دانلود مقاله برنامه ريزی آموزشی - آسمان فایل
آبان
4
1395

دانلود مقاله برنامه ريزی آموزشی

برنامه ریزی چیست؟ برنامه ریزی تصمیم گیری که با آگاهی برای اهداف و کارهایی که می خواهیم در آینده انجام دهیم گرفته می شود. برای پیشرفت در زندگی انسان محتاج برنامه ریزی است. از جمله جاهایی که برنامه ریزی در باید در آنجا انجام گیرد دانشگاه است. در ادامه می توانید مقاله برنامه ريزی آموزشی را دانلود و مطالعه کنید.

برنامه ريزی آموزشی

مشخصات فایل

عنوان: برنامه ريزی آموزشی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۸
حجم فایل: ۴۶ کیلوبایت

خلاصه آنچه در مقاله برنامه ريزی آموزشی می خوانید.

اصول مقدماتى برنامه‌ريزى آموزش و پرورش

  • انطباق برنامه‌های آموزش و پرورش با نیازهای توسعه ملی
  • همبستگی سطوح مختلف و انواع آموزش و پرورش
  • هماهنگی توسعه کمی با رشد و بهبود کیفی آموزش

دوره‌هاى اوليه برنامه‌ريزى آموزشى دهه ۱۹۵۰ – ۱۹۶۰ در کشورهاى جهان سوم مبناى علمى استوارى نداشتند. کمبودها و عيب‌هايى که در اين برنامه‌ها آشکار شد، برنامه‌ريزان را به مطالعه و جستجوهاى علمى برانگيخت، و منجر به يافتن سه اصل مقدماتى برنامه‌ريزى آموزش و پرورش شد.
سه اصل مقدماتى برنامه‌ريزى آموزش و پرورش، به‌طورى که راسخ آنها را در کتاب تعليم و تربيت در جهان امروز توصيف کرده است عبارتند از: انطباق برنامه‌هاى آموزش و پرورش با نيازهاى توسعه ملى منظور اصل سوم اين است که برنامه‌ريزى آموزش و پرورش نبايد به‌طور مجزا و منفک در برنامه‌ريزى‌ عمرانى و اجتماعى انجام گردد، بلکه بايد با برنامه‌هاى اقتصادي، اجتماعي، و فرهنگى هماهنگ و هم‌ساز باشد، و در چارچوب برنامه‌ريزى توسعه ملى صورت گيرد.

همبستگى سطوح مختلف و انواع آموزش و پرورش
منظور اصل دوم اين است که برنامه‌ريزى آموزش و پرورش فقط براى يک دوره، مثلاً دوره تعليمات ابتدائى نباشد، بلکه به تمام دوره‌هاى رسمى و غير رسمى آموزش و پرورش، از کودکستان تا دانشگاه و تعليمات بزرگسالان، توجه کند. فقط به هدف تربيت نيروى انسانى براى دنياى کار و اقتصاد اختصاص نيابد، بلکه تمام نيازهاى تربيتى انسان را در برگيرد. به‌عبارت ديگر، برنامه‌ريزى بايد به آموزش و پرورش از ديدگاه وسيع و جامع آن نگاه کند.

هماهنگى توسعه کمى با رشد و بهبود کيفى آموزش
منظور اصل اول اين است که هم‌زمان و هم‌گام با گسترش و تعميم آموزش و پرورش، بايد به اصلاح و رفرم آن نيز اقدام کرد. اگر برنامه‌ريزى آموزش فقط به افزايش تعداد (رشد کمّي) توجه کند، مثل اين مى‌ماند که عيب و نقص‌هاى موجود آموزش و پرورش را به وسعت بيشترى گسترش دهد.

فهرست مطالب مقاله برنامه ريزی آموزشی در پایین آمده است.

 برنامه‌ريزى آرزوئى هم اکنون می توانید تحقیق برنامه ريزی آموزشی را به قیمت ۳۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.