دانلود تحقیق مبانی اخلاق تخصصی - آسمان فایل
شهریور
2
1395

دانلود تحقیق مبانی اخلاق تخصصی

شناسایی علم اخلاق که شامل : مفهوم لغوی واژه اخلاق، تعریف علم اخلاق،فلسفه اخلاق، تربیت اخلاقی . علم اخلاق و علوم دیگر  که شامل:علم اخلاق و فقه، علم اخلاق و حقوق ، علم اخلاق و عرفان عملی ، علم اخلاق وعلوم تربیتی است و  چندین موضوع دیگر را می توانید با دانلود کردن بطور مفصل در تحقیق مبانی اخلاق تخصصی بیابید.مبانی اخلاق تخصصی

مشخصات فایل مبانی اخلاق تخصصی

عنوان: مبانی اخلاق تخصصی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۳۴
حجم فایل: ۱۱۷ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق مبانی اخلاق تخصصی می خوانید.

ب) دلایل مطلق گرایی در اخلاق :
اولین دلیل ضرورت ترسیم اخلاق پایدار است عقل حکم می کند که اخلاق پایداری باید وجود داشته باشد تا اولاً پیامدهای نسبی گرایی را نداشته باشد.
ثانیاً هدفمندی انسان و مسئولیت پذیری او ضرورت مطلق گرایی اخلاق را ثابت می کنید
ثالثاً با وجود اخلاق و مطلق گرایی آن آموزش و پرورش توجیه حکیمانه پیدا می کند
رابعاً با وجود چنین بینشی ترعیب و ترهیب و عدالت و و بقیه اصول اخلاقی معنا و مفهوم پیدا می کنند
دومین دلیل مطلق گرایی تبیین اصول جاودانه اخلاقی است یعنی اگر اصول اخلاقی جاودانه مطلق نباشد هرگز ما اصول اخلاقی را نمی توانیم تبیین کنیم زیرا ما اصول ثابت در جهان هستی داریم که از آنها رذائل و فضائل اخلاقی ناشی می شود مثلاً رابطه علیت یک قانون ثابت در طبیعت است خوبی و بدی باید ونباید اخلاقی ناشی از چنین نسبت واقعی و تکوینی جهان است فعل اختیاری انسان بر کمال نفس او تاثیر می گذارد علاوه بر آن آیات و روایات فراوانی بیانگر جاودانه بودن اصول اخلاقی است بنابراین چون قوای درونی انسان ثابت و حالات سه گانه افراط و تفریط و اعتدال در آنها یکسان است پس فضایل و رذائلی که از این حالات ناشی می شود باید ثابت باشد و این یک مطلب سعی می کند با بیان عقلانی موضوع ما را ثابت کند.

ج) پرسشها و پاسخه
بخش دوم: مفاهیم عام اخلاقی
مقدمه : انسان کامل چه ویژگی دارد؟
منظور از ویژگی صفات نفسانی رفتاری و مناسبت بین اندیشه ، روان و رفتار اوست
در اخلاق اسلامی این مناسبات چگونه سامان داده میشود کدام ویژگی مقدم است
بخش دوم انسان خداپسند و نمونه را توصیف می کنند اما قبل از ورود بحث لازم است با برخی موضوعات مقدماتی آشنا شویم     انسان را از پیش فرضهای مختلف بررسی می کنیم.

  • پیش فرض های فلسفی: از نظر فلاسفه انسان مرکب از بعد مادی و مجرد است بدن بستری است برای سعادت و شقاوت بعد روحانی انسان هر چه بستر آماده تر باشد انسان استعداد و شکوفایی دارد و استعدادهای نهفته او شکوفایی تر می شود.

بعد روحانی انسان است که لذت و درد را درک می کند کمال انسان در کمال بعد روحانی اوست پس سعادت انسان در گرو زندگی دینوی و اخروی اوست .
این بود پیش فرضهایی فلسفی های از انسانها
مبانی کلامی: از نظر علم کلام کل جهان هستی از افرینش حکیمانه برخوردار است و منظور از حکیمانه بودن یعنی قصد و غرضی را دنبال می کنند و خالق هستی حکیم است و هدف خداوند از خلقت آدم خلافت و جانشینی او در زمین است انسان تجلیگاه اسماء و صفات خداوند اس با تلاش خود می تواند به تربیت به مقامهای خلیفه الهی – فناء االهی و قرب الهی برسند.

فهرست مطالب تحقیق مبانی اخلاق تخصصی در پایین آمده است.

بخش اول: مبانی اخلاق
فصل اول
الف) شناسایی علم اخلاق
ب) رابطه « علم اخلاق و علوم دیگر»
ج) شیوه های اخلاقی و شیوه مورد قبول
مقبول:
فصل دوم: جاودانگی اخلاق
الف) پیامدهای نسبیت گرایی اخلاقی
ب) دلایل مطلق گرایی در اخلاق
ج) پرسشها و پاسخه
بخش دوم: مفاهیم عام اخلاقی
ب) رابطه صفات نفسانی با رفتارها
ج) رابطه اندیشه و عمل
فصل اول: صفات نفسانی هدایت گر : ( ایمان )
محبت خدا به بندگان
۲-توکل
الف) ماهیت توکل
ب) درجات توکل
ج) ارزش توکل
د) تلاش و توکل
۳- شکر
الف) ماهیت و مراتب شکر
ب) ارزش شکرک
ج) نتیجه دینوی شکر الهی
۲- امید

هم اکنون می توانید تحقیق مبانی اخلاق تخصصی را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.