دانلود تحقیق انسان و فرآيند ارزشيابی - آسمان فایل
آبان
۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق انسان و فرآيند ارزشيابی

تعريف و تبيين ارزشيابی – چرا ارزشيابی؟ – ساختار ارزشيابی منابع انسانی – ارزشيابی منابع انسانی در تئوری و اجرا – نقش ويژگيهای تخصصی و شخصيتی –  روشهای ارزشيابی منابع انسانی از گذشته تا امروز – نگاه جامع به فرآيند ارزشيابی منابع انسانی. جواب این سؤالات و چندین سؤال دیگر را می توانید با دانلود تحقیق انسان و فرآيند ارزشيابی بدست آورید.

انسان و فرآيند ارزشيابی

مشخصات فایل انسان و فرآيند ارزشيابی

عنوان: انسان و فرآيند ارزشيابی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۴۰
حجم فایل:  ۱۰۹ کیلوبایت

خلاصه آنچه در  تحقیق انسان و فرآيند ارزشيابی می خوانید.

روشهای ارزشيابی منابع انسانی از گذشته تا امروز
بررسی تنگناهای روش ارزشيابی منابع انسانی و اينكه اين بررسی با كدام ديدگاه مديريتی انجام می گيرد پرسش بعدي اين گزارش ويژه است كه پاسخهای متفاوتی به آن داده شده است با هم می خوانيم:
آقای داشگر زاده در پاسخ به اين پرسش معتقدند، قضاوت دقيق درمورد ميزان موفقيت ارزشيابي عملكرد كاركنان در گذشته و حال نيازمند اجراي يك پروژه تحقيقي است. اما به نظر بنده اين امر بستگي به تعريف و انتظار ما از ارزشيابي دارد. مسلماً كسي كه به طرح ارزشيابي صرفاً به عنوان يك دستور اداري و بدون اعتقاد به آن نگاه مي كند با كسي كه آن را براي حل يك مشكل سازماني يا توسعه سازمان در منابع انساني به كار مي گيرد، با يك نفر دانشگاهي كه آن را درحـــد مطلوب تدريس مي كند، تفاوت دارد. چندسالي است كه مديران چه در بخش دولتي، چه در بخش خصوصي متوجه لزوم بكارگيري دانش مديريت درعمل شده اند. از اين رو از ابزارهاي مديريت منجمله ارزشيابي عملكرد كاركنان در سازمان استفاده مي كنند. بنده خود درتهيه و اجراي چند طرح ارزشيابي عملكرد در سمت مشاور مشاركت داشته ام كه از نتايج آن هم ظzمديران استفاده كرده اند. مسلماً تعداد اين موارد در سازمانهاي ما كم نيست و روز به روز هم درحال توسعه است اما كافي نيست. زيرا درجهان پرتغيير امروز هر چيز تازه اي زود كهنه مي شود. و لازم است مدام انديشيد و خلاقيت به خرج داد.
اما نظام ارزشيابي كاركنان در سازمانهاي ما طي سالها از چند محور دچار ضعف بوده است. اين ضعفها و راه حلهايشان را كه حاصل تجربه و آگاهي هاي بنده در اين زمينه است به طور مختصر شرح مي دهم:
– روش ارزشيابي – سازمانهاي ما همه از يك شيوه ارزشيابي كاركنان استفاده مي كنند كه بسيار قديمي و فقط متكي بر نمره گذاري توسط مدير مي باشد. امروزه در دنيا روشهاي ارزشيابي كاركنان بسياري ابداع شده و هر روز هم شيوه هاي جديدي ارائه مي شود. بويژه با روي كارآمدن كامپيوترهاي پيشرفته بايد از شيوه هاي جديد استفاده كرد. زيرا روشهاي ارزشيابي شديداً متكي بر اطلاعات و فناوري اطلاعات هستند.

مراجع ارزشيابي – ما هميشه ارزشيابي را عملي از بالا به پايين (ارزشيابي مرئوس توسط رئيس) ديده ايم. شيوه هاي مشاركتي ارزشيابي جواب بهتري داده اند. لذا توصيه بر استفاده از شيوه هاي ارزشيابي همه جانبه (مشاركتي) به جاي روشهاي رئيس و مرئوسي فعلي مي شود. ايجاد مراكز ارزشيابي (APPRAISAL CENTER) نيز از روشهايي است كه مراجع ارزشيابي (ارزشيابي كننده) متعدد را مي طلبد، و از حالت رئيس و مرئوسي فعلي خارج مي شود.مديران استفاده كرده اند.

عوامل ارزشيابي – تنوع در استفاده از عوامل متعدد در ارزشيابي همچون صفات شخصيت، عوامل عملكردي، فرايندي و مهمتر از همه ميزان تحقق هدف و نتيجه در ارزشيابي هاي موردعمل سازمان حاكم است. افزايش اين تنوع به انعطاف پذيري و منطبق سازي نظام ارزشيابي با شرايط سازماني و شغلي كاركنان كمك مي كند.

فهرست مطالب تحقیق انسان و فرآيند ارزشيابی در پایین آمده است.

تعريف و تبيين ارزشيابي
تعيين لياقت و شايستگي
فرآيند ارزشيابي
چرا ارزشيابي؟
ساختار ارزشيابي منابع انساني
ارزشيابي منابع انساني در تئوري و اجرا
نقش ويژگيهاي تخصصي و شخصيتي
روشهاي ارزشيابي منابع انساني از گذشته تا امروز
نگاه جامع به فرايند ارزشيابي منابع انسانی

هم اکنون می توانید تحقیق انسان و فرآيند ارزشيابی را به قیمت ۶۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.