دانلود پایان نامه ساختار نظام آموزشی کشور هند - آسمان فایل
مهر
۷
۱۳۹۵

دانلود پایان نامه ساختار نظام آموزشی کشور هند

 در مورد ساختار نظام آموزشی کشور هند چه می دانید؟ ساختار آموزش پس از استقلال-آموزش پايه- وسيع سازي بعد سيستم آموزش پايه –  آموزش زبان هندی – آموزش زبان انگليسی- آزمون عمومی و تعداد روزهای درسی مقطع آموزش پيش دبستانی تنها چند مورد از موارد بحث شده در پایان نامه ساختار نظام آموزشی کشور هند است که می توانید دانلود نمایید.

ساختار نظام آموزشی کشور هند

مشخصات فایل ساختار نظام آموزشی کشور هند

عنوان: ساختار نظام آموزشی کشور هند
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۶۷
حجم فایل: ۳۷۵ کیلوبایت

خلاصه آنچه در پایان نامه ساختار نظام آموزشی کشور هند می خوانید.

ميزان كارايی و تأثيرگذاری برنامه ها و استراتژی های آموزشی

همانگونه كه قبلاً نيز بدان اشاره شد، دولت هندوستان در جهت نيل به اهداف آموزش همگاني EFA به اجراي يك سري طرح ها و پروژه هاي جديدي ظرف مدت ۱۰ سال اخير مبادرت نموده است. هر پروژه يا برنامه هدف خاصي را دنبال نموده و در قالب هر يك از اي ن برنامه ه ا و پروژه ها يك سري عمليات نظارتي و سنجشي ب ه مورد اجرا گذارده مي شود. در اين سنجش تن ها ب ر انعكاس كلّي ب رخي استراتژي ه ا و روش هاي اتخاذي چن د سال اخير و نحوة اجراي آنها از طريق پروژه ها و برنامه ها، تأكيد مي گردد. فلذا اكثر عمليات نظارتي در كليه مناطق كشور قابل اجرا نبوده و هر ايالت با روش منحصر به فرد خود به اجراي برنامه ها مي پردازند. طي چندين سال اخير با توجه به مسافت و بعد جمعيتي كشور معيارهاي خاصي در ارائة خدمات مدرسه اي دنبال مي گردد كه اين عمل خود بر گسترش مدراس ابتدايي منجر گرديده است. به نحوي كه اكثر كودكان از امكان دسترسي فيزيكي به اين مدارس برخوردار مي باشند. دهة ۹۰ دو پيشرفت جديد در اي ن زمينه را به ثبت رسانده است. چندين دولت ايالتي از اين هم فراتر رفته و به خلق امكانات جدي د در سكونتگاه هاي كوچك دست يازيده اند. مدنظر داشتن اين امر كه عدم حضور كودكان در مدارس منحصرا به فاصلة فيزيكي منتهي نشده و عوامل فرهنگي و اقتصادي نيز در اين امر دخيل مي باشند به اجراي هر چه بهتر اي ن برنام ه كمك زيادي نموده است. اولين نتيجة مثبت اين امر آن بوده است كه در مناطقي كه اين ابتكارات ب ه اجرا درآمدند نرخ ثبت نام و حضور كودكان به ميزان قابل توجهي ارتقاء يافته است. است راتژي ديگري كه طي دهة اخير اتخاذ گرديده، معين نمودن معيارهاي عمدة ملّي جهت تجهيز مدارس سراسر كشور مي باشد. دولت از طريق طرح بهره برداري از تخته سياه (Operation Blakbord) ابتكار جديدي را خلق نمود كه طي آن هر مدرسة ابتدايي مي بايست حداقل از دو كلاس درس برخوردار بوده و بدون توجه به تعداد دانش آموزان از حداقل ۲ معلم جهت تدريس در كلاس ها بهره گيرد. اين معيار كه در سرتاسر كشور به مورد اجرا گذارده شد، شرايط زيرساختي مدارس ابتدايي مناطق روستايي كشور را تحت تأثير ق رار داده است. با توجه به اينكه همچنان ۵۰ درصد از جمعيت كشور از نعمت سواد بي بهره اند از اين روي پيشبرد برنامه هاي ارتقاء سطح سواد و آموزش بزرگسالان كار آساني نيست. دولت هندوستان پس از ارزيابي و سنجش استراتژي هاي قبلي و بررسي دستاوردهاي آن به اجراي طرح عملياتي آموزش ملي به سال ۱۹۸۸ مبادرت نموده و در جهت گست رش آموزش در سرت اسر كشور به اتخاذ سياست بسيج همگان ي مبادرت نمود. در اينجا نيز به جاي استفاده از پرسنل اجير سعي شده است تا از كاركنان غيردولتي استفاده شود. اگر چه تأثير اجراي اين سياست بنا به دلايلي روشن در سرت اسر كشور يكسان نبوده اما با اين حال اين استراتژي به همراه ابتكارات به عمل آمده در سنجش آموزش ابتدايي به افزايش تعداد افراد باسواد كشور منتهي گرديده است. اي ن م وضوع بيشتر در خصوص اف راد جامعة روستايي و بويژه زن ان مصداق مي يابد. از جمله نكات ديگري كه مي توان به ميزان كارآمدي استراتژي مذكور پي برد افزايش نرخ درخواست هاي مردم در جهت ورود به مراكز آموزش عالي و آموزش پيوسته اشاره نمود.

فهرست مطالب پایان نامه ساختار نظام آموزشی کشور هند در پایین آمده است.

ساختار آموزش پس از استقلال
آموزش پايه
وسيع سازي بعد سيستم آموزش پايه
زبان آموزشي
آموزش زبان هندي
آموزش زبان انگليسي
آزمون عمومي
تعداد روزهاي درسي
مقطع آموزش پيش دبستاني
اهداف آموزشي
طرح آموزش و مراقبت هاي دوران كودكي ( ECCE )
مقطع آموزش ابتدايي
ساختار آموزشي
آمار آموزشي مقطع آموزش ابتدايي
نرخ افت تحصيلي (طي سال ۱۹۹۶)
طرح هاي اجرايي
تمركززدايي آموزشي
نرخ ثبت نام و حضور در مدارس
نرخ جمعيت و مناطق بهره مند از خدمات آموزش ابتدايي بر مبناي درصد طي دهه ۱۹۹۰
مقطع آموزش متوسطه
ساختار آموزشي
سيستم امتحاني و مدارك تحصيلي
آموزش عالي
مقاطع تحصيلي  آموزش عالي
تقويم دانشگاهي
نهادهاي آموزش عالي
نهادهاي مركزي
ارزشيابي مدارك تحصيلي
پذيرش تحصيلي
دانشگاهها و نهادهاي همپاية آن
زبان آموزشي
اعتبار سنجي  آموزشي
طرح هاي آموزشي
۱- طرح حرفه اي سازي آموزشي
۲- طرح احداث كالج هاي خودمختار (آزاد)
۳-  طرح برگزاري آزمون ملي سنجش توانايي هاي آموزشي
كميسيون كمك هزينه تحصيلي دانشگاهي (UGC)
اهداف
خصوصي سازي آموزش عالي و احداث دانشگاه هاي خودگردان
دانشگاه هاي خودگردان
بين المللي سازي آموزش عالي
فقدان ديدگاه براي آينده
وضعيت آموزش عالي
شوراي تحقيقات علمي و صنعتي هند
شوراي تحقيقات و آموزش كشاورزي

هم اکنون می توانید تحقیق ساختار نظام آموزشی کشور هند را به قیمت ۷۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.