دانلود تحقیق آسيب به تاسيسات برقی و عمليات ترميم آن - آسمان فایل
شهریور
4
1395

دانلود تحقیق آسيب به تاسيسات برقی و عمليات ترميم آن

اگر در جستجوی تحقیقی خوب در مورد آسيب به تاسيسات برقی و عمليات ترميم آن پس از زلزله هستید و یا برای آشنايی بیشتر با موضوع آسيب به تاسيسات برقی و عمليات ترميم آن پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده نمایید.

آسيب به تاسيسات برقی و عمليات ترميم آن

مشخصات  فایل آسيب به تاسيسات برقی و عمليات ترميم آن

عنوان :آسيب به تاسيسات برقي و عمليات ترميم آن پس از وقوع زلزله
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۸ صفحه همراه با تصویر
حجم فایل : ۲٫۷۳ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق آسيب به تاسيسات برقی و عمليات ترميم آن می خوانید.

ارزیابی میزان خطرپذیری شبکه برق کشور در برابر زلزله
پهنه‌بندی خطر زلزله در ایران : فلات ایران جزء لرزه‌خیزترین مناطق جهان است و در کمربند کوهزایی آلپ-هیمالیا واقع شده است این فلات از یک سمت تحت تاثیر حرکات کوه‌زایی آلپ و از سمت دیگر تحت تنش‌های دائمی صفحه عربستان قرار دارد. این شرایط موجب بهم خوردن تعادل پوسته ایران می‌گردد و اثر آن بصورت جابجایی در طول گسلها و بروز زمین‌لرزه نمایان می‌شود. شکل (۱۰) میزان لرزه‌خیزی مناطق مختلف جهان را نشان میدهد.
بر اساس استاندارد جهاني میزان خطرپذیری محل نصب تجهیزات پستهای انتقال در برابر تکانه‌های زمینلرزه با توجه به مقدار احتمالی پیک طیف شتاب زمین در آن محل تعیین میگردد. براساس این استاندارد مراحل تعیین سطح لرزهخیزی محل نصب تجهیزات به شرح ذیل میباشد:

  • تعیین نوع خاک محل نصب تجهیزات.
  • تعیین محل نصب تجهیزات برروی نقشه خطرپذیری لرزه‌ای.
  • تخمین میزان حداکثر شتاب زمین سنگلاخی
  • بدست آوردن حداکثر شتاب زمین محل نصب

تعیین نقاط با اهمیت شبکه
با افزایش ولتاژ پستها، سطح عایقی، فواصل فاز به فاز و فاز به زمین و ارتفاع تجهیزات افزایش یافته و به تبع آن اثرات زمین‌لرزه بر تجهیزات تشدید می‌گردد.
به دلایل فوق و پیامدهای اقتصادی آنها، کسب اطمینان از عملکرد مناسب پست‌های انتقال در مقابل زمین‌لرزه و نیز احراز توانایی ترمیم، تعویض و بازگرداندن هر چه سریعتر پست به شبکه برق پس از یک زمینلرزه مخرب ضروری است.
از این رو با انجام بررسیهایی (مطالعات پخش بار) در شبکه سراسری، پستهای با درجه اهمیت بالا (پست‌هایی که خروج هر یک از آنها از مدار موجب بروز اختلال اساسی در شبکه سراسری می‌گردد) شناسایی گردیدند. بر اساس این مطالعات خاموشی کامل در هیچ یک از پستهای ۲۳۰ کیلوولت به تنهایی قادر به فروپاشی کل شبکه یا یکی از نواحی مهم شبکه نمیباشد. لیکن تعدادی از پستهای ۴۰۰ کیلوولت از دیدگاه فوق دارای اهمیت ویژهای هستند به نحوی که با خروج کامل هر یک از این پستها به همراه خطوط مرتبط با آنها بدنه اصلی شبکه تحت تاثیر قرار گرفته و با وقوع اختلالات بعدی کل یا بخش اصلی شبکه دچار خاموشی میگردد.
لازم به ذکر است که این بررسی در خصوص خروج از مدار هر یک از پستها به تنهایی انجام گرفته است و در صورتی که دو یا چند پست فشار قوی در منطقه زلزله زده واقع شده باشند خروج همزمان آنها از مدار حتی در خصوص پست‌های با اولویت سوم می‌تواند به اختلال اساسی در شبکه سراسری بیانجامد.

معیارهای لرزهای انتخاب و طراحی اجزاء شبکه‌های قدرت
به منظور کاهش آسیب‌پذیری اجزاء شبکه قدرت در برابر زلزله رعایت معیارهای ذیل پیشنهاد میگردد:
– انتخاب ساختگاه با توجه به آرایش گسل‌های منطقه، شرایط زمین ساختی، خاک محل و لرزه‌خیزی منطقه.
– انتخاب و طراحی سیستم‌های سازهای مناسب، با توجه به سطح لرزه‌خیزی منطقه و مشخصات مکانیکی و شتاب حد تحمل تجهیزات منصوبه برروی این سازه‌ها.
– انتخاب و طراحی تجهیزات براساس استاندارهای طراحی لرزهای و سطح لرزه‌خیزی محل نصب تجهیزات و ملزم ساختن پیمانکاران، مشاوران و سازندگان داخلی به رعایت این استانداردها (قید ملزومات لرزهای در اسناد مناقصه پستها)

فهرست مطالب تحقیق آسيب به تاسيسات برقی و عمليات ترميم آن را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

چکیده
مقدمه
وضعیت زمین ساختی پهنه زلزله زده و ساز و کار زمین‌لرزه بم
آسیب‌های وارده به تاسیسات برق بم
آسیب‌های وارده به پست ۲۳۰ کیلوولت بم
آسیب‌های وارده به شبکه توزیع
ترمیم شبکه برق بم
ارزیابی میزان خطرپذیری شبکه برق کشور در برابر زلزله
پهنه‌بندی خطر زلزله در ایران
تعیین نقاط با اهمیت شبکه
معیارهای لرزهای انتخاب و طراحی اجزاء شبکه‌های قدرت
نتیجه گیری
مراجع

هم اکنون می توانید تحقیق آسيب به تاسيسات برقي و عمليات ترميم آن پس از وقوع زلزله را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.