دانلود تحقیق تعريف کار و اوقات فراغت - آسمان فایل
مهر
۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق تعريف کار و اوقات فراغت

اگر به دنبال تحقیقی آموزنده و جالب در مورد تعريف کار و اوقات فراغت هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با موضوع  تعريف کار و اوقات فراغت می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

کار و اوقات فراغت

مشخصات  فایل

عنوان : تعريف کار و اوقات فراغت
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۱
حجم فایل : ۵۵ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق تعريف کار و اوقات فراغت می خوانید.

سير تحولى غنى سازى اوقات فراغت
برخى از صاحب‌نظران و پژوهشگران معتقدند گذران اوقات فراغت از زمان تاريخ بشريت بوده و به صورت بازى يا مراسمهاى مذهبى و آئين‌ها و آداب و رسوم انسانها بوده است اما گروهى از دانشمندان گذران اوقات فراغت را از پديده‌هاى دوران صنعتى مى‌دانند.
در نيمه اول قرن نوزدهم ميزان کار کارگران آمريکا بيش از ۸۵ ساعت کار در هفته و حتى در انگلستان ۱۵ ساعت کار در روز به صورت معمولى و عادى تلقى مى‌شد.
مدارک موجود در دوره‌هاى قبل از اسلام و در ايران نشانگر آن است که مزاياى فراغت بيشتر براى طبقات ممتاز و اشراف جامعه بوده است ومردم عادى وظيفه‌اى جز کار سنگين نداشته و گاهى فرصت کوتاهى را صرف استراحت و بازديد از اقوام و شرکت در مراسمهاى ملى و مذهبى مى‌کردند. نتايج حاصل از کار و توليد، عايد عده قليل و معدود مى‌شده است. تا دوران رنسانس و صنعتى مردم به سختى امرارمعاش مى‌کردند وزنان و مردان و کودکان نيز دوش به دوش هم درکارهاى سنگين سهيم بودند. با اختراعات جديد مثل راديو، تلويزيون و… اين امکان به وجود آمد که فراغت از عده خاص و اشراف به عموم مردم تسرى بيابد. در اواخر قرن نوزدهم نهضتهاى اجتماعى به همت اتحاديه‌هاى کارگرى براى کم کردن ساعات کار تحت عنوان “نهضت تفريحات سالم” به وجود آمد تا امکانات لازم براى رفع خستگى روزانه کارگران را فراهم سازد.
نخستين رساله طرفدارى از اوقات فراغت براى کارگران در اروپا توسط “پل لامارک” تحت عنوان “حق تنبل بودن” به رشته تحرير درآمد. سپس در سالهاى ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ در آمريکا و اروپا پژوهشهاى تجربى درباره فراغت انجام گرفت و در سال ۱۹۲۴ دفتر بين‌المللى کار نخستين کنفرانس بين‌المللى را درباره وقت آزاد کارگران با حضور ۳۰۰ نماينده از ۱۸ کشور برگزار کرد.
امروزه بسيارى از جامعه شناسان و حتى اقتصاددانان بر اين باورند که تحول جوامع انسانى به سوى “تمدن فراغت”‌است و تمدن فراغت چيزى جز افزايش توليدات شکوفايى اقتصاد و افزايش درآمد سرانه نيست. حتى عده‌اى از اين هم فراتر رفته و يک نوع اخلاق مبتنى بر خوشبختى را زاييده فراغت مى‌دانند.
مطالعات و تحقيقات انجام شده در خصوص نحوه گذران اوقات فراغت در ايران
پژوهش و تحقيقات انجام شده در ايران حاکى از آن است که؛
زمان بيدار شدن از خواب (براى نوجوانان ۱۱ تا ۱۴ سال در جامعه شهري)
۳۵ درصد نوجوانان بين ساعت ۳۰/۶ دقيقه الى ۷ صبح و ۲۲ درصد بين ساعت ۳۰/۱۵ الى ۶ (غير از روزهاى تعطيل) از خواب بيدار مى‌شوند البته اين آمار در جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله شهرى ۲۴ و ۲۱ درصد مى‌باشد.
زمان خوابيدن
۵۶ درصد از نوجوانان تا ساعت ۱۰ شب مى‌خوابند، ۴۴ درصد نيز غير از ايام تعطيل بعد از ساعت ۱۰ مى‌خوابند.
مدت زمان فراغت
۵۴ درصد نوجوانان يک تا ۳ ساعت در شبانه روز اوقات فراغت دارند. بر اساس نتايج به دست آمده در جامعه مورد بررسى شهرى هر فرد نوجوان به طور متوسط ۱۵۷ دقيقه (حدود دو نيم ساعت) در شبانه روز فراغت دارد.
اين ميزان براى جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال روزانه به طور متوسط ۱۷۱ دقيقه (حدود ۳ ساعت) مى‌باشد. با محاسبه ۱۴ ميليون دانش‌آموز با سرانه دو ساعت اوقات فراغت يعنى آموزش و پرورش بايد براى ۲۸ ميليون ساعت نفر روز برنامه‌ريزى براى غنى سازى اوقات فراغت داشته باشد.
نحوه گذران اوقات فراغت
۸۷ درصد گذران اوقات فراغت مربوط به تماشاى تلويزيون در بين جوانان و نوجوانان مى‌باشد. لذا يک هماهنگى و همکارى و تعاملى بين صدا و سيما و امور تربيتى آموزش و پرورش لازم و ضرورى مى‌باشد.
نوع گذران اوقات فراغت
۶۴ درصد نوجوانان ۱۱ تا ۱۴ ساله اوقات فراغت خودرا به “بازى و ورزش” مى‌پردازند که البته نسبت پسران ۸۶ درصد و دختران ۴۰ درصد است.

فهرست مطالب تحقیق تعريف کار و اوقات فراغت را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

تعريف کار و اوقات فراغت
ضرورت اوقات فراغت
نقش امور تربيتى در غنى سازى اوقات فراغت دانش‌آموزان
مقدمه
کارکردهاى اصلى اوقات فراغت
انواع و اشکال فعاليتهاى فراغتي
متغيرهاى موثر بر شيوه‌هاى گذران اوقات فراغت
سير تحولى غنى سازى اوقات فراغت
مطالعات و تحقيقات انجام شده در خصوص نحوه گذران اوقات فراغت در ايران
نتايج حاصله و پيشنهادها
منابع و ماخذ

فهرست منابع تحقیق تعريف کار و اوقات فراغت را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

جامعه شناسى فراغت، اصل زاهدي
يادگيرى مشارکتي، دکتر امينى و دکتر مرعشي
چگونگى پرداختن به فعاليتهاى فراغت (دبيرخانه شورايعالى جوانان)
نقش فعاليتهاى فوق برنامه در تربيت جوانان، دکتر شعارى نژاد
تعاريف فراغت و ديدگاههاى آن، على اسدي
http://tadbir25.googlepages.com/maleki.htm

هم اکنون می توانید تحقیق تعريف کار و اوقات فراغت را به قیمت ۴۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.