دانلود مقاله روش بحث در کلاس - آسمان فایل
مهر
۴
۱۳۹۵

دانلود مقاله روش بحث در کلاس

آیا بحث کردن در کلاس نیاز به مقدمه و برنامه ریزی دارد و زمان آن باید از قبل مشخص شده باشد یا امریست که قابل پیش بینی نیست و خود به خود اتفاق می آید؟ چه کسی باید هدف بحث را تعیین کند؟ در ادامه می توانید مقاله روش بحث در کلاس را دانلود و مطالعه کنید تا پاسخ سؤالات خود را بیابید.

روش بحث در کلاس

مشخصات فایل روش بحث در کلاس

عنوان: روش بحث در کلاس
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۱۳
حجم فایل: ۷۱ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق روش بحث در کلاس می خوانید.

مراحل به کار گیری راهبردهای بحث :
این مراحل به وظایف و فعالیتهای معلم، قبل از بحث، ضمن بحث و پس از آن تقسیم می شوند.
الف) قبل از بحث: به نظر برخی از معلمان، بحث کردن امری است اتفاقی و غیر قابل پیش بینی که نمی توان از قبل آن را برنامه ریزی کرد؛ اما این عقیده نادرست است، زیرا آن هم مانند سایر فعالیتهای آموزشی به برنامه ریزی و طراهی قبلی نیاز دارد. بنابراین، معلم قبل از رفتن به کلاس باید این مراحل را طی کند:
۱) تعیین هدف بحث : اولین گام در برنامه ریزی برای استفاده از راهبرد بحث این است که درباره لزوم و تناسب بحث با درس مورد نظر تصمیم گرفته شود. دومین گام آماده کردن در س و تصمیم گیری درباره نوع بحث است. همانطور که گفتیم، بحث در کلاس می تواند بتنهایی به عنوان یک راهبرد آموزشی به کار رود، اما در بیشتر موارد برای اجرای سایر روشها و الگوهای تدریس استفاده می شود. بنابراین، برنامه ریزی برای بحث مستلزم تعیین هدفهای دقیق آن است هر چند هدفهای ویژه بحث بی شمارند، معلمان، به طور کلی، هدفهایی بدین قرار را دنبال می کنند :
حصول اطمینان از یادگیری و فهمیدن درس و مطالب مطالعه شده با بحث و گفتگو.
تقویت مهارتهای اکتشافی و کاوشگری در آموزش مهارتهای فکری.
سهیم شدن در تجارب و رسیدن به فهم مشترک.
۲) در نظر گرفتن دانش آموزان : معلمان برای استفاره از راهبرد بحث د ر کلاس، باید به مهارتهای دانش آموزان در بحث کردن و توانایی آنان در برقراری ارتباط با یکدیگر توجه کنند. همچنین آنان باید چگونگی واکنش عده ای از دانش آموزان را نسبت به سئوالهایی که برای بحث مطرح می شوند در
نظر گیرند. معلملن باید پیش بینی کنند که ممکن است برخی از دانش آموزان بخواهند تمام مدت اختصاص یافته به بحث را صحبت کنند؛ بنابراین ، به هنگام برنامه ریزی کردن برای بحث، اجرای روشهایی که موجب شرکت بیشتر دانش آموزان در بحث می شود اهمیت دارد.
۳)استفاده از فضا برای بحث کردن : ترتیب نشستن دانش آموزانکلاس، بر الگوهای ارتباطی آنان تاثیر می گذارد. بهترین حالت و شکل قرار گرفتن صندلیها در کلاس، شکلهای و دایره ای است؛ زیرا در این دو حالت، دانش آموزان می توانند یکدیگر را ببینند واین وضعیت محاسن و معایب خاص خود را دارد.
در وضعیت که معلم در قسمت باز آن قرار میگیرد، اقتداری بیشتری در کلاس دارد، بخصوص زمانی که او با گروهی از دانش آموزان که فاقد مهارت بحث کردن هستند مواجه است. وضعیت  فضای مناسبی برای حرکت معلم در میان دانش آموزان فراهم میکند اما از معایب وضعیت این است
که بین معلم ( اداره کننده بحث ) و دانش آموزان فاصله عاطفی ایجادمی کند. همچنین فاصله مکانی بین دانش آموزان دو ردیف اول و آخر زیاد است.
اما، وضعیت دایره ای شکل فاصله های مکانی دانش آموزان را به حداقل می رساند و فرصتهای گفتکو آزادانه میات آنان را افزایش می دهد. از معایب وضعیت دایره ای آن است که معلم نمی تواند آزادانه بین دانش آموزان حرکت کند یا به سوی تخته برود؛ در مواردی این وضعیت ایجاب می کند که معلم بین دانش آموزان بنشیند.

فهرست مطالب تحقیق روش بحث در کلاس در پایین آمده است.

صحبت کردن مردم در کلاس
سئوال کردن معلم
آثار آموزشی روش بحث
ویژگیهای روش بحث در کلاس
ویژگیهای مشترک در بحث
راهبردهای بحث
مراحل به کار گیری راهبردهای بحث
الف) قبل از بحث
۱) تعیین هدف بحث
۲) در نظر گرفتن دانش آموزان
۳)استفاده از فضا برای بحث کردن
ب) ضمن بحث
۱)تمرکز بحثها‌
۲)کنترل رخدادهای کلاس
۳)یادداشت کردن نکات عمده بحث
۴)گوش دادن به نظرات دانش آموزان
۵)فرصت پاسخ دادن
۶)واکنش معلم نسبت به پاسخهای دانش آموزان
۱)تفکر- همفکری- مشارکت
همفکری
مشارکت
۲)فرصت گوش دادن
۳)جلوگیری از بحث انحصاری
۴)استفاده از توپ پلاستیکی
۷- بیان منظور دیگری ( نقل قول )

هم اکنون می توانید تحقیق روش بحث در کلاس را به قیمت ۵۵۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.