دانلود تحقیق ضعف در تفکر حل مساله - آسمان فایل
شهریور
۷
۱۳۹۵

دانلود تحقیق ضعف در تفکر حل مساله

اگر در جستجوی تحقیقی خوب و مفید در مورد ضعف در تفکر حل مساله هستید و یا برای آشنايی بیشتر با موضوع ضعف در تفکر حل مساله پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

ضعف در تفکر حل مساله

مشخصات  فایل ضعف در تفکر حل مساله

عنوان :ضعف در تفكر/ حل مساله (اختلال در رياضيات)
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۳
حجم فایل : ۴۸ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق ضعف در تفکر حل مساله می خوانید.

آزمون رويكردهاي جانشين:
كودكان دچار ناتواني يادگيري كمتر از كودكان عادي فرضيه هايشان را مورد آزمون قرار مي دهند و پاسخ هاي آن ها هميشه شامل پس خوراند نيست. آنها پاسخ هايشان را وقتي پس خوراند آن درست است، حفظ يا تكرار نمي كنند وقتي پس خوراند منفي است پاسخشان را حذف نكرده يا تغيير نمي دهند و هنگاميكه فرضيه هاي قبلي ارزيابي شدند فرضيه جديدي را براي آزمودن انتخاب نمي كنند.

ترميم:
۱- بايد به كودك آموخته شود راه حل هاي بالقوه براي حل مسئله را به وسيله ي مقايسة مشخصات راه حل ها با صفات موقعيت مسئله اي و قضاوت در مورد عملي بودن هر راه حل بالقوه يافته و انتخاب كند.
۲- بايد تمريناتي براي آزمودن فرضيه ها يا نوشتن راه حل هاي بالقوه ي يك مشكل به كودك داده شود.
۳- ايجاد استفاده از ملاك بايد براي ارزيابي ميزان تاثير و كارآمدي راه حل هاي بالقوه مورد تأكيد قرار گيرد.ملاك مي تواند براي مشكلات فيزيكي عيني به كار رفته و سپس در مورد مشكلات تحصيلي و سرانجام براي مشكلات بين فردي انتزاعي تر مورد استفاده قرار گيرد.
۴- هنگاميكه يك راه حل بالقوه در حل يك مشكل خاص موفق و مؤثر نيست، بايد به كودك آموخت چگونه راه حل را با توجه به نتايج تغيير دهد و يا راه حل ديگري براي مطالعه انتخاب كند.
۵- انديشيدن اثبات در حين مراحل آزمون بايد توسط معلم مورد تشويق قرار گيرد. به وقت خود حل واقعي مسئله باعث خواهد شد تقويت كافي براي ادامه و حفظ رفتار مطلوب حل مسئله فراهم گردد.

 راه حل مسئله
اگر مسئله حل شود، رفتار حل مسئله ديگر مورد نياز نخواهد بود. اگر رويكرد جانشين مسئله را حل نكند شاگرد دچار ناتواني يادگيري بايد پافشاري كرده و تلاش هايشان را براي حل مسأله ادامه دهد. دانش آموز مي تواند يك رويكرد جانشين دوم براي آزمودن انتخاب كند و تصميم بگيرد مشكل را دوباره تجزيه و تحليل كرده و فرآيند حل مسئله را از مرحله ي دوم به بعد شروع كند. در اين زمان است كه بايد معلم ناتوانيهاي يادگيري دخالت كرده و كودك را براي ادامه ي موقعيت آميز حركت در طول مراحل باقيمانده ي حل مسئله ياري دهد.طي بررسي هاي انجام شده و آزمون از قبيل وكسلر، دفتر رياضي كودك مشخص گرديد كودك در حل مسئله ضعف دارد.
برنامه هاي آموزشي و توانبخشي براي اين كودك پيش بيني شد، به شرح ذيل مي باشد:
۱- به كودك فرصت بدهيم تا اطلاعات بنيادين يك مسئله را استخراج كند.
۲- اين اطلاعات و مفاهيم را به كودك آموزش دهيم.
۳- استفاده از اشياء قابل دستكاري براي ايجاد تداعي و همخواني بين اعداد موجود در مسأله داستاني و جمله ي رياضي
۴- استفاده از تجارب، پس زمينه، سطح خواندن و تجربه رياضيات كودك.
۵- تمرين در نوشتن جملات رياضي براي آموزش بازشناسي الگوها
۶- وادار كردن كودك به ساخت و خلق يك مسأله داستاني براي تمرينات محاسباتي
۷- تقويت تلاش هاي حل مسئله كودك
۸- ايجاد قبول شكست در كودك
۹- دادن تكاليف دنباله دار به كودك تا ياد بگيرد مي تواند از شكست هاي قبلي سود برده و موفق شود.
۱۰- آموزش به كودك تا بتواند به درستي، درجه دشواري مسئله را تخمين بزند.

فهرست مطالب تحقیق ضعف در تفکر حل مساله را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 ضعف در حل مسالههم اکنون می توانید تحقیق ضعف در تفكر/ حل مساله (اختلال در رياضيات) را به قیمت ۲۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.