تحقیق نگرش والدين و مربيان درمورد ضرورت آموزش پيش از دبستان - آسمان فایل
مهر
26
1395

تحقیق نگرش والدين و مربيان درمورد ضرورت آموزش پيش از دبستان

آیا برای کودکان آموزش پیش از دبستان ضروریست؟ هدف آموزش و پرورش در دوره قبل از دبستان چیست ؟ برنامه ريزی درسی در مراكز آموزش و پرورش پيش دبستانی چگونه است؟ فعاليت های آموزشی در مراكز پيش دبستانی به چه صورت است؟با دانلود تحقیق ضرورت آموزش پيش از دبستان می توانید پاسخ این سؤالات و چندین مورد دیگر را بیابید.

ضرورت آموزش پيش از دبستان

مشخصات فایل ضرورت آموزش پيش از دبستان

عنوان: بررسی نگرش والدين ، مربيان و دانشجويان در مورد ضرورت آموزش پيش از دبستان
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۲۰
حجم فایل: ۸۰ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق بررسی نگرش والدين، مربيان و دانشجويان در مورد ضرورت آموزش پيش از دبستان می خوانید.

بررسی نقش و تأثير مهدكودك ها بر روي كودكان
مامان، من كی می رم مهد؟

شايد هميشه نگران رفتن كودكاتان به مهدكودك بوده ايد و اينكه روز اول چگونه او را كه به شدت به شما وابسته است، ازخودتان جداكنيد، شما را به فكر واداشته است. گرچه اين جدايي موقت وبسيارعذاب آوراست اما بايد بپذيريد كه اوبه مهد كودك سپرده شود. شروع اولين روزرفتن كودكتان به مهد بسياردردسر ومشكل آفرين است . اوتاكنون فقط به شما لحظات خود را سپري كرده است اما اينك بايد با جماعتي ديگر به سرببرد وبا آنها همساز وهماهنگ شود. اوبايد يادبگيرد چگونه دوستان جديدي پيداكند، ضمن اينكه مقرراتي تازه وغيراز محيط منزل رافرا بگيرد. اما آنچه بايد برآن تأكيد كرد ضرورت جداشدن او ازشماست . چراكه روزي به هرحال مجبوراست پا به خانه دومش مدرسه بگذارد.
هرچند هميشه اين گونه بيان شده كه محيط خانه براي تربيت كودك بهتر است ، اما كودكان ازبازي هاي دستجمعي لذت مي برند وآموزش آنان در سالهاي پيش از دبستان براي اجتماعي شدن بسيارضروري است.
با توجه به ايتكه مهد كودك ها درجامعه ما به دليل نياز مادران شاغل به مراكزي براي نگهداري ازفرزندانشان شكل گرفت وفلسفه وجودي تأسيس وراه اندازي مهد كودك ها را رفع نياز مادران آنهاست، به طبع ابعاد آموزشي وتربيتي اين مراكز كمتر مورد توجه قرارگرفته است .
شكي نيست كه گروه هاي بازي ومهد كودك ها دررشد وتوانايي ها ومهارت هاي بازي كردن كودك كه احتمال دارد درخانه امكان پذيرنباشد مؤثرهستند زيرا هرقدرهم كه درخانه كودك به بازي تشويق شود بازاو مي داند كه درخانه خودش است ودانستن همين موضوع دربازي هايش تأثير مي گذارد.
امروزه انتخاب مهد كودكي مناسب ازجمله دغدغه هاي خانواده هاست. مركزي كه ازهر نظر شرايط مساعدي داشته باشد وكودك را درورود به عرصه زندگي اجتماعي ياري دهد.دانستن ويژگي هاي سني وروحي رواني كودكان نيز براي تنظيم برنامه هاي آموزشي وتربيتي بسيارمهم است . گرچه امروزه مهد كودك هايي هم هست كه به دليل عدم مديريت صحيح وبه كارگماردن مربيان غيرمتخصص ازچنين كارآيي برخوردار نيستند.
خانم بديعي خانه داردرباره دلايل فرستادن پسر سه ساله اش به مهد مي گويد: من عقيده دارم درمهد كودك مفاهيم وآموزش ها را مطلوب تر وبهتر به بچه ها منتقل مي كنند، كاري كه خود من ازعهده آن برنمي آيم، چراكه روان شناسي كودك را به شكل علمي واصولي نمي دانم .
مريم نظري نيزمي گويد: با اينكه پسر چهارساله ام را مادرم نگه مي دارد اما دوست دارم اوبه مهد برودو ارتباط با بچه هاي ديگر را ياد بگيرد . الآن كه او در خانه است اصلاً نمي تواند با بچه هاي ديگر ارتباط برقرار كند و حتي روش بازي كردن با كودكان ديگر را نمي داند. برخي پدرو مادرها هم رفتن به مهدكودك را در واقع گريز از زندگي آپارتمان نشيني و در يك محيط بسته زندگي كردن مي دانند. آنها بر اين باورند زندگي در آپارتمان هاي كوچك به روح و جسم كودكان آسيب مي رساند . در اين ميان واكنش كودكان در زمينه رفتن به مهد متفاوت است. زهرا كشاورزي مي گويد: با اينكه شاغل نيستم و مشكلي براي نگهداري پسرم ندارم ، ولي او خيلي علاقه مند است به مهدكودك برود ، حتي شب ها خواب مي بيند به مهد رفته و صبح وقتي بيدار مي شود مي گويد چرا مرا بيدار نكرديد تا به مهد بروم. اما با توجه به بالا بودن هزينه مهدها امكان اين كه او را به مهد بفرستيم برايمان وجود ندارد.

فهرست مطالب تحقیق ضرورت آموزش پيش از دبستان در پایین آمده است.

مقدمه
تعريف آموزش وپرورش
هدف آموزش و پرورش در دوره قبل از دبستان
ازتولد تا هجده ماهگي
از هجده ماهگي تا چهارسالگي
وظايف وهدف هاي آموزشي وآمادگي براي يادگيري
بررسي نگرش والدين ، مربيان ودانشجويان درمورد ضرورت آموزش پيش ازدبستان
برنامه ريزي درسي در مراكز آموزش وپرورش پيش دبستاني
هدف كلي
الف) برنامه ريزي دراز مدت
ب) برنامه ريزي كوتاه مدت
فعاليت هاي آموزشي در مراكز پيش دبستاني
برنامه روزانه يك مهدكودك:
انواع ساعت كار در مهدكودك
بررسي نقش و تأثير مهدكودك ها بر روی كودكان
مامان، من كي مي رم مهد؟
منابع

فهرست منابع تحقیق ضرورت آموزش پيش از دبستان در پایین آمده است.

  • آموزش و پرورش در كودكستان ( محمد حسين نظري نژاد).
  • مديريت مراكز پيش دبستاني (دكتر داريوش نوروزي ، دكتر كريم عزت خواه).
  • روانشناسي و آموزش كودكان استثنايي (دكتر غلامعلي افروز).
  • روش فعال در كودكستان (صغري سره).
  • مديريت در آموزش و پرورش (فصلنامه).
  • هفت گفتار درباره آموزش قبل از دبستان.
  • سي دي نمايه (بررسي نگرش والدين و مربيان در مورد ضرورت آموزش پيش دبستاني).
  • سی دی نمايه ( بررسي نقش و تأثير مهدكودك ها بر روي كودكان).

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی نگرش والدين ، مربيان و دانشجويان در مورد ضرورت آموزش پيش از دبستان را به قیمت ۵۵۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.