دانلود پروژه تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی - آسمان فایل
مهر
۳
۱۳۹۵

دانلود پروژه تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی

اگر به دنبال پروژه ای کامل و خوب در مورد تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر با موضوع  تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان میباشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در پروژه خود از آن استفاده کنید.

تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

مشخصات  فایل تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

عنوان : تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۶۰
حجم فایل : ۱۴۹ کیلوبایت

خلاصه آنچه در پروژه تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می خوانید.

چه كسي بايد تستها را اجرا كند ؟
آيا بايد براي انجام اين منظور از روانشناس حرفه اي استمداد كرد يا معلمان مي توانند اين وظيفه را به عهده بگيرند .قبلا”” به اين نكته اشاره كرديم كه اجراي تست كاري به غايت حساس و دقيق است , اما دليلي وجود ندارد كه يك معلم نتواند براي بعهده گرفتن اين و.ظيفه آماده شود و در  اين باره ورزيدگي كافي كسب نمايد. معذالك بايد در اين مورد تاكيد لازم بعمل آيد كه يك دوره كار آموزي عملي شرط لازم آن است كه بتوان روي نتايج حاصله حساب كرد.
بايد علاوه بر آن تكنيك تست مورد نظر بطور دقيق براي آزمايش كننده معلوم باشد تا بتواند آنرا با دقت هر چه تمامتر بصورتي كه هنگام ميزان كردن و فرم گيري تست مورد عمل بوده اجرا كند .وانگهي بسياري از اين مسائل با نوع تست بستگي دارد . مشكلات اجرايي از تستي تا تست ديگر متفاوت است . در مورد تستهاي بينه – سيمون , كدار معتقد است كه حتي افراد تازه كار مي توانند از اجراي آنها نتايج مفيدي به دست آورند
ولي تحصيل نتايج دقيق از اين تست مستلزم آن است كه شخص مامور اجراي آنها در كار خود بسيار ورزيده باشد .
بعضي از مولفان از جمله ليپمن معتقدند كه تنها روانشناسان حرفه اي بايد مجاز باشند دانش آموزان را تست كنند . بديهي است كه معلمان بايد براي كسب صلاحيت در اين مورد دوره كار آموزي بخصوص ببينند . ولي آيا كسب چنين تبحري براي همه معلمان مطلوب نيست ؟ پس اگر به منظور جوابگوئي به احتياجات ناشي از اجراي تستها بتوانيم اين هدف پر ارزش را تحقق بخشيم , بطور غير مستقيم به عالم تعليم و تربيت نيز خدمت كرده خواهيم بود .

نحوه كلاس بندي در دبستان پسرانه ايمان (منطقه ۲۰ )
طي گفتگوئي كه با مسئول دبستان ايمان در مورد جگونگي انجام كلاس بندي در اين مدرسه , به عمل آمد , اظهار داشتند : كلاس بندي پايه اول بر اساس طرحي كه از منطقه ارسال شده است , انجام مي گيرد .در سالهاي گذشته هيچ گونه طرح مدوني در زمينه كلاس بندي از طرف منطقه به مدارس ارسال نشده بود و مسئول دبستان , به ابتكار خود , در اين زمينه طرحي را به مرحله عمل در آورده اند .
در سال تحصيلي ۷۲-۷۱ تستي را براي سنجش ميزان هوش دانش آموزان كلاس اول تهيه كرده بودند كه شامل مراحل ذيل بود :
شمردن مهره ها از يك تا چهارده
نشاندادن قسمتهاي مختلف بدن ( چشم , گوش , دست , پا و … )
شناخت جهتها ( بالا , پايين , چپ , راست و … )
شناخت بلندي , كوتاهي و تساوي
شناخت سبكي و سنگيني و تشخيص آنها
شناخت جلو و عقب
جدا كردن گردي , سه گوش و چهار گوش
مشخص كردن رنگها : سفيد , قرمز , آبي و سبز
خواندن شعر يا سوره هاي قرآن توسط دانش آموز
مفهوم بيشتري يا كمتري با در اختيار گذاشتن سكه هاي مختلف
نام بردن اشياء مختلف با استفاده از لوحه ها
براي هر قسمت امتياز بخصوصي را قائل بودند كه جمع امتيازات ميزان هوش كودك را نشان مي داده است . علاوه بر اين تست , عوامل ديگري هم در امر كلاس بندي دخيل بودند, از جمله :
تاريخ تولد دانش آموز , تحصيلات پدر , تحصيلات مادر , شغل پدر , شغل مادر , سن پدر , سن مادر , نوع و ميزان در آمد خانواده , در قيد حيات بودن پدر و مادر , چپ دستي يا راست دستي كودك , عدم آشنايي با زبان فارسي , لكنت زبان , معلوليت جسمي و حركتي , نقص عضو , نقص در بسنايي و شنوايي , نقص در چهره , نوع مسكن و تعداد اتاقها ( ر.ك به بخش ضمائم , ضميمه شماره ۳ )
در مورد كلاس بندي پايه هاي دوم تا پنجم نيز طرح ديگري را به مرحله اجرا در آورده بودند . در درجه اول , دانش آموزان پايه هاي قبل را كه به كلاس بالاتر ارتقاء يافته بودند , بين كلاسهاي هم پايه به طور مساوي تقسيم مي كردند , تا دانش آموزان يك كلاس مجددا در سال تحصيلي جديد , همه در يك كلاس مشترك قرار نگيرند.

فهرست مطالب پروژه تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان هم اکنون می توانید تحقیق تاثیر کلاس بندی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را به قیمت ۳۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.