دانلود تحقیق مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی - آسمان فایل
شهریور
۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی

اگر در جستجوی تحقیقی خوب و مفید با موضوع مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی هستید و یا برای آشنايی بیشتر با مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی

مشخصات  فایل مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی

عنوان : مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۲۱
حجم فایل : ۱۰۲ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی می خوانید.

نقش حوزه و دانشگاه در اتحاد ملي و انسجام اسلا مي
رهبر معظم انقلا ب اسلا مي با روشن نگري و درک عميق از شرايط سياسي اجتماعي داخل و خارج کشور سال ۱۳۸۶ را سال اتحاد ملي و انسجام اسلا مي اعلا م کردند و فرمودند: «به نظر من امسال سال اتحاد ملي و انسجام اسلا مي است». يعني در درون ملت ما اتحاد کلمه همه آحاد ملت و قوميت هاي گوناگون و اصناف گوناگون ملي و در سطح بين المللي، انسجام ميان همه مسلمانان و روابط برادرانه ميان آحاد امت اسلا مي از مذاهب گوناگون و وحدت کلمه آنها. بي ترديد تحقق اتحاد ملي و انسجام اسلا مي نيازمند شناسايي مباني و پايه هاي وحدت و انسجام و تلا ش در راه تقويت و تحکيم اين مباني و پايه است در اين مقاله به بررسي اين موضوع پرداخته مي شود که وحدت حوزه و دانشگاه به معناي حرکت به سوي يکي شدن است. يعني فرمان واحد بر اعضاي پيکر واحد راندن و از پريشاني رفتار جامعه پرهيختن. چون حکومت اسلا مي انگيزه و انديشه حوزه و دانشگاه است.
يکي از دستاوردهاي انقلا ب مقدس اسلا مي براساس پيروي از دستور اسلا م ايجاد اخوت و برادري در ميان همه اقشار جامعه است. خداوند در قرآن کريم مومنان را برادر همديگر خوانده است. (انما المومنون اخوه) و برادري را يکي از نعمت هاي بزرگ الهي که به لطف حق در ميان مومنان برقرار شده است توصيف نموده و بر آنان منت گذاشته و فرمان داده است که هميشه آن را به ياد داشته باشيد. «واذکروا نعمت الله عليکم اذکنتم اعدا» الف بين قلوبکم فاصبحتم بنعمه اخوانا; به ياد آوريد نعمت خداوند را که شامل حال شما شد و با اين که دشمني و کينه يکديگر داشتيد دل هاي شما را با هم الفت بخشيد و به هم نزديک کرد و با اين نعمت با هم برادر شديد» و در احاديث عبارت «المومن اخوالمومن يا المسلم» فراوان است. حقوقي که براي هر برادر مومن بر مومن و يک فرض و واجب شمرده شده است. بسيار زياد و سنگين است.

برادري در اسلا م
پيامبر گرامي اسلا م به دليل اهميت اين مساله در قانون و سفارش و توصيه هاي اخلا قي و شعار اکتفا» نفرموده بلکه عملا  دو بار در ميان اصحاب خويش برادري برقرار کردند. يکبار در مکه قبل از هجرت و بار ديگر در مدينه پس از هجرت و در آنجا براي هر صحابه يکي از انصار را به عنوان برادر انتخاب فرمودند.
هدف از اين کار بدون شک تاکيد بر اخوت اسلا مي و کاهش تعصبات است. بحمدالله در جامعه اسلا مي ما پس از انقلا ب برادري به عنوان پديده اجتماعي بسيار ارزنده و مهم جلوه گر شد و همه تلا ش در ايجاد وحدت و برادري داشتند. آيه «واعتصموا بحبل الله جميعا ولا تفرقوا» را نصب العين خويش قرار دادند و همه از نزاع و تفرقه و پيروي از آيه «ولاتنازعوا فتفشلوا و تذهب ريحکم» پرهيز داشتند.
حضرت امام قدس الله روحه الزکيه آن روح الهي که وحدت را در جامعه اسلا مي دميد، هميشه بر اين اصل مهم اسلا مي تاکيد مي فرمود. مراجعه به فهرست صحيفه نور در بخش کلمه وحدت و به خصوص حوزه و دانشگاه اين واقعيت را روشن مي سازد که چه اندازه ايشان بر اين اصل اهميت مي دادند و حتي نگران اختلا ف و نزاع نيروهاي مخلص انقلا ب بودند. شايد بتوان گفت که پس از تقواي الهي بيشترين مساله اي که در کلمات ايشان بر آن تکيه شده است مساله وحدت است.

فهرست مطالب تحقیق مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

چکيده
مقدمه
واکاوي مفردات
تعريف عنوان مقاله
مباني اتحاد و انسجام از منظر عقل
صفات ياران پيامبر(ص)
نقش وحدت بين خواص
ملاک وحدت براي خواص
نقش دين و غيرت در وحدت
نقش حوزه و دانشگاه در اتحاد ملي و انسجام اسلا مي
برادري در اسلا م
وحدت از نظر امام
اختلا ف يا فاجعه
خطر اختلا ف زيربنايي
خطر حب نفس
وظيفه مغزهاي متفکر جامعه
نگاه تاريخي به مساله
وحدت حوزه و دانشگاه
حوزه و نسل جوان
پيشنهادات
منابع

فهرست منابع تحقیق مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

قرآن مجيد
وصيت نامه حضرت امام (ره)
مجله پاسدار اسلا م، شماره ۱۲۸۲
فصلنامه حوزه و دانشگاه انتشارات اميرکبير
پيام حوزه، انتشارات دفتر تبليغات اسلا مي
بخشي از پيام مقام معظم رهبري به مناسبت آغاز سال ۱۳۸۶ به نقل از سايت ir.leaber.WWW
الحديث، نشر دفتر تبليغات اسلا مي قم
يکصد و پنجاه آيه و روايت، نوشته دهقان
گفتمان وحدت- عدالت- ستاد علمي- فرهنگي بصيرت
http://www.mardomsalari.com
http://www.abhar30t.ir

هم اکنون می توانید تحقیق مبانی اتحاد ملی و انسجام اسلامی را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.