دانلود تحقیق زندگی حضرت عیسی (ع) - آسمان فایل
شهریور
۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق زندگی حضرت عیسی (ع)

اگر در جستجوی تحقیقی جذاب و مفید با موضوع زندگی حضرت عیسی ع هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با زندگی حضرت عیسی (ع) میباشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

زندگی حضرت عیسی ع

مشخصات  فایل زندگی حضرت عیسی ع

عنوان : زندگی حضرت عیسی (ع)
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۰
حجم فایل : ۲۴ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق زندگی حضرت عیسی (ع) می خوانید.

شروع
حضرت عیسی (ع ) یکی از پیامبران  بزرگ خداوند  بود  که از هما ن ابتدای تولد به پیامبری بر گزیده شد. او از مادری متولّد شد که در میان مردم به پاکی ودرستی مشهور بود. او از همان آغاز زندگی مردم را به اطاعت خداوند و دوری کردن از کفر و بت پرستی ،تسویق می کرد. عیسی  با معجزاتی که خداوند بزرگ   به او داده بود مردم را به سوی  خدا دعوت می کرد و حقا نیّت خود را به  اثبا ت می ر سا ند.
روزی مریم به عبادت  خداوند  مشغول بود که فرشته وحی از جانب خداوند او را به  فرزندی پاک  بشارت داد که نامش مسیح عیسی پسر مریم بود.مریم تعجب کرد  و از فرشته وحی پرسید:« چطور ممکن است؟!»فرشته پاسخ داد:« این خواست خداوند بزرگ است . »
روزها از پس هم می گذشت و زمان تولد نوزاد نزدیک می شد و مریم  برای این که کسی از وجود نوزاد  باخبرنباشد از  مردم دوری می کرد و به عبادت خداوند مشغول بود. تا این که سر انجام روز تولد نوزاد فرا رسید.  مریم که تنها بود و کسی را نداشت تا به اوکمک کند به ناچار از شهر بیرون رفت و سر به بیابان نهاد تا شاید بتواند کسی را پیدا کند. مریم که گرمای  هوا وخستگی او را اذیت می کرد نگران به دنیا امدن پسر کوچکش بود و دیگر نمی توانست راه برود به درخت تکیه زد. در این هنگام بود که صدا یی از آسما نی در گوش او زمزمه کرد: ای مریم ! نگران نباش و از هیچ  چیزی نترس به فرمان خداوند درخت خرما میوه خواهد داد وچشمه آبی در زیردرخت جاری خوا هد شد و تو می توانی فرزند خود را در این مکان بدنیا بیاوری.»
با شنیدن این صدای آسمانی مریم  آرام گرفت وناراحتی اش از بین  رفت. او در آن جا فرزند خود عیسی را بدنیا آورد و چند روزی را در همان مکان گذراند.   در تمام این مدت عیسی همدم وهم صحبت مادر بود و سختی تنهایی را برای او آسان می کرد. عیسی  کوچک که می دانست مریم از بازگشتن به سوی شهر خود نگران است، رو به او کرد و گفت: ای مادر مهربانم! ناراحت نباش به سوی خویشانودانت برگرد.
سرانجام مریم تصمیم خود را گرفت، و عیسی را برداشت و به سوی شهر خود به راه افتاد. هنگامی که به شهر خود رسید مردم که از گم شدن او نگران شده بودند، با دیدن او خوشحال شدند، و لیکن با دیدن نوزاد کوچکی که به همراه داشت تعجّب کردند و از او پرسیدند:« این نوزاد کیست؟ او را ازکجا آورده ای؟»
مریم پاسخی نداد و به نوزاد اشاره کردو مردم به طرف عیسی رفتندو عیسیِ کوچک به فرمان خداوند شروع به شخن گفتن کرد: « ای مردم! من بندة خدا هستم، او به من کتاب داده است و مرا به پیامبری خود برگزیده است و مرا به خواندن نماز و نیکی به مردم سفارش کرده است.»
مردم با دیدن این نوزاد که در گهواره حرف می زد ، شگفت زده شدند و به او ایمان آوردند . عیسی و مادرش مریم زندگس خوبی را در کنار هم آغاز کردند وروزها را با یاد خداوند سپری می کردند تا این که زمان آن رسی که عیسی به مدرسه برود و با هم سن و سال های خود به درس خواندن و یادگرفتن علم بپردازد .
عیسی در دوران کودکی بچه ی باهوشی بود و بازی گوشی های مخصوص به خود را داشت . یک روز صبح وقتی که بچه ها به مدرسه می رفتند ، یکی از دوستان عیسی رو به او کرد و گفت :« از پدرم خواسته ام که برایم خوراکی بخرد ، اما پدرم مدت هاست که چیزی برایم نخریده است . » عیسی به او گفت :« دوست من ! پدرت آن خوراکی را که دوست داری برایت خریده است اما در خانه پنهان کرده است .»
وقتی که زنگ مدرسه به صدا در می آمد و بچه ها تعطیل شدند ، پسر به خانه رفت و طبق نشانه هایی که عیسی به او داده بود ،خوراکی را یافت .وقتی که پدرش موضوع را فهمید ،از پسر پرسید که چگونه به وجود خوراکی پی برده است و پسر گفت که ماجرا را عیسی به او گفته است ، همه مردم با شنیدن این معجزه تعجب کردند و عده ای نیز به عیسی ایمان آوردند.

هم اکنون می توانید تحقیق زندگی حضرت عیسی را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.