دانلود تحقیق در مورد انسان شناسی - آسمان فایل
شهریور
۲
۱۳۹۵

دانلود تحقیق در مورد انسان شناسی

اگر در جستجوی تحقیقی خوب و مفید در مورد انسان شناسی هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر در مورد انسان شناسی می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word میباشد و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود از آن  استفاده نمایید.

در مورد انسان شناسی

مشخصات  فایل

عنوان : در مورد انسان شناسی
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۹
حجم فایل : ۱۲۶ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق در مورد انسان شناسی می خوانید.

مفهوم انسان شناسی
انـسـان از موجودات شگفت انگيز جهان هستي است كه داراي جنبه هاي گوناگون است و دانشمندان كوشيده اند تا ابعاد وجود وي را بهتر بازشناسند. هر گونه تلاش و كوشش بـراي شـنـاخـت بـهـتـر و دقـيـق تـر ابـعـاد وجـودي انـسـان ، قـابـليـتـها و استعدادهاي او، پـيـچيدگيهاي به كار رفته در خلقت وي و ويژگيهاي روحي و رواني او و نيز امتيازاتش بر ديگر موجودات را مي توان ((انسان شناسي )) ناميد.
در انسان شناسي ، انسان از نظر حقيقت و خصوصيات وجودي و اينكه انسانيت و اصالت او بـه چـيـسـت و هـدف آفرينش او چه بوده و سرانجام هستي او به كجا ختم مي شود، مورد بررسي قرار مي گيرد.
از آنچه گفته شد روشن مي شود كه گرچه ، مباحثي چون مردم شناسي ، انسان شناسي جـسـمـانـي ، بـاسـتـانـي ، تـاريـخي و مانند آن بي ارتباط با انسان شناسي مورد نظر نـيـستند؛ ولي مقصود اصلي آن به حساب نمي آيند؛ چرا كه هدف آنها، شناخت ابعاد وجودي انسان نيست .

ا نواع ا نسان شناسي
انـديـشه مندان براي پاسخ به پرسشهاي مربوط به ابعاد وجودي انسان ، راههاي گـونـاگـونـي را در پـيـش گـرفـتـه انـد. برخي به بررسي مسئله با روش تجربي پـرداخـتـه و ((انسان شناسي تجربي )) را پايه گذاشته اند. برخي راه صحيح شناخت انسان را سير و سلوك عرفاني و دريافت شهودي دانسته و با تلاشهايي كه در اين راه انـجـام داده انـد، بـه نوعي شناخت از انسان رسيده اند كه مي توان آن را ((انسان شناسي عـرفـانـي )) نـامـيـد . جـمـعـي ديـگـر، از راه تـعـقل و انديشه فلسفي به بررسي انسان پـرداخته و نتيجه تلاش خود را ((انسان شناسي فلسفي )) ناميده اند. سرانجام گروهي نيز با استمداد از متون ديني و روش نقلي در پي شناخت انسان بر آمده و ((انسان شناسي ديني )) را بنيان نهاده اند.

ا هميت و ضرورت ا نسان شناسي
اسلام ، به عنوان يك دين كامل و جامع ، به شناخت انسان اهميت بسياري داده و انسان را بـه شـنـاخت خود سفارش كرده است تا بتواند در مسير زندگي ، راه صحيح را كه ـ منطبق با هدف آفرينش او است ـ انتخاب كند. قرآن كريم مي فرمايد:
يَا ايُّهاالذّينَامَنوا علَيْكُمْ اَنْفُسَكُم لا يَضُرُّكم مَنْ ضَلَّ اِذا اهْتَديتم . (مائده : ۱۰۵)
اي كساني كه ايمان آورده ايد! مراقب خود باشيد، زماني كه هدايت يافتيد، گمراهان به شما ضرري نمي رسانند.
بـا دقـت در ايـن آيـه شريفه ، ترغيب قرآن به شناخت نفس و اهميت فراوان آن فهميده مي شـود؛ زيـرا در صـورت شـنـاخت صحيح نفس و مراقبت از آن ، گمراهي گمراهان در انسان اثر نخواهد داشت و نيز فهميده مي شود كه گمراهي آنان به سبب عدم شناخت صحيح نفس خود و مراقبت از آن است .
امام علي (ع ) مي فرمايد:اَفْضَلُ المَعْرِفَةِ مَعْرِفَةُ الاِنْسانِ نَفسَهُ  :  برترين شناختها شناخت و آگاهي انسان بر نفس خويش است .
همچنين در نكوهش عدم شناخت نفس و اهمال نسبت به آن فرموده است :
اَعْظَمُ الْجَهْلِ جَهْلُ الاِْنْسانِ اَمْرَ نَفْسِه : بزرگ ترين نادانيها، ناداني انسان به امر خويش است .

فهرست مطالب تحقیق در مورد انسان شناسی را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

عنوان تحقیق
انسان شناسی
اهمیت انسان شناسی
ارتباط انسان شناسی با مسائل اصولی و اعتقادی
ارتباط با خدا شناسی
ارتباط با راهنما شناسی
ارتباط با معاد شناسی
ارتباط با مسائل اخلاقی
ارتباط با مسائل اجتماعی
مدعیان انسان شناسی
مکاتب الهی و انسان شناسی
فواید انسان شناسی
مفهوم انسان شناسی
انواع ا نسان شناسي
اهميت و ضرورت ا نسان شناسي
ضرورت انسان شناسي
بحران انسان شناسي معاصر
ويژگيهاي انسان شناسي ديني
انسان شناسی و خود شناسی
انسان شناسي فلسفي
انسان شناسی دینی
اتقان و خطا ناپذیری
بینش ساختاری
منابع

فهرست منابع تحقیق  در مورد انسان شناسی را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 انسان شناسیهم اکنون می توانید تحقیق در مورد انسان شناسی را به قیمت ۶۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.