دانلود مقاله درباره آجرکاری - آسمان فایل
مهر
۱۳
۱۳۹۵

دانلود مقاله درباره آجرکاری

اگر به دنبال تحقیقی خوب و کامل درباره آجرکاری هستید و یا علاقمند به آشنايی بیشتر درباره آجرکاری می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word است و شما میتوانید آنرا ویرایش کرده و در تحقیق خود از آن استفاده کنید.

آجرکاری

مشخصات  فایل

عنوان :  آجرکاری
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۲۹
حجم فایل : ۷٫۹۸ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق درباره آجرکاری می خوانید.

نقوش آجری خفته و راسته
بدنه نما و طاق های آجری در فرم های مختلفی پوشش می شود. هر یک از این پوشش ها از اصول و ضوابط خاصی پیوری می کنند. اما در مواردی نیز از نظر ضوابط، ضمن انجام کار عوض می شود.
شکل گیری این حالت ها به ضرورت آن و به سلیقه سازنده بستگی کامل دارد. به طوری که می توان ضمن اجرای کار، با بهره گیری از متن طرحهای اصلی، طرح های متعدد دیگری نیز به وجود آورد. پوشش های طاق ضربی به صورت خفته راسته، از معمول ترین انواع پوشش هایی است که در ساختمانهای آجری، د رزمانی نه چندان دور، در زیر زمین های نشیمن، حوض خانه، راهروها و سرسراها، دکاکین، آب انبارها، اتاق های کاروان سراها، حجره ها، عرق چین رواق ها، بین رسمی بندیها و دورهاو گوش فیل ها طاق های آجری دربازارها و بین دورهای پاتوپا در شبستان های مساجد و طاق نماسازی ها و در فرش کف، و در بسیاری موارد دیگر از آن استفاده کرد.علاوه بر پوشش خفته راسته از حالت های خفته راسته یک طرفه و انواع گل برگردانها نیز در پوشش طاق ها ودر طاق نماسازی ها و کف فرشها و بخصوص در نماسازی بدنه های ساختمان های سنتی استفاده فراوان شده است.
خوشبختانه از نقش خفته راسته و انواع آن به شکل های مختلف در پوشش طاق( زیر کنسول، ایوان و ایوانچه). همچنین در نماسازی های آجری  سانتی روز و سایر موارد استفاده فراوان می شود.

نقوش جناقی:
در آثار قدیمی و همچنین در ساختمانهای سنتی کاربرد نقوش جناقی در قسمتهای مختلف بنا بخصوص در طاق نماسازی ها بسیار موردتوجه بوده است. اما از نقوش جناقی در اشکال بسیار متنوع می توان برای نماسازی های آجری امروز به شکل قاب بندی های محدود در سطوح «اسپر» نما نقش آوری های بسیار زیبایی را به وجود آورد. همچنین از نقوش جناقی می توان در پوشش های طاقی به مانند انواع طاق های دور دار و یا طاق های آهن گم در زیر کنسول ها، بالکن ها و هر پیش آمدگی دیگر نهایت بهره را داشته باشیم. ضمناً از نقوش یاد شده می توان برای نقش دهی در کف پوشها چه به شکل سنتی از آجر سبز و زرد برای مفروش سازی محوطه و یا قسمتهای دیگری از فضا و همچنین در طاق نمای زیبا برای محوطه در چهار چوب سنتی هنر آفرینی کرد.

فهرست مطالب و منابع تحقیق درباره آجرکاری را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

 آجرکاری نمونه ای از صفحات تحقیق را می توانید در قسمت پایین مشاهده کنید.

 آجرکاری

هم اکنون می توانید تحقیق آجرکاری را به قیمت ۳۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.