دانلود پایان نامه عوامل و موانع پیشرفت و تعالی کشور - آسمان فایل
شهریور
4
1395

دانلود پایان نامه عوامل و موانع پیشرفت و تعالی کشور

رشد و شکوفایی هر کشوری ریشه در تلاش و همت جوانان و نوجوانان و در حقیقت ریشه در باورهای اعتقادی آنها دارد. کشور ما نیز در حال گام برداشتن در مسیر رشد است. اگر به دنبال یک پایان نامه کامل و مفید به عنوان عوامل و موانع پیشرفت و تعالی کشور هستید دانلود این تحقیق را فراموش نکنید.

عوامل و موانع پیشرفت و تعالی کشور

مشخصات فایل عوامل و موانع پیشرفت و تعالی کشور

عنوان: عوامل و موانع پیشرفت و تعالی کشور
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۸۳
حجم فایل: ۲۸۵ کیلوبایت

خلاصه آنچه در پایان نامه عوامل و موانع پیشرفت و تعالی کشور می خوانید.

جامعيت مفهوم توسعه
تعريف و مفهوم توسعه از جنگ جهاني دوم تا امروز كاملا تغيير كرده است. برداشت ها و مفاهيم اوليه از فرهنگ، مبتني بر كميات اقتصادي بود و شاخص هاي اقتصادي، مانند ميزان توليد ناخالص ملي، درآمد سرانه، مصرف انرژي، مصرف فولاد و… معرف سطح توسعه يافتگي يا عقب ماندگي بود. اما از دهه هفتاد ميلادي به بعد، شاخص هاي اجتماعي نيز به شاخص هاي توسعه افزوده گرديد. رشد جمعيت، رشد شهرنشيني، دموكراسي، عدالت اجتماعي يا توزيع عادلانه ثروت، دسترسي به وسائل ارتباط جمعي، ثبات سياسي و بودجه آموزش و تحقيقات، عواملي بودند كه به تدريج به عنوان شاخص هاي توسعه پذيرفته شدند.
بروز حوادث مختلف، در دهه هشتاد ميلادي، نظرها را بيش از گذشته متوجه عوامل فرهنگي ساخت و نقايص نظريه هاي اقتصادي توسعه را آشكارتر نمود. بروز بحران هاي اجتماعي، انفجار جمعيت، تضادهاي قومي، پيروزي انقلاب اسلامي ايران، نضج فعاليت هاي مذهبي و گرايش هاي ديني در غرب و فروپاشي شوروي سابق، عواملي بودند كه متفكران مسائل توسعه را بيشتر متوجه اهميت و نقش فرهنگ، در فرآيند توسعه و تغييرات اجتماعي ساخت.
حضرت امام خميني(ره) به عنوان رهبري ديني، عارفي فيلسوف، فقيهي اهل سياست و عمل، در رهنمودهايي كه درباره مسائل اقتصادي و برنامه ريزي هاي توسعه ارائه كرده است، جامعيت مفهوم توسعه را درنظر داشته اند. ايشان بعد از پذيرش قطعنامه ۵۹۸ و پديدآمدن اوضاع و احوال جديد و ضرورت عزم جدي براي بازسازي و شروع فعاليت هاي اقتصادي، طي پيامي در يازدهم مهرماه ۱۳۶۷ محورهاي عمده و حياتي، در دهه بازسازي كشور را اعلام فرمودند. بر همين اساس، دهه دوم انقلاب، دهه بازسازي و سازندگي نام گرفت.
در اين پيام، محورهاي زير به عنوان كلي ترين پايه هاي برنامه ريزي آينده كشور، مورد تأكيد قرار گرفته است:
– كليدي بودن سياست نه شرقي، نه غربي به عنوان رمز عزت و اعتبار كشور
– تأكيد بر حفظ ارزش ها و شئون اخلاقي در جامعه
– تأكيد بر اين كه بازسازي منجر به وابستگي نشود
– اصالت و اولويت داشتن خودكفايي كشاورزي، در مقابل بازسازي مراكز صنعتي
– توجه به رفاه مردم با رعايت شعاير و ارزش هاي اسلامي و انقلابي
– بهادادن به حضور اقشار مختلف مردم در صحنه هاي بازسازي كشاورزي، صنعت و تجارت
– تأكيد بر پيچيده بودن شرايط سياسي و اقتصادي نظام و لزوم رعايت اين شرايط در برنامه ريزي و موضع گيري.
– توسعه مراكز علمي و تحقيقاتي و تشويق نيروهاي خلاق و سازنده
– همكاري همه جانبه كارشناسان و صاحب نظران با مسئولين اجرايي در بازسازي كشور
– قدرشناسي از ايثارگران
– توجه ويژه به تقويت بنيه دفاعي و نظامي كشور

فهرست مطالب پایان نامه عوامل و موانع پیشرفت و تعالی کشور در پایین آمده است.

توسعه ایرانی هم اکنون می توانید تحقیق عوامل و موانع پیشرفت و تعالی کشور را به قیمت ۷۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.