی در خانه ای در حال مرگ است بدون اجازه وارد شدن هم جایز نیست و هیچ ربطی به تغییر احکام ندارد زیرا حلال و حرام رسول اکرم تا قیامت است .
حکم تحریم تنباکو به خاطر تزاحم حکم وجوب حفظ اسلام و مسلمین از تسلیط و استیلای کافران بود که این دستورها در محدوده عمل است نه در محدوده علم و حکم شرعی ،حکم مهم اجرایی می شود و حکم دیگر موقتا تا برطرف شدن تزاحم تعطیل میشود .

اختیارات و مسئولیت های مطلقه فقیه :
ولی فقیه تمام اختیارات پیامبر اکرم (ص) و امامان را در جامعه دارا است چون در زمان غیبت متولی دین است او باید در هنگام تزاحم به وسیله تقدیم اهم بر مهم رفع کند .

فهرست مطالب تحقیق وظیفه و اختیارات ولی فقیه را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

موضوعات جدید و استمرار اجتهاد
استمرار ولایت و خاتمیت اسلام
وظایف و شئون حاکم اسلامی
حفاظت
افتاء
قضاء
ولاء
تزاحم احکام در مقام اجرا
اختیارات و مسئولیت های مطلقه فقیه
وظایف و اختیارات ولی فقیه ،استمرار قانون و حکومت
اجتهادسه نکته درباره « ولایت مطلقه »
قوانین اسلامی ، مقررات اسلامی
حکومت وظیفه است نه امتیاز
شخص فقیه

هم اکنون می توانید تحقیق وظیفه و اختیارات ولی فقیه را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.