دانلود تحقیق آسیب پذیری آجرکاری - آسمان فایل
شهریور
4
1395

دانلود تحقیق آسیب پذیری آجرکاری

اگر در جستجوی تحقیقی خوب و مفید با موضوع  آسیب پذیری آجرکاری هستید و یا برای آشنايی بیشتر با موضوع آسیب پذیری آجرکاری پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

آسيب‌پذيری آجركاری

مشخصات  فایل

عنوان : آسیب پذیری آجرکاری
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۲۱ صفحه همراه با تصویر
حجم فایل : ۴٫۲۹ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق آسیب پذیری آجرکاری می خوانید.

در فرش کردن کف ساختمان از آجر بزرگتری به نام ختائی به ابعاد ۵×۲۵×۲۵ سانتی متر و یا بزرگتر از آن به نام نظامی در ابعاد ۴۰×۴×۵ سانتی متر استفاده می شده است از انواع دیگر آجر در گذشته آجر قزاقی می باشد که پیش از جنگ جهانی اول روسها آن را تولید می کردند که ابعاد آن ۵×۱۰×۲۰ بوده است آشنایی با آجر و مواد اولیه آن آجر نوعی سنگ مصنوعی است که از پختن خشت خام و دگرگونی آن بر اثر گرما به دست می آید خاک آجر مخلوطی است از خاک رس ماسه فلدسپات سنگ آهک سولفات ها سولفورها فسفات ها کانی های آهن منگنز منیزیم سدیم پتاسیم مواد آلی و… مراحل ساخت آجر عبارتند از : کندن و ستخراج مواد خام آماده سازی مواد اولیه قالب گیری خشک کردن تخلیه و انبار کردن محصول انواع کوره های آجر پزی پس از خشک شدن خشت ها را در کوره می چینند طرز چیدن آنها طوری است که بین آنها فاصله وجود دارد تا گازهای داغ و شعله بتواند از لای آنها عبور کند کوره های آجر پزی سه نوع هستند: کوره تنوره ای هوفمان و تونلی قابل ذکر است که کوره های تونلی مدرن ترین کوره های آجر پزی می باشند که در آنها سرامیک های ممتاز و صنعتی نیز می پزند ویزگی های آجر آجر خوب باید در برخورد با آجر دیگر صدای زنگ بدهد صدای زنگ نشانه سلامت توپری و مقاومت و کمی میزان جذب آب آن است آجر خوب باید در آتش سوزی مقاومت کند و خمیری و آب نشود رنگ آجر خوب باید یکنواخت باشد و همچنین باید یکنواخت و سطح آن بدون حفره باشد سختی آجر باید به اندازه ای باشد که با ناخن خط نیفتد استاندارد آجر در ایران بنابرآخرین استاندارد ایران به تاریخ ۷ خرداد ۱۳۵۷ در مورد آجرهای رسی آجرها به دو گروه دستی و ماشینی تقسیم بندی می شوند آجر های دستی خود به دو نوع فشاری و قزاقی سفید و آجر ماشینی نیز به توپر و سوزاخ دار گروه بندی شده اند.
میزان جذب آب مطابق استاندارد ایران در آجرهای دستی حداکثر ۲۰% در آجر های ماشینی ۱۶% و حدلقل برای هر دو نوع آجر ۸% تعیین شده است انواع آجر غیر رسی و اشکال آن آجر جوش آجر خاص در صنعت سفال پزی است که در کشورهای صنعتی دارای اهمیت ویزه ای است از این آجر برای نماسازی ساختمان ها فرش کف پیاده روها پوشش بدنه و کف آبروها و مجراهای فاضلاب و تونل ها و ساختن دودکش ها فرش کف کارخانه ها انبارهای کشاورزی و سالن های دامداری پرورش طیور استخر های صنعتی و جز اینها استفاده می شود انواع خاص آجر تولیدی در کشور های اروپایی آجر هایی در کشورهای صنعتی اروپاتولید می شوند که هنوز تولید آن در ایران مرسوم نشده است از آن جمله بلوک های تو خالی آتش بند برای نصب دور ستون ها به منظور جلوگیری از نفوذ آتش قطعات ویزه به شکل منحنی های کوز و کاس قطعات درپوش روی دیوار قطعاتی که از اجزا هستند مانند کلوک سرقد گوشه و جزاینها که هنوز در ایران تولید نمی شوند.

علل آسیب پذیری آجرکاری
آسيب ديدگي علل مختلفي دارد كه بعضي از آنها را ذكر مي‌كنيم:
الف) جابجايي زمين
۱٫ نشست‌هاي خفيف: فشارهاي ناشي از طبقات و اسكلت ساختمان كه بر سطح زير ديوار وارد مي‌شود، ملات را مي‌شكند و در آجركاري ترك ايجاد مي‌كند.
۲٫ سطح آب‌هاي زيرزميني:‌ در مواقعي كه بارندگي زياد است، آب از نقاط ديگر به حوالي ساختمان نفوذ مي‌كند و امكان دارد در سطح زير بنا دگرگوني ايجاد شود. پس از جابجايي آب در طبقات پايين‌تر و خشك شدن سطح زيرين پي‌ها، حالت انقباض و انبساط بوجود مي‌آيد كه در نتيجه، ترك‌هايي در آجركاري پديد مي‌آيد.

فهرست مطالب تحقیق آسیب پذیری آجرکاری را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 

آسیب پذیری آجرکاری

فهرست منابع تحقیق آسیب پذیری آجرکاری را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

  1. زمرشيدي، حسين، تعمير و نگهداري ساختمان، انتشارات آزاده، ۱۳۸۷
  2. كباري، سياوش، مصالح شناسي، انتشارات دانش و فن، چاپ ۱۹، ۱۳۸۷٫
  3. فروتني، سام، مصالح و ساختمان، انتشارات روزبه، چاپ اول، ۱۳۸۰٫
  4. رحيمي، حسن، مصالح ساختماني، موسسه انتشارات و چاپ دانشگاه، ۱۳۸۵٫
  5. حامي، احمد، مصالح ساختماني، موسسه انتشارات و چاپ دانشگاه، ۱۳۸۴٫
  6. مبحث پنجم مقررات ملي ساختمان، مصالح و فرآورده هاي ساختماني.

هم اکنون می توانید تحقیق آسیب پذیری آجرکاری را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.