دانلود مقاله رموز موفقیت در درس و تحصیل - آسمان فایل
مهر
29
1395

دانلود مقاله رموز موفقیت در درس و تحصیل

چگونه مى توان از استعدادها بهترين بهره را گرفت؟  ويژگى هاى انسان هاى موفق چيست؟ عوامل عقب ماندگى درسى كدام است؟ چه كنيم كه شكست, ما را به يأس نكشاند؟ عوامل توفيق كدام است؟ پاسخ این سؤالات و موارد دیگر با موضوع رموز موفقیت در درس و تحصیل را می توانید با دانلود این مقاله بیابید.

رموز موفقیت در درس و تحصیل

مشخصات فایل رموز موفقیت در درس و تحصیل

عنوان: رموز موفقیت در درس و تحصیل
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۱۲
حجم فایل: ۵۸ کیلوبایت

خلاصه آنچه در مقاله رموز موفقیت در درس و تحصیل می خوانید.

۹ ـ اعتماد به نفس
خداوند, استعداد و توان آموختن و پيشرفت را در همه كس قرار داده است; هر چند ممكن است در افراد, متفاوت باشد. شناخت خود و ايمان به توان مندى ها و اعتماد به نفس سبب مى شود كه دانش آموز, زود مأيوس نشود و طى كردن راه پيشرفت را براى خود غير ممكن نشمارد. مطالعه در باره انسان هايى كه در شرايط مساوى يا مشابه با شما هستند, اما به درجاتى از رشد علمى و موفقيت دست يافته اند, نشان مى دهد كه آن گونه توفيق ها محال نيست و براى شما نيز فراهم مى شود, به شرط آن كه خود را و روحيه تان را نبازيد و از ناكامى ها و شكست ها, پلى براى پيروزى هاى بعدى بسازيد و تحقيرها و ملامت هاى ديگران سبب دلسردى و ناميدى شما نشود. داشتن (روحيّه) و (اميد), نقش مهمّى در كام يابى دارد. توجّه به (داشته ها) و شناخت نعمت هاى الهى و زمينه هاى رشد, اعتماد مى آفريند. مهم ّ, كشف آن دنياى باطن و ايمان به توانستنِ خويش است.

۱۰ ـ همّت بلند
بى دليل نگفته اند كه:
همّت بلند دار كه مردان روزگار از همّت بلند به جـايى رسيده اند
هر چه هدف متعالى تر و همّت والاتر باشد, تلاش انسان هم به تناسب آن افزون تر و به كارگيرى توانايى ها بيشتر خواهد شد. در كوهنوردى, آنان كه (رسيدن به قلّه) را در نظر داشته باشند, نسبت به كسانى كه صعود به ارتفاع كمى از يك قلّه سركشيده را مدّ نظر دارند مسافت بيشترى طيّ خواهند كرد. معروف است كه يكى از دانشمندان از فرزند خود پرسيد: تو مى خواهى در علم و دانش به كجا برسى؟ گفت: مى خواهم به رتبه و مقام تو برسم. پدر گفت: قطعاً به جايى نخواهى رسيد, چون من مى خواستم به مقام علمى امام صادق$ برسم كه به اين جا رسيده ام; تو كه مى خواهى به حدّ من برسى, به مقامى نخواهى رسيد.

يك نمونه خوب
اگر بخواهيم نمونه اى از يك انسان شايسته را نام ببريم كه خوب درس خواند و خوب آموخت و در مقام شاگردى و معلّمى, انسان موفّقى بود, شهيد آية الله مطهرى نمونه مناسبى است. وى با اشتياق و شور درس مى خواند, به استادان خود نهايت احترام را مى گذاشت, از فرصت هاى خود حدّاكثر بهره را مى گرفت, وقت خود را صرف آموختن لازم ترين و مفيدترين علوم مى كرد, از هدر رفتن وقت خود جلوگيرى مى نمود, با افراد صالح و جدّى همدرس بود, نزد اساتيد پخته و با شخصيت و دانا درس مى خواند, ذهن خود را از پراكندگى و تشويش باز مى داشت, در درس خواندن بسيار جدّى, كوشا, صبور و مقاوم بود, علم آموزى او بسيار ژرف بود و با دانش به صورت سطحى برخورد نمى كرد. در كنار آموختن, به تهذيب نفس و توجّه به معنويّات و اخلاص و عبادت هم اهتمام مى ورزيد, براى پخته شدن مباحث علمى به نقد و گفت وگو و مباحثه مى پرداخت, نقدهاى ديگران را صميمانه مى پذيرفت و از آنها بهره مى گرفت.

فهرست مطالب مقاله رموز موفقیت در درس و تحصیل در پایین آمده است.

محورهاى پژوهش
۱ ـ سؤال
۲ ـ فراغت خاطر
۳ ـ توجّه و گوش دادن
۴ ـ يادداشت
۵ ـ پيگيرى و استمرار
۶ ـ اغتنام فرصت ها
۷ ـ برنامه ريزى
۸ ـ معلّم خوب
۹ ـ اعتماد به نفس
۱۰ ـ همّت بلند
يك نمونه خوب
منابع پژوهش

فهرست منابع مقاله رموز موفقیت در درس و تحصیل در پایین آمده است.

۱ ـ شيوه هاى موفقيت در تحصيل, محمدحسين حقجو.
۲ ـ جلوه هاى معلمى استاد مطهرى, انتشارات مدرسه.
۳ ـ رمز پيروزى مردان بزرگ, جعفر سبحانى.
۴ ـ مسائل آموزش و پرورش, محمد طاهر معيّرى.
۵ ـ حديث رويش, ابوالقاسم حسينى ژرفا.
۶ ـ تعليم و تربيت در اسلام, مرتضى مطهرى.
۷ ـ الحياة, ج ۱ (بخش علم و تعلم).
۸ ـ العلم و الحكمة فى الكتاب و السنّه, محمد محمدى رى شهرى.
۹ ـ اگر نوجوان مى شدم!, مولود شمس نژاد.
۱۰ ـ سى درس براى موفقيّت, ج. كاميارراد.
۱۱ ـ مهارت در انديشيدن, ادوارد. د. بونو, ترجمه بهمن لطيف.
۱۲ ـ آداب تعليم و تربيت در اسلام, شهيد ثانى, ترجمه محمد باقر حجّتى.
۱۳ ـ وظايف اخلاقى معلم و شاگرد, محمد اسماعيل نورى.
۱۴ ـ دفتر را باز كنيم, حميد گروگان.
۱۵ ـ در مكتب تجربه, حميد گروگان.
۱۶ ـ نگرانى ها و نااميدى ها, محمد جعفر امامى.
۱۷ ـ كليدهاى تربيتى و تعليمى, دكتر رجبعلى مظلومى.

هم اکنون می توانید تحقیق رموز موفقیت در درس و تحصیل را به قیمت ۴۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.