دانلود تحقیق راهکارهای برون رفت ازبیکاری چیست ؟ - آسمان فایل
شهریور
۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق راهکارهای برون رفت ازبیکاری چیست ؟

اگر به دنبال تحقیقی خوب و مفید با موضوع راهکارهای برون رفت ازبیکاری هستید و یا برای آشنايی بیشتر با راهکارهای برون رفت ازبیکاری پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

راهکارهای برون رفت از بیکاری

مشخصات  فایل راهکارهای برون رفت ازبیکاری

عنوان :  راهکارهای برون رفت از معضل بیکاری چیست ؟
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۲۱
حجم فایل : ۴۰ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق راهکارهای برون رفت ازبیکاری می خوانید.

ضرورت نگرش نو به مفهوم اشتغال
جهان با سرعت بي سابقه‌اي در حال دگرگوني است در اين دگرگوني ترقیات فنی و سريع و شگرف ، افزايش جمعيت و تكامل رسانه هاي گروهي ؛ از نظر مبادله اطلاعات وانديشه ها بين انسانها ، نقش عمده‌اي ايفا مي كنند نهادها و ساختهاي اقتصادي و اجتماعي نيز به نوبه خود دستخوش تطورند و بدين جهت ايجاب مي كند مفاهيم اقتصادي و اجتماعي كنوني مورد ارزيابي مجدد قرار گيرند مفهوم اشتغال بيشتر از ساير مفاهيم آسيب پذير است .

ابهام ذهني بودن مفهون كنوني اشتغال
تعاريف متعددي درباره اشتغال وجوددارد يكي از بهترين آنها سه جنبه يا سه بعد اشتغال توجه دارد
مشاركت در توليد
منبع درآمد
ملاحظات اجتماعي و شخصي فعاليت
بايد قبول كرد كه اين تعريف نيز نتوانسته است بعلل مختلف كه ذيلاً ارائه مي گرد از ابهام و ذهنيت مفهوم اشتغال و مفاهيم ديگري كه از آن ناشي مي شوند از قبيل اشتغال كامل ، بيكاري، و كم كاري و جمعيت فعال و نظائر آنها ، خود را برهانند .
اين مفهوم به طور ضمني با سازمانهاي اقتصادي و اجتماعي خاص ارتباط پيدا ميكند يا ساده تر و بهتر بگويم بيشتر در چارچوب جامعه سرمايه داري آزاد واقتصاد بازار صادق است و به ويژه آنكه مزد و حقوق بگیران را مورد توجه قرار مي دهد در حاليكه كاركنان خانوادگي جز جمعيت فعال محسوب مي شوند ولي در محاسبه اشتغال به خاطر محدود بودن ساعات كار آنها جز جمعيت شاغلان منظور نمي شوند حضور ساعات كار نيز به
طور تصنعي و در اثر استمرار به وجود آمده است . حتي در بيشتر موارد شناخت دقيق زمان مصرف شده براي كار و اوقاتي كه براي ساير فعاليت‌ها در يك موسسه توليدي خانوادگي اختصاص پيدا كرده بسيار دشوار و مشكل است به خصوص اينكه هرگاه محل اقامت و محل كار در يكجا متمركز شده باشد همچنين مسئله فعاليتهاي خانوادگي و تميز آن از فعاليتهاي توليدي تنها مبتني بر يك سلسله قراردادهاي ظاهري است . معيارهايي از قبيل تعداد ساعات كار ، درآمد بهره وري ملاكهاي مبهم براي تعيين حدود اشتغال و گروههاي مختلف كم كاري هستند .
حدود اشتغال در كشورهائي كه داراي اقتصاد بازار نيستند بيشتر نامشخص است يكي از ابعاد شناخته شده اشتغال ، درآمد يا مزد است كه در اثر بازاري كه اقتصاد به وجود مي آورد تعيين مي شود يا به عبارت ديگر به خاطر تقاضاي اجتماعي كه در اثر مقابله عرضه و تقاضاي اشتغال در قبال ارزش كاري كه فرد عرضه مي كند مشخص مي گردد.
در اقتصادي كه مكانيسم بازار در آن راهي ندارد مانند اقتصاد حداقل زندگي ( بخور و نمير) يا اقتصاد سوسياليستي تلاشهاي توليد و حق برخورداري از ثمرات آن كاملاً محدود يا اصلاً مطرح نمي باشد. به عبارت ديگر در اقتصادي كه درآمد توليد در اثر ارجحيتي كه بر درآمدهاي انتقالي قائل است ناديده مي شود . در اينصورت حتي مفهوم اشتغال مبهم و نارسا خواهد بود همچنين بايد توجه داشت كه وقتي اقتصاد به صورت مشاركت كار در توليد تعريف مي شود محتواي متفاوتي بر حسب ملاكهايي كه از نظراجتماعي براي مشخص نمودن توليد و غير توليد در نظر گرفته مي شود وجود خواهد داشت هرگاه فرد از نظر اجتماعي در توليد مشاركت دارد او درآمد كار ناشي از اشتغال را دريافت  مي كند . هرگاه فعاليت فرد با توليد ارتباط نداشته باشد درآمد او درآمد انتقالي خواهد بود در اينصورت قلمرو انتقال مي تواند دگرگون شود .

فهرست مطالب تحقیق راهکارهای برون رفت ازبیکاری را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

راهکارهای برون رفت ازبیکاری

فهرست منابع و ماخذ تحقیق راهکارهای برون رفت ازبیکاری را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

جولي ، ريچارد و ديگران .ترجمه احمد خزاعي (۱۳۶۸)، اشتغال در جهان سوم : مسائل و استرتژي، انتشارات سازمان برنامه و بودجه
فرجي ، يوسف (۱۳۷۵) ، اقتصاد کلان (۱) ، انتشارات کوير
گروه مولفان ،بررسی مسائل اجتماعی ایران، انتشارات دانشگاه پیام نور ،۱۳۸۳
علویون ،محمد رضا،کارزنان درحقوق ایران وحقوق بین المللی کار، انتشارات روشنگران ومطالعات زنان،تهران،۱۳۸۱
مرکز آمار ايران ، آمارگيري از ويژگيهاي اشتغال و بيکاري خانوار سالهاي مختلف ، انتشارات مرکز آمار ايران
و سایتهای:
www.dbase.iran.doc
www.aftabT.ir
www.noormags.com
www.alef.ir
www.karafarin.sharif.edu

هم اکنون می توانید تحقیق راهکارهای برون رفت از معضل بیکاری چیست ؟ را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.