دانلود تحقیق نگاهی به شیوه های استعمار در گذشته - آسمان فایل
شهریور
۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق نگاهی به شیوه های استعمار در گذشته

اگر به دنبال تحقیقی خوب و مفید با عنوان نگاهی به شیوه های استعمار در گذشته هستید و یا برای آشنايی بیشتر با موضوع نگاهی به شیوه های استعمار در گذشته پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

 شیوه های استعمار در گذشته

مشخصات  فایل نگاهی به شیوه های استعمار در گذشته

عنوان : نگاهی به شیوه های استعمار در گذشته
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۹
حجم فایل : ۹۷ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق نگاهی به شیوه های استعمار در گذشته می خوانید.

چگونگي اجراي شيوه هاي استعمار و استعمار فرانو
در اوايل انقلاب و در اوج فعاليتهاي سازمان تروريستي منافقين يك جوان حدود ۱۸ تا ۱۹ ساله را كه پس از جندين ترور و شهيد نمودن شخصيت هاي تأثيرگذار در انقلاب پس از دستگيري محكوم به اعدام مي گردد از او سئوال مي كنند كه چه شد كه سروكار تو به اينجا كشيد؟ وي نقل مي كند كه:«زماني كه در اوج جواني بودم و دوست داشتم به نوعي هويت و استقلال خودم را نشان دهم در محيط خانه ارزشي براي حضور و بيان عقايد و نظراتم قائل نبودند و مرا هنوز به چشم يك بچه مي نگريستند به گونه اي كه در جمع فاميلي وقتي بزرگترها در خصوص مسائل مختلف صحبت مي كردند من هم دوست داشتم در مباحث آنها شركت كنم و اظهارنظر نمايم ولي هر موقع كه شروع به صحبت مي كردم با واكنش بزرگترها خصوصاً پدرم مواجه مي شدم كه مي گفت تو را چه به اين غلط ها، تو هنوز هانت بوي شير مي دهد و مرا از جمع طرد مي كرد.
خوب اين طرد از جمع و اجازه بيان عقايد و نظرات را به جوان ندادن ضربه بسيار بزرگي است بر روحيه جوان و خودش منشأ بسياري از انحرافات مي گردد. چرا كه از ديدگاه روانشناسي اين دوره ي سني (بين ۱۵ تا ۲۰سال) را دوران هويت، استقلال، فشار، طوفان و بعضي از روانشناسان حتي آن را دوران «خرّيت» مي نامند چرا كه در اين دوره ي گرايش به فشار همسالان و گروه هاي دوست بسيار زياد و تصميم گيري هاي جوان كمتر مبتني بر مصالح و آينده نگري و عقل مي باشد و احساسات نقش بسيار مهمي در تصميمات در اين دوره دارد.
همين امر باعث گرديده كه اين جوان گرايش احساس استقلال و هويت خود را در محيطي خارج از خانه و در ارتباطات با ديگران و خصوصاً دوستان طلب نمايد و دشمن هم كه براي اجراي نقش هاي شوم خود برنامه دارد و از تمامي عوامل خصوصاً استفاده از نظرات و پيشرفتهاي علمي خصوصاً روان شناسي بهره مي برد بعد جوان مي گويد وقتي اين برخوردها با من در محيط خانه صورت گرفت به مدرسه كه رفتم در كنار من دانش آموزي قرار داشت كه دو سال از من بزرگتر بود به دليل مردود شدن در سالهاي قبل وقتي ديد من تو فكر هستم و ناراحت دليل آنرا جويا شد و من اتفاقاتي كه برايم در محيط خانه اتفاق افتاده بود براي او تعريف نمودم. بعد ديدم آلبومي را از توي كيفش درآورد و عكس هاي مختلفي از رجوي سركرده ي منافقين را در حالت هاي مختلف يك يك جا روي تانك، يك جا آرپي جي روي دوش و يكجا در حال سان ديد از پسران و دختران منافق و… و شروع به تعريف عنوان از سازمان و ارزشي كه براي جوان قائلند و… به من پيشنهاد داد كه با او به يكي از خانه هاي تيمي بروم و به سازمان ملحق شوم و من هم وقتي به سازمان رفتم با برخوردي بسيار عالي، مؤدبانه همراه با احترام به شخصيت من و تعريف و تمجيد از تصميمي كه گرفته بودم احساس كردم خلاءي را كه در منزل در امر برخورد داشتم اين جا مي تواند پر كند.
پس از چند روز رفت و آمد با سازمان و افراد مختلف مرا با وظايف سازماني آشنا و توجيه نمودند و وظيفه اي كه به من محول شد اين بود كه مسئول مراقبت از ورود و خروج افراد به داخل مكاني كه در آن استقرار داشتيم باشم. بعد از گذشت دو سه ماهي به مسئول خانه تيمي مراجعه و گفتم من از فردا به سازمان نمي آيم چون آنچه را كه در ذهن خود داشتم به آن نرسيده بودم بعداً فرد مسئول به من گفت پسرجان آيا تو مي داني كه در اين جا چه مسئوليت مهمّي را به تو واگذار كرده ايم؟ حتي ما اين مسئوليت را به افرادي كه چندين سال عضو هستند نداده ايم. گفتم نه چه مسئوليتي؟ گفت شما مسئول مبارزه با امپرياليسم در جدار خارجي پايگاه داخلي هستيد.

فهرست مطالب تحقیق نگاهی به شیوه های استعمار در گذشته را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

شيوه هاي استعماري فرانو
هدف گذاري استعمار فرانو
اهداف استعماري در شيوه هاي فرانو
ابزارها و امکانات مورد استفاده در شيوه هاي استعماري فرانو
چگونگي اجراي شيوه هاي استعمار و استعمار فرانو
قلمرو يا حيطه استعمار فرانو
تعيين گروه هاي هدف در استعمار فرانو و تمركز بر روي آن
راه هاي مقابله با شيوه هاي استعمار فرانو

هم اکنون می توانید تحقیق نگاهی به شیوه های استعمار در گذشته را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.