دانلود تحقیق اثر فناوری در کاهش تصادف در تونل - آسمان فایل
شهریور
۴
۱۳۹۵

دانلود تحقیق اثر فناوری در کاهش تصادف در تونل

اگر در جستجوی تحقیقی خوب و مفید با موضوع اثر فناوری در کاهش تصادف در تونل هستید و یا برای آشنايی بیشتر با موضوع اثر فناوری در کاهش تصادف در تونل پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

اثر فناوری در کاهش تصادف در تونل

مشخصات  فایل اثر فناوری در کاهش تصادف در تونل

عنوان : استفاده از فناوری، جهت کاهش تصادفات منجر به آتش سوزی و اثرات آنها در تونلها
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۹ صفحه همراه با تصویر
حجم فایل : ۳٫۳۲ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق اثر فناوری در کاهش تصادف در تونل  می خوانید.

آمادگی برای عملکردمؤثر
همانطورکه دربخشهای فوق اشاره شد تجهیزات مختلفی با سطوح کاربرد متفاوت برای کاهش تبعات تصادف وآتش سوزی درتونلها نصب می‌شود. درهنگام وقوع تصادف ومخصوصاً آتش سوزی، اقدام سریع، هماهنگ وبه موقع نیروهای امداد وبکارگیری مناسب تجهیزات یاد شده، بسیار مهم می‌باشد. برای دستیابی به هدف، اقدامات ذیل ضروری است:
الف. تمرینات دوره ای
برای تونلهای بالای ۱۰۰۰ مترویا تونلهای کوتاه تر با حجم ترافیک سنگین، تمرین استفاده از امکانات مختلف حداقل یک بار درسال لازم است. این تمرینات درقالب مانوروبا هماهنگی نیروهای پلیس، آتش نشانی وسایرسازمانهای مربوطه صورت می‌گیرد. جزییات این مانورها عبارتند از:
امتحان شناسگرهای آتش وزنگ های اعلام خطر
ارزیابی عملکرد مسؤولین تونل، نیروهای پلیس وآتش نشانی درقالب زمان
بررسی عملکرد صحیح سیستم تهویه درهنگام وقوع آتش
تمرین اطفاء وکنترل حریق توسط نیروهای آتش نشان وانجام عملیات امدادی،با آموزش
درعین آگاه سازی کاربران تونل از تجهیزات اضطراری نصب شده درداخل تونل، چگونگی استفاده از این وسایل وهمچنین اصلاح رفتارکاربران درتونل نیز باید مد نظرقرارگیرد. به این منظوروبرای آموزش مناسب، انجام فعالیت هایی نظیر پخش برگه های محتوی آگاهی های لازم ونصب پوسترهای آموزشی بایستی سازماندهی گردد.

تهیه دستورالعمل ها
این دستورالعمل های باید شامل موارد زیر باشند:
روش های اطلاع رسانی سریع درمورد وقوع حادثه با اطاق کنترل تونل ودراختیارقراردادن اطلاعات قابل اطمینان به گروه های امداد با توجه به نوع ومحل وقوع آتش سوزی
برنامه ریزی درمورد چگونگی عملکرد وسایل مختلف مورد استفاده درمواقع اضطراری
مشخص نمودن پیامهایی که توسط تابلوهای اطلاع رسان برنامه های رادیویی ویژه به اطلاع استفاده کنندگان می‌رسد.
پایه ریزی همکاری بین سازمانهای مرتبط
تازمانی که مسؤولین تونل به تنهایی وظیفه مدیرت وبرطرف نمودن حادثه را برعهده داشته باشند، موفقیت چندانی کسب نخواهند کرد. ازاینرو هماهنگی مناسب بین نیروهای امداد رسان وسازمانهای مختلف نظیر پلیس وآتش نشانی ضروری است. بنابراین یکی ازمهمترین اقدامات دراین راستا، ایجاد هماهنگی وهمکاری میان سازمانهای مختلف درگیردرعملیات امدادرسانی می‌باشد.

عملکردمکانیزه تجهیزات اضطراری
درهنگام وقوع آتش سوزی درتونل، مهمترین کار، حفظ توانایی افراد داخل تونل جهت کمک رسانی به حادثه دیدگان داخل تونل است. از اینرو نحوه کارکرد وسایل اضطراری باید درراستای تحقق این هدف باشد. برای تشخیص آتش درتونلها، وسایل مختلفی درنظرگرفته شده وعملکردهریک از این دستگاه ها پس از تشخیص آتش به نحو مؤثری سازماندهی شده است. به عنوان مثال زمانی که اولین علامت اخطارتوسط زنگهای خطربه سیستم فرماندهی منتقل می‌شود، دکمه های اعلام خطر، وسایل اطفاء حریق، سیستم تهویه وپمپهای مربوط به شیرهای اتش نشانی به طوراتوماتیک فعال می‌شوند وسیستم روشنایی تونل حداکثرتوان خود افزایش می‌یابد. تابلوهای خبری ورودی های تونل پیام توقف صادرمی کنند تا ازورود سایروسایل نقلیه جلوگیری شود. از طرف دیگر، با اعلام اولین پیام خطر از طریق تلفنهای اضطراری، فعالیتهای ضروری به صورت دستی (غیراتوماتیک) برحسب محتویات اطلاعات دریافتی صورت می‌گیرد. پس از تأیید موقعیت وشناسایی آتش توسط سیستم تلویزیونی مداربسته، فعالیتهای زیر انجام می‌گیرد.

فهرست مطالب تحقیق اثر فناوری در کاهش تصادف در تونل را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

مقدمه
شرایط فعلی کشور ژاپن از نظر طول و تعداد تونل ها
مفهوم ایمنی در تونل
راه حل های کاهش احتمال وقوع تصدف در تونل
طراحی تونل
قوانین ترافیکی
سیستم تهویه، روشنایی، رنگ آمیزی داخلی و نگهداری تونل
سیستم تهویه
رنگ آمیزی داخلی تونل
نگهداری
کاهش پیامدهای ناشی از تصادفات همراه با آتش سوزی
استفاده از تجهیزات اضطراری درتونل ها
تجهیزات اعلام خطرواطلاع رسانی به مسئولین
سیستم اطفاء حریق
سیستم تهویه وراههای فرار
سایر تجهیزات
بهره برداری از تجهیزات اضطراری
آمادگی برای عملکردمؤثر
عملکردمکانیزه تجهیزات اضطراری
نتیجه گیری

هم اکنون می توانید تحقیق استفاده از فناوری، جهت کاهش تصادفات منجر به آتش سوزی و اثرات آنها در تونلها را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.