دانلود مقاله آموزش و پرورش کودکان - آسمان فایل
شهریور
۲۱
۱۳۹۵

دانلود مقاله آموزش و پرورش کودکان

اگر به دنبال یک مقاله کامل، مفید و آموزنده در مورد آموزش و پرورش کودکان هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با آموزش و پرورش کودکان می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

آموزش و پرورش کودکان

مشخصات  فایل آموزش و پرورش کودکان

عنوان :آموزش و پرورش کودکان
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۴۸
حجم فایل : ۲۳۷ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق آموزش و پرورش کودکان می خوانید.

پرورش و رشد شخصی
آموزش و پرورش رسمی ، نگرشها ، ارزشها ، سازگاریهای ذهنی ، رفتارها ، و مهارتهایی در فرد ایجاد می‌کند که شاید در زمینه‌های اجتماعی دیگری غیر از مدرسه انجام پذیر نباشد. مدرسه را غالبا به عنوان جایگاه گذر از یک دنیای شخصی به دنیای غیر شخصی تلقی می‌کنند. در این میان آموزش و پرورش رسمی نقش مهمی در زمینه پرورش ذهنی افراد بر عهده دارد.

کارکرد سرمایه گذاری آموزش و پرورش
آموزش و پرورش کلیدی است که در را به سوی نوسازی جامعه (Modernilation) می‌گشاید. در نیم قرن گذشته پدیده مهم و فراگیر آموزش و پرورش از دیدگاههای علمی و تخصصی گوناگونی در دانشگاهها مورد مطالعه قرار گرفته است. ولی یک تحول مهم در علم اقتصاد که ارتباط ویژه‌ای با جامعه شناسی و آموزش و پرورش دارد. این تحول ، معمولاً ، تحت عنوان رویکرد سرمایه انسانی (Human Capital) یا سرمایه گذاری انسانی (Human Investment) به آموزش و پرورش ، شهرت یافته است. این رویکرد ، آموزش و پرورش را اساساً به منزله نوعی سرمایه گذاری از سوی جامعه و فرد تلقی می‌کند.

پرورش سیاسی (Political Socialation) توسط آموزش و پرورش
پرورش سیاسی ، فراگرد القای فرهنگ سیاسی است. مفهوم پرورش سیاسی که در علوم سیاسی از اهمیت خاصی برخوردار است، اشاره می‌کند به فراگردی که از راه آن ، افراد جامعه ، نگرشها و احساسات مربوط به نظام سیاسی و نقش خود در آن را کسب می‌کند. نظام آموزش و پرورش یکی از کارگزاران مسئول و فراگرد پرورش سیاسی است.
تربیت سیاسی از دوران طفولیت آغاز می‌شود و هر چند اثرات آن در سالیان اولیه زندگی افراد ، به دلیل تأثیرپذیری زیاد در این سنین ، قطعی‌تر است، با وجود این ، در بزرگسالی نیز ادامه می‌یابد. آموزش و پرورش رسمی ، چه آشکار و چه نهان ، برنامه‌ها و کتب آموزشی خود ، متضمن اهداف پرورشی است.

روش آموزش خلاقیت
آیا می‌توان خلاقیت را آموزش داد؟خلاقیت موضوع جالب و بحث انگیزی هست که تاثیر آن در موفقیت و پیشرفت افراد ثابت شده است. اما اینکه آیا می‌توان به آموزش خلاقیت پرداخت و آنرا به افراد آموزش داد تا بوسیله آن برنامه‌های دیگر آموزشی خود را پیش ببرند اکثر صاحبنظران امکان چنین آموزشی را تائید کرده‌اند. اکثر روانشناسان آموزشی چه در مکتب شناختی و چه در مکاتب رفتاری معتقدند که خلاقیت و آفرینندگی قابل آموزش هستند. در زیر مراحل آموزش خلاقیت آمده است.

طبقه بندی مسائل
مسائلی را که به یادگیرندگان می‌دهید طبقه بندی کنید. مسائل و موضوعات را بطور کلی می‌توان به دو دسته مسائلی که شناخته شده هستند ولی راه حل آنها معلوم نیست و مسائلی که در آن هم مساله و هم روش حل مساله برای دانش آموز و کل بشریت ناشناخته است، تصمیم بندی کرد.

فهرست مطالب تحقیق آموزش و پرورش کودکان را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

تعاریف آموزش و پرورش
دید کلی
عقیده درباره آموزش و پرورش
اطلاعات اولیه
برداشت دورکیم از آموزش و پرورش
عقیده دورکیم درباره همبستگی
جوامع ابتدایی
جوامع پیشرفته
آثار تربیتی دورکیم
عقیده بیدول درباره آموزش و پرورش
عقیده ماکس وبر درباره آموزش و پرورش
آشنایی
انواع سلطه و اقتدار ازنظر وبر
انواع آموزش و پرورش برحسب شخصیت ازنظر وبر
آموزش و پرورش در محیط اجتماعی
آموزش و پرورش پیش از مدرسه
آموزش و پرورش دوران مدرسه
انواع تجربه‌های آموزشی و پرورشی در زندگی اجتماعی
بازیها
طبیعت
نهادها و فعالیتهای دینی تربیت
کار و تربیت
سفر و آموزش
عضویت در گروهها
شرایط زندگی شهری یا به اصطلاح مدنی
جامعه شناسی آموزش و پرورش
آموزش و پرورش در جامعه جدید
تأثیر پیدایی و تکامل خط و نوشتار بر آموزش و پرورش
انواع کارکردهای آموزش و پرورش
انتقال فرهنگ توسط آموزش و پرورش
نظارت اجتماعی (Social Contro ) توسط آموزش و پرورش
یگانگی اجتماعی (ُSocial Integrationُ) آموزش و پرورش
نوآوری با آموزش و پرورش
پرورش و رشد شخصی
روش آموزش خلاقیت
آموزش مهارتهای حل مساله
رویکرد سیستمی آموزش و پرورش
سیستم
کنش و واکنش متقابل با محیط
سازمان اداری
انواع نظامهای آموزش و پرورشی
نمونه ای از آموزش الکترونیکی
دورنمای آینده
از همين الان شروع کنيد
چگونه به سؤالات کودک پاسخ دهيد
انتقال مهم ترين درس زندگي به کودکان
ارزش هاي زندگي را به کودکانتان بياموزيد
ده کليد براي تقويت روحيه

هم اکنون می توانید تحقیق آموزش و پرورش کودکان را به قیمت ۶۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.