دانلود تحقیق اجرای ساختمان - آسمان فایل
شهریور
۲
۱۳۹۵

دانلود تحقیق اجرای ساختمان

در این تحقیق بطور کامل با امتحان مقاومت زمين -نحوه پیاده کردن نقشه – نحوه عملیات گود برداری – بتن مگر – پی سازی – پی سازی با سنگ – پی سازی با بتن -قالب بندی پی (فونداسیون) با آجر – بتن ریزی – نگهداری بتن پی و هر آنچه در مورد اجرای ساختمان لازم است بطور کامل آشنا خواهید شد. در ادامه می توانید تحقیق اجرای ساختمان را دانلود نمایید.

اجرای ساختمان

مشخصات فایل اجرای ساختمان

عنوان: اجرای ساختمان
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۵۲
حجم فایل: ۱٫۶۷ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق اجرای ساختمان می خوانید.

بتن مگر
بن مگر که به آن بتن لاغر یا بتن کم سیمان نیز گفته می شود اولین قشر پی سازی در پی های نقطه ای می باشد . مقدار سیمان در بتن مگر در حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب میباشد . در این پی ها بتن مگر به دو دلیل مورد استفاده قرار می گیرد . برای جلوگیری از تماس مستقیم بتن اصلی پی با خاک و برای رگلاژ کف پی و ایجاد سطحی صاف برای ادامه پی سازی

نکات لازم درمورد بتن مگر
۱- قبل از اجرای بتن مگر حتما خاک بستر را مرطوب نمایید تا آب بتن جذب خاک نگردد و کیفیت آن پایین نیاید .
۲- در صورتی که بتن مگر را بر روی شفته آهک اجرا میکنید حتما توجه داشته باشید که شفته به مقاومت ۵/۱ کیلوگرم بر متر مربع رسیده باشد . ( شفته آهکی زمانی به مقاومت ۵/۱ کیلوگرم بر متر مربع رسیده است که اثر کفش شما پس از راه رفتن بر روی آن باقی نماند
۳- شفته آهک می بایست قبل از اجرای بتن مگر مرطوب شده باشد تا آب بتن را جذب نکند. توجه داشته باشید زمانی که آهک هنوز جذب آب داشته باشد موجب پوکی بتن مگر میشود.
۴- بتن مگر جهت پاکسازی کف و اجرای دقیقتر فاصله گذاری آرماتوربندی از کف انجام میگردد بنابراین به تمیز و یکنواخت بودن سطح آن دقت کنید تا آرماتوربندی بهتری داشته باشید.
۵- معمولا بتن مگر توسط دستگاههای مخلوط کن ( بتونیر ) کوچک ساخته میشود دقت نمایید که حداقل دو (۲) دقیقه پس از اضافه کردن آب، بتن درون دستگاه به خوبی مخلوط شود و سپس مورد استفاده قرار بگیرد.
۶- بعد از ریختن بتن مگر با توجه به دمای هوا حدود ۱۰ ساعت سطح آن را مرطوب نگه دارید(با پاشیدن آب) و بعد از گذشت یک (۱) روز می توانید عملیات بعدی را شروع کنید و روی بتن مگر راه بروید.

پي سازي:
بعد از اينكه عمل پي کني به پايان رسيد را بايد با مصالح مناسب بسازند تا به سطح زمين رسيده و قابل قبول براي هر گونه بنا باشد مصالحي كه در پي بكار ميرود بايد قابليت تحمل فشار مصالح بعدي را داشته باشد و ضمناً چسبندگي مصالح نسبت به يكديگر به اندازه اي باشد كه بتوانند در مقابل بارهاي بعدي تحمل كند و فشار را يكنواخت به تمام پي ها انتقال دهد چون هرچه ساختمان بزرگتر باشد فشارهاي وارده زيادتر بوده و مصالحي كه در پي بكار مي رود بايد متناسب با مصالح بعدي باشد .

پي سازي با سنگ :
پس از اينكه عمل پي كني به پايان رسيد پي سازي با سنگ بايد از ديوارهايي كه روي آن بنا ميگردد وسيع تر بوده و از هر طرف ديوار حداقل ۱۵ سانتيمتر گسترش داشته باشد يعني از دو طرف ديوار ۳۰ سانتيمتر پهن تر مي باشد كه ديواري را رد وسط آن بنا مي كنند ، پي سازي با سنگ با دو نوع ملات انجام مي شود چنانچه بار و فشار بعدي زياد نباشد ملات سنگها را از ملات گل و آهك چنانچه فشار و بار زياد باشد ملات سنگ را از ملات ماسه و سيمان استفاده مي كنند اول كف پي را ملات ريزي نموده و سنگها را پهلوي يكديگر قرار ميدهند و لابِلاي سنگ را با ملات ماسه و سيمان پر ميكنند (غوطه اي) به طوري كه هيچ منفذ و سوراخي در داخل پي وجود نداشته باشد و عمل پهن كردن ملات و سنگ چيني تا خاتمه ديوار سازي ادامه پيدا مي كند .

فهرست مطالب تحقیق اجرای ساختمان در پایین آمده است.

آزمايش زمين
امتحان مقاومت زمين
نحوه پیاده کردن نقشه
نحوه عملیات گود برداری
بتن مگر
پي سازي
پي سازي با سنگ
پي سازي با بتن
قالب بندی پی (فونداسیون) با آجر
بتن ریزی
نگهداری بتن پی
آرماتور بندی
اتصال ستون به فونداسيون
ستون
شناژهاي افقي و قائم
اتصال سرپلها به روي ديوار
سقف
سقف تيرچه بلوك
برخي جزئيات از اجزاء ساختمان

دانلود و مطالعه تحقیق بارگذاری ساختمان مسکونی نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق اجرای ساختمان را به قیمت ۵۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.