کاروانسراهای ایرانی - آسمان فایل
تیر
4
1395

کاروانسراهای ایرانی

دانلود تحقیق کاروانسراهای ایرانی:

کاروانسراهای ایرانی

کاروانسراهای ایرانی

عنوان تحقیق:کاروانسراهای ایرانی

فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات:۶۰

 

مقدمه و فهرست مطالب تحقیق کاروانسراهای ایرانی را در قسمت پایین می توانید مشاهده کنید.

 

مقدمه:

کاروانسرا ها، مهمان خانه های بین راهی کشور ایران در طی قرون متمادی گذشته بوده و سابقه آن به بیش از دو هزار و پانصد سال قبل می رسد. در مسیر راه های مهم بین شهری ، کاروانسراها به فاصله مسافتی که کاروان در یک روز می توانسته طی کند ، ساخته می شده است.

به دلیل خشکی نسبی آب و هوا در بخش عمده ای از کشور ایران و دور بودن شهر ها و آبادی ها از یکدیگر، وجود نقاطی جهت استراحت و تهیه آذوقه در بین راه، امری حیاتی و ضروری بوده و بدون وجود این ایستگاه ها، طی طریق و ارتباط بین مناطق مختلف کشور غیر ممکن بوده است.

مورخین یونان باستان مانند هرودت و گزنفون از وجود راه های امن و کاروانسرا های خوب در ایران خبر می دهند. هرودت در مورد راه های امپراطوری هخامنشی می نویسد : واحد مقیاس راه ها فرسنگ است و به مسافت هر چهار فرسنگ منزلی تهیه شده موسوم به ایستگاه؛ در این منازل مهمان خانه های خوب بر پا گردیده . که از این گفته ی هرودوت وجود کاروانسراهای متعددی در راه های ایران باستان استنباط می گردد.

 

فهرست مطالب:

مقدمه

آشنایی با معنی لغوی کاروانسرا

کاروانسرا ، رباط ، سابات

بررسی کاروانسرا در ادوار مختلف تاریخی

کلیاتی که باید درباره ی کاروانسرا ها دانست

عناصر تشكيل‌دهنده يك كاروانسرا و تحليل ویژگی های معماری آن

تحليل ویژگی های معماری کاروانسرا

انواع کاروانسرا ها

تقسیم بندی کاروانسرا در اقلیم های مختلف ایران

تقسیم کاروانسراها از نظر نوع نقشه و پلان

دیر گچین ، مادر کاروانسراهای ایران

قلعه سنگی، نگین کاروانسراهای ایران

رباط شرف ، موزه آجرکاری و گچبری معماری ایران

منابع و ماخذ

 

هم اکنون می توانید تحقیق کاروانسراهای ایرانی را به قیمت ۷۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.irبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.