دانلود تحقیق آثار معماری ژاپنی كنزو - آسمان فایل
شهریور
۴
۱۳۹۵

دانلود تحقیق آثار معماری ژاپنی كنزو

اگر در جستجوی تحقیقی کامل و مفید با موضوع آثار معماری ژاپنی كنزو هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با آثار معماری ژاپنی كنزو می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

آثار معماری ژاپنی كنزو

مشخصات  فایل آثار معماری ژاپنی كنزو

عنوان : آثار معماری ژاپنی كنزو
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۲۶
حجم فایل : ۵۶ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق آثار معماری ژاپنی كنزو می خوانید.

خانه معمار در توكيو
اين خانه كه طرح آن در سال ۱۹۵۱ تهيه شد و ساخت آن در سال ۱۹۵۳ خاتمه يافت ، قابل مقايسه با نخستين ساختمانهاي هيروشيما است با اين تفاوت كه كنزو تانگه در اينجا بتن مسلح را عنصر غالب نمي داند بلكه مصالح سنتي نظير چوب ، و ورق را غلبه بخشيده است . اينها ، سازه ها را تشكيل مي‌دهند . خانه به نحو كامل به صورت جزئي از طبيعت اطراف در آمده است . حاصل معماري ، نشان از مهارتي دقيق را با خود دارد . رطوبت شديد فصل تابستان و نيازي كه ژاپنيها به كناره گيري از همسايگان دارند توجيه گر ارتفاع بنا از زمين است . ترتيب ساخت ، امكان چينش آزاد را در پلان فراهم مي آورد . اتاق بزرگ به تنهايي داراي يك عملكرد نمي باشد . اين اتاق بوسيله جداره هاي متحرك مي تواند به سه اتاق كوچك تقسيم شود .
مقياس تناسب قسمتهاي مختلف بنا برگرفته از بافت خانه قديمي ژاپني است . ابعاد خانه كمي بزرگتر شده تا پاسخگوي نيازهاي مدرن باشد . سقف ، داراي پيشامدگي نسبت به خانه است و بالكن هايي را كه در طول نماهاي شيشه اي طبقات امتداد يافته اند نيز محافظت مي نمايد . به مدد شفافيت نماها بخشهاي داخلي به سوي قسمت بيروني امتداد يافته است ، ترتيب قرارگيري ، بسيار نمايان و روشن است . جداره هاي بزرگ تركيبهايي غير تصويري از مركب چيني را بر خود دارند . اين خانه براي من نشانگر تلفيق سنت ژاپني با شرايط جديد است .

طرح خانه مسكوني
مشاهده شد كه طرح مسابقه معماري براي سازمان جهاني بهداشت در سال ۱۹۵۹ مفهوم ويژه اي را توصيه كرده بود كه در زمستان ۱۹۵۹ در مطالعه براي يك واحد مسكوني ، زماني كه كنزو تانگه دروسي را در مدرسه پلي تكنيك كمبريج در «ماساچوست» ارائه مي داد از نو طرح گرديد . وي ضمن اعمال برنامه ژنو در بنا به صورتي نو ، ايده بناهاي روي هم چيده شده به صورت مدولار را توضيح داد . كنزو تانگه دو ساختمان هلالي شكل را كه پيرامون يك محوطه بزرگ ، از يك نقطه به نقطه ديگر آن ، رو به سوي هم داشتند ، بنا كرد . اين ساختمانها بناهاي مدوله هستند كه در كنار خود فضايي آزاد پديد مي آورند . اين ساختمانها پشت به تپه هايي دارند كه در قسمتهايي از زمين چنين به نظر مي رسد كه نقطه آزاد ساختمانها هستند .

واحدهاي مسكوني در Takamatsou
در سال ۱۹۵۹ ، كنزو تانگه دكتراي خود را اخذ كرد . وي برنده جايزه بين‌المللي «معماري امروز» گرديد و به مدرسه پلي تكنيك كمبريج در ماساچوست دعوت شد . اين مهم ترين سال براي معمار بود . در آن سال ، خانه هايي در Takamatsou مركز ناحيه kagawa بر روي جزيره Shikokou در درياي جنوبي بنا گرديد . تانگه پيشتر از اين ، بين سالهاي ۱۹۵۵ تا ۱۹۵۸ مركز اداري آنجا را ساخته بود وي در اينجا يك شهر سنتي را با خانه هايي در رديفهاي دو طبقه پديد آورد . او بتن مسلح را استادانه به كار برد .

طرح جامع Tsoukiji
كنزو تانگه بر اساس پلان توكيو ، طراحي محله Tsoukiji را كه يكي از فعال‌ترين بخش هاي بين Ginza و بندر است ، مورد مطالعه قرار داد .اين مطالعه بسيار مهم ، بين طرح مبتكرانه سال ۱۹۶۰ و پلان بازسازي Skoplie واقع مي گردد . معمار به دنبال به كارگيري بالاترين ضريب تراكم در پديد آوردن پل هاست . وسعت تقريبي اين ناحيه برابر ۳۰۰*۳۰۰ متر مربع مي‌باشد و ۱۰۰٫۰۰۰ نفر در آن مشغول به كارند . رفت و‌آمد روزانه در اين محل ۵/۲ برابر ، بيشتر ات ، اين رفت و‌ آمد بايستي با اتصال به بزرگراه شماره ۱ كه از اين منطقه مي گذرد و به وسيله يك خط مترو هدايت گردد .

فهرست مطالب تحقیق آثار معماری ژاپنی كنزو را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

مقدمه
خانه معمار در توكيو
طرح خانه مسكوني
واحدهاي مسكوني در Takamatsou
طرح جامع Tsoukiji
طرح كوي مسكوني Hokousetsou
برجهاي آپارتماني در تهران
دانشگاه قلب مقدس در Taipei
شعبه موسسه Olivetti در ژاپن
ساختمان شهرداري توكيو
شهرداري kourayoshi
شهرداري imabari
طرح مقر O.M.S در ژنو
نمايشگاه EXPO 70
تالار اجتماعات در Matsouyama
تالار اجتماعات Shizouoka
كاخ ورزشها در Takamatsou

هم اکنون می توانید تحقیق آثار معماری ژاپنی كنزو را به قیمت ۵۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.