دانلود مقاله آموزش الکترونیکی - E-Learning - آسمان فایل
شهریور
7
1395

دانلود مقاله آموزش الکترونیکی – E-Learning

در دنیای کنونی استفاده از اینترنت بخاطر صرفه جویی در زمان و رفت و آمد و غیره زیاد شده است و در بیشتر کارها مانند آموزش و تجارت و … از آن استفاده می شود. آموزش از راه دور یکی از مزایای اینترنت است. در ادامه می توانید مقاله آموزش الکترونیکی – E-Learning را دانلود و مطالعه نمایید.

آموزش الکترونیکی

مشخصات فایل آموزش الکترونیکی – E-Learning

عنوان: آموزش الکترونیکی – E-Learning
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۲۴
حجم فایل: ۱۱۳ کیلوبایت

خلاصه آنچه در مقاله آموزش الکترونیکی – E-Learning می خوانید.

نظرات يك كارشناس
۱- آموزش الكترونيكی يا Online چيست ؟
آموزش الكترونيكي همان استفاده از اينترنت براي يادگيري است كه از ارتباط اينترنتي و (مرور گر وب) Web browser در هر زمان يا مكاني مي توان به اين مقصود دست يافت . آموزش الكترونيكي نوع جديدي از آموزش است كه در آن نيازي به حضور دانشجويان در كلاسهاي برنامه ريزي شده نيست . در واقع يك محيط آموزشي مجازي در شبكه است . موضوعهاي درسي چنان طراحي شده اند كه دانشجويان را به بهترين وجه راهنمايي كنند چون آنها در كلاسهاي درس شركت نداشته و از حضور استادان بهره نمي برند . در هر صورت مي توانيد از طريق (پست الكترونيك) email و ساير امكانات شبكه از يكديگر سئوال بپرسيد . اين بدين معني است كه در هر مكان و هر زماني كه مايل باشيد مي توانيد به مطالعه دروس خود بپردازيد و در خانه يا اداره فرصت كافي نيز در اختيار خواهيد داشت . يعني اگر دفعه اول كاملا متوجه نكات مشكل درسي نشديد ، مي توانيد چندين بار آن را مرور كنيد .

۲- چرا از طريق آموزش الكترونيك ياد بگيريم ؟
اين روش دانشجويان را تشويق مي كند تا از خود خلاقيت و كنجكاوي بيشتري نشان بدهند . در ضمن ياد مي گيرند كه چگونه به سرعت به تكنولوژي هاي جديد ، دست يابند و دانشجويان اين انعطاف پذيري را دارند كه به يادداشتهاي دروس دسترسي داشته و در مباحثات اتاقهاي گفت و گو و چت شركت داشته باشند و اين امكان را دارند تا در هر زماني كه برايشان مناسب است با مدير سايت آموزش دهنده (Facilitator) ارتباط برقرار كنند . انعطاف پذيري اين نوع آموزش براي افرادي كه به دليل تعهدات شغلي يا شخصي قادر به شركت كردن در يك كلاس رسمي نيستند ، محيط آموزشي مناسبي را فراهم مي آورد . مثلا براي كساني كه در ساعات متغير كار مي كنند يا اشخاصي كه به دليل استراحت در منزل شانس حضور در دانشگاه را ندارند در حالي كه ديگران در همان زمان در كلاسها شركت مي كنند اين روش انتخاب خوبي براي اشخاصي است كه چه از نظر مخارج و يا وقت براي ادامه تحصيل امكان سفر به خارج از كشور را ندارند .

۳- بين برنامه های ارائه شده به صورت online و كلاس درس چه تفاوتی وجود دارد ؟
برنامه ها در هر دو يكسان هستند با اين تفاوت كه نحوه ارائه آنها متفاوت است . در روش online همه چيز از طريق شبكه هدايت مي شود كه شامل حضور در كلاسهاي گفت و گوي اينترنتي (web chat) و دسترسي به يادداشتهاي نمونه و حتي ارتباط زنده با مدير سايت آموزش دهنده (Facilitator online) مي باشد .

۴- آموزش الكترونيكی برای چه كسی است ؟
آموزش الكترونيكي عملا براي همه است . شما مي توانيد كارمندي حرفه اي باشيد كه مي خواهد مهارت هاي (فن آوري اطلاعات) IT خود را به صورت امروزي در بياوريد يا دانشجويي كه در صدد كسب تحصيلات عاليه است . يا فرد بيكاري كه دوست دارد در خانه و با سرعت يادگيري خود به مطالعه و آموختن بپردازد . هر فردي مي تواند براي ارضاي نيازهاي آموزشي خود از اينترنت بهره ببرد .

فهرست مطالب مقاله آموزش الکترونیکی در پایین آمده است.

E-Learning چيست ؟
مزاياي مهم آموزش الكترونيكي چيست ؟
۲- عدم وابستگي كلاس درس به زمان خاص :
۳- كيفيت بالاتر ارائه دروس آموزشي :
۴- پشتيباني از تعداد زياد دانشجويان در يك كلاس :
۵- بالا بردن سطح علمي جامعه بخصوص نسل جوان :
۶- دسترسي Online به كتابخانه ديجيتال :
۷- بالا رفتن ميزان اثر بخشي و بازده آموزشي :
۸- هزينه دوره هاي آموزشي :
نظرات يك كارشناس
۱- آموزش الكترونيكي يا Online چيست ؟
۲- چرا از طريق آموزش الكترونيك ياد بگيريم ؟
۳- بين برنامه هاي ارائه شده به صورت online و كلاس درس چه تفاوتي وجود دارد ؟
۴- آموزش الكترونيكي براي چه كسي است ؟
۵- چگونه مي توان از آموزش الكترونيكي بهره مند شد ؟
۶- بنابراين مهمترين فوائد آموزش الكترونيكي يا مطالعه online كدام است ؟
۷- آموزشهای تحت وب چگونه است ؟
۸- آموزش تحت وب برای چه كساني مناسب است ؟
مزايای منحصر به فرد استفاده از كالج اينرنتي پارس

هم اکنون می توانید تحقیق آموزش الکترونیکی – E-Learning را به قیمت ۵۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.