دانلود مقاله اصول اساسی در تربیت دینی - آسمان فایل
مهر
۲۸
۱۳۹۵

دانلود مقاله اصول اساسی در تربیت دینی

آموزش دادن فرزندان و تربیت کردن آنها ابتدا وظیفه خانواده است ولی وقتی کودک به سن مدرسه رسید بجز خانواده مدرسه نیز در تعلیم و تربیت او نقش مهمی را ایفا می کند و دو محیط خانه و مدرسه یعنی محیط غیر رسمی در کنار یک محیط رسمی قرار می گیرد. در ادامه می توانید تحقیق اصول اساسی در تربیت دینی را دانلود نمایید.

اصول اساسی در تربیت دینی

مشخصات فایل

عنوان: اصول اساسی در تربیت دینی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۶
حجم فایل: ۳۷  کیلوبایت

خلاصه آنچه در مقاله اصول اساسی در تربیت دینی می خوانید.

اصل هفتم:اصل عینیت بخشی وارائه بینش ورساگویی مقدم برکلی گویی ومبهم گویی
رسول گرامی اسلام (ص) که الگوی مربیان دینی است در فصاحت و بلاغت و بیان روان ساده وعینی گویی چنان بود که مردم می گفتند : ای رسول خدا ! ما کسی را فصیحتر از تو نیافتیم و حضرت در پاسخ می فرمودند : چه چیزی مراازاینگونه گفتن باز دارد در حالی که قرآن که فصیح ترین کلام است بر زبان من جاری شده است

اصل هشتم : اصل انگیزش و امید به جای منفی نگری و انتقاد شدید
امام علی (ع) در خصوص تربیت نوجوان می فرماید : باید شتاب کرد و نباید نوجوان را به حال خود گذاشت ۰حتی امام علی (ع) در خصوص نوع بیان که مبادا وجهه منفی انگارانه داشته باشد تاکید می فرمایند : ” ولا تقل ما را یحب آن یقال لک ” به مردم سخنانی نگو که دوست نداری همان را به تو بگویند.

نتیجه گیری :
در قرآن کریم ودر تربیت انسانها امید واری را از جانب خدا و یاءس و نامیدی را از شیطان میداند و میفرماید : از رحمت و امید به خدا نا امید نشوید که تنها قوم کافران از رحمت خدا نا امید میشوند ۰ بنا براین در تربیت دینی موءثر و واقعی ، محور اصلی خداست و در هر کاری تو فیقات او قرین رحمت است . لذا سخن وبحث  همواره با نام اوست که او همه نعمت و رحمت و مثبت و خیر است. در نتیجه قرآن نیز انسانها را به انجام اعمال پسندیده ترغیب میکند و از ارتکاب اعمال نکوهیده به شدت برحذر می کند لذا سخنان مربی دینی باید اینگونه باشد . او باید دل پاک نوجوان و جوان که بی آلایش را بشارت داده و با کلام مثبت به معرفی الگوها بپردازد.

فهرست مطالب  و منابع مقاله اصول اساسی در تربیت دینی در پایین آمده است.

تکیه بر زیبایهای دینی در تربیت دینی

 هم اکنون می توانید تحقیق اصول اساسی در تربیت دینی را به قیمت ۱۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.