دانلود تحقیق شيوه های درمان اختلالات ديداری - آسمان فایل
مهر
۲۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق شيوه های درمان اختلالات ديداری

اگر به دنبال تحقیقی آموزنده و مفید در مورد شيوه های درمان اختلالات ديداری هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با موضوع  شيوه های درمان اختلالات ديداری می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

 درمان اختلالات ديداری

مشخصات  فایل شيوه های درمان اختلالات ديداری

عنوان : شيوه هاي درمان در حيطه اختلالات ديداری
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۵
حجم فایل : ۵۶ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق شيوه های درمان اختلالات ديداری می خوانید.

تمرينات مربوط به ادراك بينايي
۱– طرح تخته هاي سوراخ دار: طرح هايي با قطعات رنگي بر روي تخته سوراخ دار بسازيد و از كودك بخواهيد مشابه آن طرح را درست كند.
۲– تخته هاي پاركت: طرح هايي را با استفاده از تخته پاركت يا سراميك و مانند آن درست كنيد و از كودك بخواهيد مشابه آنها را درست كند.
۳- طرح مكعب ها: مكعب هايي از جنس چوب يا پلاستيك كه يك رنگ يا چند رنگ باشند تهيه كنيد و با آنها طرح هايي بسازيد كه كودك از روي آنها مشابه سازي كند.
۴- پيدا كردن شكل در تصوير: از كودك بخواهيد در يك تصوير مثلاً تمام چيزهاي گرد، يا مربع و مانند آن را پيدا كند و آنها را رنگ بزند.
۵- جورچين: جورچين هاي آماده و يا دست ساز تهيه كنيد و از كودك بخواهيد آنها را جور كند. تصاويري از اشخاص، حيوانات، حروف، اعداد، اشكال هندسي و مانند آن را به قطعات كوچكتر تقسيم كند و از كودك بخواهيد آنها را كنار هم بگذارد. داشتن الگوي مشابه يا كشيدن طرح خطوط در صفحه زير قطعاتي كه بايد با هم جور شوند يا قطعاتي كه بخشي از آن در حاشيه صفحه باقي مانده است و مانند آن براي راهنمايي كودك در اوايل تمرينها مورد استفاده قرار مي گيرد.
۶- دسته بندي: از كودك بخواهيد شكل هاي هندسي با اندازه و رنگ هاي متفاوت را كه از تخته يا مقوا بريده شده يا بر روي كارتهايي رسم شده است با هم جور كند.
۷- جور كردن: شكل هاي هندسي با تعداد زياد را بر روي كارتهايي رسم كنيد و از كودك بخواهيد با پيداكردن مشابه هر كدام آنها را با هم جور كند.
۸- دومينه: كارت هايي از مقوا به صورت دومينه با نقطه هايي به صورت رنگي و از جنس آهن ربايي، كاغذ چسبي، يا كاغذ سمباده اي بسازيد و از كودك بخواهيد آنها را بر روي تخته با هم جور كند.
۹- كارت بازي: مجموعه اي از كارت هاي بازي كه در آن تصاوير، اعداد، مجموعه ها و مانند آن به كار رفته است به كودك بدهيد و بخواهيد كه آنها را با همديگر جور كند.
۱۰- اعداد و حروف: بازيهايي به شكل نام بردن، جور كردن، جدا كردن و مانند آن را براي كودك در زمينه اعداد و حروف ترتيب دهيد تا درك و تميز او رشد يابد.
۱۱- كارت حروف: حروفي را بر روي كارت بنويسيد و از كودك بخواهيد هركدام را كه مي خوانيد مشخص كند و روي آن را بپوشاند.
۱۲- ادراك ديداري كلمات: كلمات و حروف معيني را روي كارت بنويسيد و از كودك بخواهيد آن ها را دسته بندي كند، جور كند، جدا كند و يا با انگشت رديابي كند.
۱۳- مجموعه اي از ابزار: مجموعه اي از ابزار را به كودك نشان دهيد. آنگاه روي آن ها را بپوشانيد يكي از وسايل را برداريد. از نو مجموعه را نشان دهيد. از كودك بخواهيد وسيله گمشده را پيدا كند.
۱۴- تعدادي طرح هندسي يا حروف و اعداد را به كودك نشان دهيد. از كودك بخواهيد پس از توضيح شما قطعه موردنظر را از بين قطعات مختلف پيدا كند. در مورد ديگر پس از ارائه طرح هاي هندسي و حروف و اعداد مي توانيد روي آنها را بپوشانيد و از كودك بخواهيد كه آنها را روي كاغذ بياورد.
۱۵- مجموعه محدودي از اشكال- طرح ها يا اشياء را به كودك نشان دهيد. به كودك بگوييد كه مشابه همان قطعات را از بين وسايل پيدا كرده و با همان نظم بچيند. ورق هاي بازي- قطعات رنگي- قطعات منقوش يا انواع كاشي و سراميك براي اين چنين تمريناتي مي تواند مفيد باشد.

فهرست مطالب تحقیق شيوه های درمان اختلالات ديداری را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

تمرينات مربوط به حيطه ديداري
تمرينات حركتي ظريف
تمرينات پرتاب كردن و گرفتن
پرتاب كردن
گرفتن
بازي هاي با توپ
بازي هاي با تيوپ تاير
تمرينات هماهنگي چشم و دست
ترسيم با ردگيري
كنترل آب
بريدن با قيچي
نمونه سازي
بند بستن
بازي وردنه يا نورد
بازي هاي ابتدايي
تمرينات مداد و كاغذ
آدمك خيمه شب بازي. آدمك گرداني و به حركت درآوردن آنها
گيره لباس
كپي طرحها
تا كردن كاغذ
تمرين نقطه، نقطه
ترسيم دو دايره
اشكال هندسي
حروف و اعداد
بازآموزي تعقيب چشمي
انگشت و نور چراغ قوه
توپ متحرك
تمركز سريع
رديابي با چشم
تمرينات مربوط به ادراك بينايي
طرح تخته هاي سوراخ دار
تخته هاي پاركت
طرح مكعب ها
پيدا كردن شكل در تصوير
جورچين:
دسته بندي
جور كردن
دومينه
كارت بازي
اعداد و حروف
كارت حروف
ادراك ديداري كلمات
مجموعه اي از ابزار
تعدادي طرح هندسي يا حروف و اعداد
مجموعه محدودي از اشكال- طرح ها يا اشياء
ارائه تحريكات بينايي
تمرينات مربوط به حافظه ديداري
پيدا كردن چيزي كه كم است
پيدا كردن شكل صحيح:
ترتيب حفظي
به يادآوردن آنچه كه ديده شده است
داستان از روي تصوير
به ياد آوردن چيز كم شده
تكرار طرح ها
پيشنهادات

هم اکنون می توانید تحقیق شيوه هاي درمان در حيطه اختلالات ديداری را به قیمت ۳۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.