دانلود تحقیق خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن - آسمان فایل
شهریور
۲۸
۱۳۹۵

دانلود تحقیق خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن

اگر در جستجوی تحقیقی خوب و مفید در مورد اهمیت خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با اهمیت خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن

مشخصات  فایل اهمیت خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن

عنوان : اهميت خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۸
حجم فایل : ۴۳ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق  اهميت خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن می خوانید.

روشهاي پرورش خلاقيت
روشهاي پرورش خلاقيت ، روش بارش مغزي و روش بديعه پردازي هستند.
با توجه به محدوديت زماني در آموزش و پرورش ايران ، مسأله مهم اين است که معلم بايد چه زمينه هايي را به منظور پرورش خلاقيت کودک فراهم نمايد ؟
در سيستم آموزشي ، بايد دست معلم به اندازه کافي باز گذاشته شود، ساختار نظام آموزشي نبايد معلم را محدود به ارائه درس نمايد ، بايد امکانات مناسبي به منظور پرورش خلاقيتهاي کودکان ارايه داده شود و معلم اجازه مانور داشته باشد تا به منظور پرورش خلاقيت ، از حداقل زمان ، حداکثر استفاده را ببرد . در اين زمينه ، فعاليتهاي فوق برنامه از اهميت بسزايي برخوردار مي باشند .
عوامل مذکور ( معلم ، دانش آموز و برنام درسي ) بايد با يکديگر ارتباط داشته باشند ؛ چون تعامل بين آنها موجب خلاقيت کودکان مي شود.

روش ” بارش مغزي ”
يعني اينکه معلم سوالي را مطرح مي کند و به دانش آموزان اجازه مي دهد تا کليه نظراتي را که به ذهنشان مي آيد ، بيان کنند ( خوب يا بد ) . نظرات آنها به هيچ وجه مورد ارزيابي قرار نمي گيرد . در نهايت ، پاسخهاي آنها که روي برگه A4  نوشته شده ، جمع آوري مي گردد، معلم با مقايسه تمام راه حلها ، بهترين پاسخ را بر مي گزينند و از اين طريق، ذهن به سمت سيال شدن سوق داده مي شود .

روش ” بديعه پردازي “
بيشتر در دوره ابتدايي به کار مي رود و منظور از آن، برقراري ارتباط و پيوند بين امور به ظاهر نامربوط مي باشد .

روشهاي مورد کاربرد در بديعه پردازي عبارتند از :
۱-روش قياسي شخصي : معلم دانش آموز را ترغيب مي کند تا خود را به جاي چيزي بگذارد که هيچ ارتباطي به او ندارد و خود را توصيف نمايد . به طور مثال، يک شيميدان مي تواند ، خود را به جاي مولکولهاي اتم بگذارد.

۲-روش قياس مستقيم : معلم از دانش آموز مي خواهد که دو امر کاملاً نامربوط را با يکديگر مقايسه نمايد . براي مثال ، از کودک مي پرسد که پوست بچه گربه نرم تر است يا يک زمزمه ؟ در واقع ، اين سوال به اين معناست که آن دو مسأله چقدر با هم متفاوتند .

۳-تعارض متراکم : در اينجا يک پديده يا امر واحدي را با دو واژه کاملاً متعارض، مانند دوست – دشمن ، زندگي بخش – کشنده .توصيف مي کنيم .در اينجا مي توان از دو موضوع که به هم نمي خورند و شايد خنده دار نيز باشند ، استفاده نمود . مي توان يک امر واحد را در دو چارچوب فکري کاملاً متفاوت قرار داد . هر چه تفکيک اين دو مسأله از هم جذابتر باشند ، موجب انعطاف پذيري ذهني بيشتر ،  تعميق مفاهيم و درک پديده ها در دانش آموز مي گردند .

فهرست مطالب تحقیق  اهميت خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 خلاقيت
ويژگيهای دانش آموزان خلاق
انواع تفکر
تفکر واگرا
تفکر همگرا
روشهاي عملي پرورش خلاقيت
داستان گويي و قصه نويسي
شرح حال نويسي و انشاء نويسي
امور هنري
بيان شرح حال و زندگي بزرگان
استفاده از روشهاي تدريس متنوع
ايجاد فرصت براي يادگيري اکتشافي
تشويق دستاوردهاي خلاق کودکان
عوامل خلاقيت
معلم
دانش آموز
برنامه درسي
روشهاي پرورش خلاقيت
روش بارش مغزي
روش  بديعه پردازي
روش قياسي شخصي
روش قياس مستقيم
تعارض متراکم
روشهاي مورد کاربرد در بديعه پردازي

هم اکنون می توانید تحقیق اهميت خلاقيت و روشهای عملی پرورش آن را به قیمت ۳۵۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.