دانلود پاورپوینت آسیب پذیری خط آهن هنگام زلزله - آسمان فایل
شهریور
۴
۱۳۹۵

دانلود پاورپوینت آسیب پذیری خط آهن هنگام زلزله

اگر در جستجوی تحقیقی خوب و مفید با موضوع آسیب پذیری خط آهن هنگام زلزله هستید و یا برای آشنايی بیشتر با موضوع آسیب پذیری خط آهن هنگام زلزله پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت پاورپوینت است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

آسیب پذیری خط آهن هنگام زلزله

مشخصات  فایل بررسی آسیب پذیری خط آهن هنگام زلزله

عنوان : بررسی آسیب پذیری خط آهن در هنگام زلزله و ارائه راهکارهای کاهش خسارت
فرمت فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد اسلایدها : ۱۶
حجم فایل : ۴٫۱۳ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق بررسی آسیب پذیری خط آهن هنگام زلزله می خوانید.

زمین لرزه و زلزله:
زمین لرزه و زلزله جزء بلایاي طبیعی است که بیشترین آسیب را به سازهها و شریانهاي حیاتی و در یک عبارت ساده به مصنوعات بشري وارد می سازد. به همین دلیل در سازه ها و شریانهاي حیاتی، بارهاي ناشی از زلزله را تخمین زده و در طراحی آن منظور می نمایند. در شبکۀ راه آهن نیز براي طراحی ساز هها، پلها و ابنیه مسیر با استفاده از آئین نامه ها و استانداردهاي خاصی بارهاي ناشی از زلزله را منظور مینمایند.

آسیب هاي ناشی از زلزله:
آسیب هاي ناشی از زلزله بر روي راه آهن را می توان در شش گروه طبقه بندي نمود:
الف- آسیب هاي وارده بر سازه هاي ابنیه مسیر از قبیل پلها، تونلها :ابنیه مسیر راه آهن در هنگام وقوع زلزله بسته به جنس مصالح بکار رفته در ساخت آنها و سیستم سازه اي آنها (ابنیه با مصالح بنایی، با سیستم مقاوم در برابر بارهاي جانبی، ابنیه مقاوم سازي شده و …) تحت تاثیر بارهاي جانبی ناشی از زلزله قرار می گیرند. در خصوص تک تک ابنیه ها لازم است .مطالعات جامعی جهت ارزیابی وضعیت موجود صورت گیرد و با توجه نوع سازه اي آن تصمیم گیري اساسی صورت گیرد.
ب- آسیب هاي وارده بر ساختمانهاي ایستگاهها : ساختمانهاي ایستگاهها به جهت بهره برداري ۲۴ ساعته و حضور دائم مسافرین در آنها جزء ساختمانهاي با اهمیت ارزیابی می شوند. ساختار سازه اي آنها بایستی مطابق استانداردهاي موجود طراحی و اجرا شود تا در حین وقوع زلزله آسیب هاي کمتري بر آنها وارد شود . با توجه به داشتن سایه بانهاي طره اي طویل در آنها استفاده از سیستم هاي سبک از قبیل سازه هاي فضاکار توصیه می گردد .
ج- آسیب هاي وارده بر سیستم زهکشی مسیر : وجود درناژها و سیستم هاي زهکشی در مسیر هاي راه آهن باعث می شود که آبهاي زیرزمینی در جهت مناسب هدایت شده و از وارد ساختن فشارهاي جانبی بر بستر خط آهن و یا نفوذ آنها بر گاباري مسیر جلوگیري نماید .

د- آسیب هاي وارده بر ترانشه ها و خاکریزها زمین لغزش : زمین لغزش و رانش زمین که با توجه به ناپایداري هاي طبیعی دامنه ها و یا در حین وقوع زلزله اتفاق می افتد باعث مسدود شدن مسیرهاي ر اه آهن و جاده ها و .. می گردد. ناپایداري دامنه ها و شیبها را می توان بطور کلی در چها دسته طبقه بندي نمود.

افتادن سنگ ( واژگونی، ناپایداري خمشی) :
همانگونه که در بالا بین گردید زمین لرزه و زمین لغزش باعث ریزش ترانشه ها و مسدود شدن مسیر راه آهن، تغییر شکل قائم بستر خط (نشست نابر ابر بستر خاکریز ) ، تغییر مکان عرضی خط، و بوجود آمدن ناترازي زیاد در مسیر راه آهن ازجمله آسیبهاي ناشی از زمین لرزه و زمین لغزش می باشد.

آسیبهاي وارده بر روسازي خط آهن:
ساختار سازه اي خط آهن طوري طراحی شده است که با گذشت زمان و با عبور قطارهاي باري و مسافري بتوان هندسه آن را با نگهداري منظم به حالت ایده آل درآورد . هندسه خط آهن نقش اساسی را در تعیین سرعت مسیر بازي می کند و حساسیت بسیار بالایی دارد . بطوریکه با ماشین آلات مکانیزه مدرن تغیی رات میلیمتري اجزائ هندسه خط را کنترل می نمایند .

فهرست مطالب تحقیق بررسی آسیب پذیری خط آهن هنگام زلزله را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

مقدمه
مخاطرات زمین و بلایاي طبیعی مؤثر در سیر و حرکت قطارها
زمین لرزه و زلزله
آسیب هاي ناشی از زلزله
راهکارهاي اساسی در جهت کاهش خسارات
نتیجه گیري
منابع و مراجع

فهرست منابع تحقیق بررسی آسیب پذیری خط آهن هنگام زلزله را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

۱٫ Akira Harima, “ Disaster Information System (PreDAS)” , JR East General Education Center, 2005.
۲٫ Hiroaki
Sasa, “ Track Maintenance work of Shinkansen in JR East” JR East Railway Culture¨Foundation,2005.
۳٫ ذاکري ، ج “ آسیب پذیري شبکه راه آهن از مخاطرات زمین و بلایاي طبیعی و لزوم پیاده سازي سامانه مدیریت آنها ”
مجموعه مقالات کنفرانس بین المللی مخاطرات زمین، بلایاي طبیعی و راه کارهاي مقابله با آنها، دانشگاه تبریز، مهر.۱۳۸۴
۴٫ Aydan Omer “A Reconnaissance Report on Niigata-Ken Chuetsu Earthquake of October 23, 2004”,Tokai University, Department of Marine Civil Engineering, Shizuoka, Japan, November 2004.
۵٫ Sekiguchi. L., “Safety Management” East Japan Railway Culture Foundation, Railway & Transport Booklet 7, 2004
۶٫ Ahmad, M., “Disaster management” I. B. S. pub. , 2003
۷٫ Kirschenbaum, A., “Chaos Organization & Disaster Management, Status Supply Co., 2003

تصویر نمونه ای از اسلایدهای این پاورپوینت را در پایین مشاهده می کنید.

 آسیب پذیری خط آهن در هنگام زلزله

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی آسیب پذیری خط آهن در هنگام زلزله و ارائه راهکارهای کاهش خسارت را به قیمت ۶۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.