دانلود تحقیق آشنايی با کشتارگاه طیور - آسمان فایل
شهریور
۴
۱۳۹۵

دانلود تحقیق آشنايی با کشتارگاه طیور

در گذشته کشتارگاهها به صورت امروزی وجود نداشتند و قصابهادر همان محل قصابی حیوان را ذبح می کردند و همانجا گوشت آن را به فروش می رساندند. در این روش رعایت هیچگونه بهداشتی انجام نمی شد. اما اکنون مکانهایی برای ذبح دام دایر شده که رعایت اصول بهداشتی از وجبات این مکانهاست. در ادامه تحقیق آشنايی با کشتارگاه طیور را دانلود نمایید.

آشنايی با کشتارگاه طیور

مشخصات فایل آشنايی با کشتارگاه طیور

عنوان: آشنايی با کشتارگاه طیور
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۱۰
حجم فایل: ۲۲ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق آشنايی با کشتارگاه طیور می خوانید.

تولید گوشت مرغ در ایران از ۱٫۳ میلیون تن سال ۱۳۸۴ به بیش از ۱٫۶ میلیون تن رسیده است. افزایش تولید گوشت مرغ در ایران مرهون افزایش تقاضای داخلی (تغییر فرهنگ تغذیهای، رشد روز افزون جمعیت و افزایش درآمد سرانه)، بالا بودن قیمت کالاهای جانشین (ارزانتر بودن گوشت در مقایسه با سایر گوشتها)، سالم بودن گوشت مرغ در مقایسه با گوشت قرمز، محدودیت تولید گوشت در کشور با توجه به محدودیت منابع آبی و تخریب مراتع، بازگشت سریع سرمایه در صنعت طیور نسبت به سایر فعالیتهای دامی و افت کم لاشه پس از کشتار در این صنعت است. همین امر موجب شده است تا گوشت مرغ از حالت لوکس خارج شده و به عنوان کالای اساسی در سبد خانوارها قرار گیرد. ایران در تولید گوشت مرغ به مرز خودکفایی رسیده است و تولید داخلی بیش از مصرف داخلی است. این امر در حال محقق شده است که هنوز بسیاری از واحدهای تولیدکننده گوشت مرغ با ظرفیت واقعی خود تولید نمیکنند. در صورت تحقق این امر ایران نه تنها شاهد خودکفایی کامل در تولید گوشت مرغ خواهد بود؛ بلکه امکان صادرات رقم قابل توجهی نیز فراهم خواهد شد. بحثی که در رابطه با این کالا مطرح است وجود نوسانهای فصلی و ماهانه آن است و وجود این نوسانها موجب بروز آشفتگیهایی در بازار بوده است. برای تبیین این امر بررسی تولید گوشت مرغ در ماههای مختلف هر سال بسیار حایز اهمیت است.
بررسی تولید سالانه گوشت مرغ حاکی از روند افزایشی آن طی دوره است، اما با وجود این سیر افزایشی در تولید سالانه، نوسانهای در تولید ماهانه گوشت مرغ مشاهده میشود. دلیل این امر به ماهیت تولید محصولهای کشاورزی و تأثیرپذیری آنها از شرایط آب و هوایی برمیگردد. تولید اغلب محصولهای کشاورزی، یک فصل زراعی حدود یک سال به طول می‌انجامد؛ اما تولید گوشت مرغ به دلیل کوتاه بودن طول دوره تولید از این ویژگی برخوردار نیست. بعلاوه در مورد گوشت مرغ به دلیل اینکه مرغدار امکان کنترل شرایط محیطی را دارد باید این نوسانها کمتر باشد ولی فقدان سیستمهای مناسب تولید در ایران موجب شده است که در مورد این محصول نیز شرایط محیطی و آب و هوایی بر تولید بسیار تأثیرگذار باشد در ماههای خرداد، تیر، مرداد، شهریور و مهر هیچگاه بیشترین تولید گوشت مرغ وجود نداشته است. این امر نشان میدهد که از اواخر بهار (آغاز فصل گرما) تولید گوشت مرغ کاهش یافته و از اوایل پاییز (شروع فصل سرما) دوباره روند صعودی تولید آغاز میشود. بنابراین نزول و صعود تولید نشأت گرفته از فصل گرما و سرما است که مصرف و تقاضا را تحت تأثیر قرار میدهد. همچنین عوامل دیگری همچون نوسانهای اعیاد، ماه مبارک رمضان و غیره بر تقاضای محصول تأثیرگذار هستند.

كشتار صنعتی طيور به ترتيب شامل مراحل زير است :
الف ) – دريافت طيور زنده سالم .
ب ) – بازرسي فني بهداشتي طيور زنده پيش از كشتار .
پ ) – بيهوش كردن طيور زنده .
ت ) – سر بريدن طيور زنده .
ث ) – خون گيري از لاشه .
ج ) – پر كني لاشه .
چ ) – تخليه اندرون لاشه .
ح ) – بازرسي فني بهداشتي لاشه طيور پس از كشتار .
خ ) – جدا سازي اندرون لاشه .
د ) – شستشوي لاشه .
ذ ) – قطع پاهاي لاشه .
ر ) – سرد كردن لاشه .
ز ) – آب چكان شدن لاشه .
ژ ) – آماده سازي لاشه براي بسته بندي .

فهرست مطالب تحقیق آشنايی با کشتارگاه طیور در پایین آمده است.

مرغ بسته بندی هم اکنون می توانید تحقیق آشنايی با کشتارگاه طیور را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.