دانلود تحقیق آموزش و پرورش در چین و فرانسه - آسمان فایل
شهریور
۲۶
۱۳۹۵

دانلود تحقیق آموزش و پرورش در چین و فرانسه

اگر به دنبال تحقیقی کامل و مفید در مورد آموزش و پرورش در چین و فرانسه هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با آموزش و پرورش در چین و فرانسه می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

آموزش و پرورش در چین و فرانسه

مشخصات  فایل آموزش و پرورش در چین و فرانسه

عنوان : آموزش و پرورش در چین و فرانسه
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۳۱
حجم فایل : ۲۲۵ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق آموزش و پرورش در چین و فرانسه می خوانید.

آموزش عالى و توسعه اقتصادى
سياست چين در دهه ۱۹۸۰ مبنى بر چهاز مدرنيزاسيون پيشرفت سريع و وسيع در علوم و تکنولوژى را ايجاب مى‌کرد. آموزش عالى بخصوص در اين سال‌ها مهم شمرده شد. چين اظهار اميدوارى مى‌کرد که تا سال ۱۹۸۵ حدود پنج ميليون نفر دانشجو داشته باشد و همچنين تعداد محققين در رشته‌هاى علمى نيز به ۸۰۰،۰۰۰ نفر بالغ شود.
کوشش‌هاى وزير آموزش و علوم در سال ۱۹۷۵ نيز در جهت افزايش کيفيت آموزشى موفقيت‌آميز نبود. فرزندان کادرها و مقامات به اصطلاح از در پشت وارد دانشگاه‌ها مى‌شدند و بدين ترتيب فرزند يک خانواده از مقامات فقط بعد از دو سال کار بدون هيچگونه توانايى آکادميک و حتى توانايى کارى لازم وارد دانشگاه ‌مى‌شد.
بعد از سال ۱۹۷۶ گام‌هايى در جهت بهبود کيفيت آموزشى برداشته شد. در قدم اول هر گونه فعاليت سياسى در دانشگاه ممنوع شد. سپس ۸۸ دانشگاه و کالج بعنوان دانشگاه‌هاى اصلى و کليدى انتخاب شده و بودجه خاص در اختيار آنها، دانشجويان ممتازشان و اعضاى علمى آن قرار داده شد. در مرحله سوم تربيت دانشجويان با کيفت علمى بيشتر جدا از زمينه خانوادگى يا فعاليت سياسى همت گمارده شده و در انتها سعى بر افزايش ظرفيت دانشگاه‌ها شد.
برقرارى مجدد سيستم امتحان براى انتخاب دانشجو و بمنظور گزينش افراد يا کيفيت علمى بيشتر مى‌باشد. در سال ۱۹۷۷، ۷/۵ ميليون نفر در امتحانات ورودى دانشگاه‌ها شرکت کردند در حاليکه فقط ۲۷۸،۰۰۰ نفر مى‌توانستند وارد مراکز آموزش عالى شوند. امتحان دهندگان بايستى داراى مدرک پايان دورهٔ دبيرستان بوده و حداکثر سن آنها ۲۶ سال باشد. هر استان نيز سهميه‌اى براى دانشگاه‌هاى اصلى دارند. اين دانشگاه‌ها کلاس‌هاى جداگانه‌اى براى اقليت‌ها نيز دارد. علاوه بر امتحان کتبى دانشجويان بايستى در معاينات پزشکى نيز شرکت نمايند. کنتر از ۲ درصد از پذيرفته شدگان امتحان کتبى بخاطر ضعف جسمى رد مى‌شوند.
بدنيال تداوم اصلاحات که از سال ۱۹۷۸ آغاز شد، سيستم آموزش عالى در سطوح مختلف شکل گرفته. تعداد مراکز آموزش عالى عادى از ۵۹۸ واحد در سال ۱۹۷۸ به ۱۰۲۲ مرکز در ساله ۱۹۹۸ افزايش يافته است.
دوره دانشگاه چهار تا پنج سال است. در راستاى اصلاح سيستم آموزشى و پروش دوره‌هاى حرفه‌اى کوتاه مدت (۲ تا ۳ ساله) نيز وجود دارد، در حاليکه نسبت دانشجويان در زمينه‌هاى مالي، اقتصاد، علوم سياسى و حقوق، مديريت و هنر افزايش يافته است. فارغ‌التحصيلان کالج‌ها ممکن است مدتى نيز به اشغال در کارخانه‌ها بپردازند. دانشجويان براى گرفتن بورس که براساس توانايى‌هاى آکادميک به آنها داده مى‌شود به رقابت مى‌پردازند. از سال ۱۹۸۱ سه نوع مدرک دانشگاهى يعنى ليسانس، فوق ليسانس و دکترا را فارغ‌التحصيلان مى‌توانند کسب نمايند. در سال ۱۹۹۸ حدود ۷۴/۳۱ ميليون دانشجو در ۱۰۲۰ مرکز آموزش عالى به تحصيل مشغول و ۴۰۰،۰۰۰ استاد تمام وقت به آموزش آنها اشتغال داشتند. يکى ديگر از راه‌هاى تربيت افراد با کيفيت آموزشى بالا بخصوص در زمينه علوم، اعزام دانشجو داشتند. يکى ديگر از راه‌هاى تربيت افراد با کيفيت آموزشى بالا بخصوص در زمينه علوم، اعزام دانشجو به خارج مى‌باشد. در دهه پنجاه تعداد زيادى از دانشجويان جهت تحصيل به شوروى اعزام شدند. سپس در دهه‌هاى شصت و هفتاد نسبتاً کمى به اروپا فرستاده شدند.

فهرست مطالب تحقیق آموزش و پرورش در چین و فرانسه را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

عنوان تحقیق
آموزش و پرورش
آموزش پيش‌دبستانى
آموزش ابتدايى
آموزش متوسطه
مدارس ويژه
آموزش عالى و توسعه اقتصادى
تربيت معلم
آموزش تلويزيونى
مدارس حرفه‌اى
ساختار آموزشی فرانسه
ساختار آموزشي
سياستهاي آموزشي
اهداف آموزشي
برنامه‌هاي آموزشي و ارزشيابي تحصيلي
نقاط ضعف و قوت آموزشي
منابع

هم اکنون می توانید تحقیق آموزش و پرورش در چین و فرانسه را به قیمت ۵۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.