دانلود پاورپوینت بررسی اقلیمی ابنیه - آسمان فایل
مهر
۲۵
۱۳۹۵

دانلود پاورپوینت بررسی اقلیمی ابنیه

اگر به دنبال پاورپوینتی کامل و مفید با موضوع بررسی اقلیمی ابنیه هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر در مورد بررسی اقلیمی ابنیه می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت پاورپوینت است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

بررسی اقلیمی ابنیه

مشخصات  فایل بررسی اقلیمی ابنیه

عنوان : بررسی اقلیمی ابنیه طراحی اقلیمی
فرمت فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد اسلایدها : ۷۱
حجم فایل : ۸٫۸۰ مگابایت

خلاصه آنچه در پاورپوینت بررسی اقلیمی ابنیه می خوانید.

بـــاد
اختلاف درجه حرارت و فشار هوا، به علاوه دوران كره زمين باعث جابجايي هو و در نتيجه باد مي‌شود. به دليل اينك باد با خود ابرهاي باران‌زا و باران كه لازمه حيات است را به ارمغان مي‌آورد، بدون وجود باد، زندگي در روي كره زمين براي بشر غير ممكن است.
در ايران ابرهاي باران‌زا از طرف درياي مديترانه و اقيانوس هند مي‌آيند. جريان باد ديگري هم از سمت شمال مي‌وزد كه با خود سرماي زياد به همراه دارد. در جنوب ايران بادهاي صحرايي عربستان مي‌وزد كه مانع تجمع ابرهاي باران‌خيز در اين منطقه مي‌شود.
بادهاي محلي نيز در هر ناحيه وجود دارد كه از جهات مختلف مي‌وزد. بعضي از اين بادها مرطوب و خشك مي‌باشند و بعضي گرم همراه با گرد و غبار هستند.
تعداد زيادي از شهرها و روستاهاي ايران در نواحي كويري و حاشيه ويري تا حد زيادي بر جسب موقعيت باد طراحي و بنا شده‌ا ند. (مانند شهرك زواره شكل ۲۰-۶) بدين ترتيب كه كل شهر، ساختمانها، بازشوها و بادگيرها به سمت باد مطلوب و خنك بنا شده است و پشت با باد گرم و پرگرد و غبار مي‌باشند. با اين روش باد مطلوب به داخل شهر و ساختمانهاي آن كشيده مي‌شود و از خشكي و گرماي هوا مي‌كاهد. همچنين ورود بيش از حد گرما و گرد و غبار سد مي‌شود.
در نزديكي سواحل درياها و درياچه‌هاي بزرگ نيز يك باد محلي وجود دارد كه دوره تناوب آن بيست و چهار ساعته است.در طي روز كه آفتاب مي‌تابد، سطح زمين سريعتر از دريا گرم مي‌شود و در نتيجه هواي مجاور زمين صعود كرده و جاي آن را نسيم خنكي از سطح دريا پر مي‌كند. در شب هنگام سطح زمين گرماي روز را سريعتر از دست مي‌دهد و آب دريا گرمتر از زمين مي‌باشد، لذا هواي گرم ازسطح دريا صعود مي‌كند و جريان مخالف روز از روي زمين به سمت دريا جريان پيدا مي‌كند (شكل ۶). اين باد ملايم تا چند كيلومتري ساحل محسوس مي‌باشد و چون جهت آن مشخص است، ميتوان از آن جهت تهويه ساختمان و محوطه اطراف آن استفاده نمود.
ارزيابي جهت و شدت باد غالب در تقسيم‌بندي عملكردها و طراحي شهري اهميت ويژه دارد. باد در انتقال صوت، آلودگي هوا و بو بسيار مؤثر است. لذا قسمتهايي از شهر كه عامل توليد آلودگيهاي فوق مي‌باشند، مانند فرودگاهها، كارخانجات و محل دفن زباله نه تنها بايد در خارج از شهر، بلكه در سمتي باشند كه باد غالب منطقه ابتدا از سطح شهر عبور كند و بعد به اين قسمت‌ها برسد (شكل ۷)
استفاده از باد در طراحي محوطه و ساختمان نيز بايد نقش تعيين كننده‌اي داشته باشد و باد بايد به طور صحيح هدايت و كنترل شود.
به عنوان مثال در اقليم سرد بايد جلوي بادهاي سرد زمستانه سد شود و در اقليم گرم بايد از بادهاي خنك حداكثر استفاده صورت گيرد. اين كار با طراحي صحيح محوطه و فرم بنا امكان‌پذير است.
با قرار دادن درختان سوزني برگ (مانند كاج و سرو)، بادشكن، پستي و بلندي زمين و يا ابنيه مجاور ميتوان جلوي باد مزاحم را گرفت و به همين طريق با استفاده از عوارض زمين، گياه و ابنيه مجاور، مي‌توان باد مطلوب و مساعد منطقه را به سمت دلخواه هدايت نمود. (شكل ۸)
فرم بنا و محل قرارگيري بازشوها نيز بايد با توجه به باد طراحي شوند. به طور كلي در اقليم سرد بايد ساختمان كاملاً در مقابل باد سرد محافظت شود. فرم بنا بايد به طريقي باشد كه باد سرد حداقل اصطلكاك يا بنا را داشته باشد و به سرعت دور شود. در اين قسمت از ساختمان بايد از عايق حرارتي ضخيم و يا مصالحي كه در مقابل انتقال حرارت مقاوم هستند، استفاده نمود. همچنين بايد از تعبيه بازشوهاي بزرگ احتراز شود.
در اقليمهاي ديگر نيز،ساختمان بايد به همين طريق در مقابلباد مزاحم محافظت شود و بر عكس فرم بنا بايد به شكلي باشد كه باد مطلوب را به راحتي به داخل ساختمان هدايت كند و بازشوهاي بزرگ در اين قسمت باشند. (شكل ۹).
جهت تهويه داخل بنا، خصوصاً در اقليم گرم مانند مناطق جنوبي كشور، بهتر است تهويه دوطرفه باشد و جريان هوا از يك سمت وارد و از سمت ديگر و يا سقف اتاق خارج شود.

فهرست مطالب پاورپوینت بررسی اقلیمی ابنیه را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

عنوان
عوامل اقليمي
خورشيد
بـــاد
بادگير
آب، رطوبت و گياه
موقعيت جغرافيايي
ناهمواريهاي سطح زمين
عمق زمين
روستاي زيرزميني ميمند
شبستان و شوادان

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی اقلیمی ابنیه طراحی اقلیمی را به قیمت ۹۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.