دانلود تحقیق سازمان فنی و حرفه ای كشور - آسمان فایل
مهر
16
1395

دانلود تحقیق سازمان فنی و حرفه ای كشور

در مورد سازمان فنی و حرفه ای كشور چه می دانید؟ تاریخچه سازمان فنی و حرفه ای ؟ اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور ؟ روشهای ارائه خدمات آموزشی ؟ چگونگی تعیین مهارت و صلاحیت فنی (آزمون) ؟ پاسخ سؤالات مذکور به همراه مطالب کامل و جامع در مورد سازمان فنی و حرفه ای كشور را می توانید با دانلود این تحقیق بیابید.

سازمان فنی و حرفه ای كشور

مشخصات فایل سازمان فنی و حرفه ای كشور

عنوان: سازمان فنی و حرفه ای كشور
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۲۳
حجم فایل: ۱۰۴ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق سازمان فنی و حرفه ای كشور  می خوانید.

۲آموزش در مراکز دیگری از آموزشهای سازمان آموزشهای فنی و حرفه‌ای کشور در قالب فعالیت آموزشگاههای آزاد و با مشارکت بخش غیر دولتی در سطح کشور اجرا می‌شود.
آیین نامه چگونگی تاسیس آموزشگاههای آزاد به استناد قانون کارآموزی مصوب سال۱۳۴۹، به تصویب رسیده است. بر این اساس آموزشگاههای آزاد، موسساتی هستند که در آنها یک یا چند حرفه براساس برنامه‌های مصوب مطابق با استانداردهای ملی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اقدام به ارایه خدمات آموزشی می‌نمایند. امتیاز تاسیس آموزشگاه به اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای شرایط اعلام شده باشند، اعطا می‌گردد. سازمان مکلف است به صاحبان امتیاز تاسیس که ظرف مدت مقرر شده محل و تجهیزات مورد تایید و منطبق با ضوابط و استانداردهای سازمان را معرفی نمایند پروانه تاسیس برای رشته‌های هم خانواده صادر نماید. أین آموزشگاهها تحت نظارت و با استاندارد آموزشی سازمان فعالیت می نمایند و در پایان دوره‌ های آموزشی کارآموزان خود را برای انجام آزمون به سازمان آموزش فنی و حرفه ای معرفی می نمایند تا پس از ارزیابی سطح مهارت های آموخته شده در صورت توافیق در آزمون از امتیاز گواهینامه مهارت برخوردار شوند. با تجدید نظر ادواری در آیین نامه تشکیل و اداره آموزشگاههای آزاد و ایجاد تسهیلات قانونی بیشتر گامی موثر برای تشویق افراد به تاسیس أین آموزشگاهها برداشته شده است. آخرین بازنگری أین آیین نامه در سال ۱۳۷۸ به تصویب رسیده است.
چگونگی تعیین مهارت و صلاحیت فنی (آزمون):
شاخص ارزیابی توانایی آموزشها ی اجرا شده و مهارت کسب شده، آزمون فنی است که معمولا در دو مرحله کتبی (نظری) و عملی اجرا می‌گردد. شرط شرکت در آزمون عملی،‌موفقیت در آزمون کتبی است. موفقیت در هر دو مرحله أین آزمون سبب دریافت گواهینامه مهارت از سازمان آموزش فنی و حرفه ای می گردد.
به شرکت کنندگان در آزمون که در بعضی از کارهای عملی مربوط به رشته خود ضعف داسته باشند، فرصت داده می‌شود تا در زمان معینی که به رشته و میزان کمبود مهارت بستگی دارد – با مراجعه به مراکز آموزشی قبلی خود یا هر طریق دیگری که مایل باشند کمبود مهارتهای خود را جبران کرده و مجددا در آزمون عملی شرکت کنند.
کلیه کسانی که از توانایی جسمی متناسب با حرفه مورد نظر برخوردار باشند با راهنمایی مسئولان مراکز آموزشی با در نظر گرفتن استعداد فکری و جسمی خود رشته متناسب و دلخواه را انتخاب می نمایند. حداقل سنن کارآموز ۱۵ سال تمام است. داوطلبان ۱۲-۱۴ ساله به شرط برخورداری از رشد جسمانی بیشتر از همسالان خویش و با ارایه رضایت نامه ولی خود می توانند به کارآموزی بپردازند.
داوطلبان پسر از نظر خدمت وظیفه عمومی باید یکی از شرایط ذیل را داشته باشند.
*دارای برگ پایان خدمت باشند.

  • از خدمت معاف بوده و برگ معافیت دائم یا موقت داسته باشند.
  • با در دست داشتن دفترچه آماده به خدمت، رشته‌ای را انتخاب نمایند که قبل از اعزام به خدمت دوره مربوطه خاتمه یابد.

حداقل میزان میزان تحصیلات داوطلب بستگی به رشته انتخاب شده و شرایط مندرج در استاندارهای ملی مهارت و آموزشی دارد.
علاوه بر کارآموزان مراکز کارآموزی، هرفردی، به هر طریقی حرفه‌ای را آموخته باشد و بخواهد در رشته‌ای معین گواهینامه مهارت دریافت کند، میتواند پس از مراجعه به سازمان و ثبت نام، آزمون دو مرحله‌ای، تئوری- عملی، را پشت سر گذاشته و به دریافت گواهینامه مهارت نایل شود. گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی – حرفه ای کشور، براساس قانون، و در طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگاههای مشمول قانون کار جایگزین تجربه شغلی (سوابق کاری) بوده و براساس سوابق کاری معادل، از مزایای سنوات شغلی بهرمند است. بعلاوه أین گواهینامه ارزش بین‌المللی داسته و در جهت کاریابی و اشتغال در خارج از کشور بعنوان مدرکی معتبر می‌تواند کمک و راهنمای موثری برای فرد دریافت کننده گواهینامه باشد.

فهرست مطالب تحقیق سازمان فنی و حرفه ای كشور در پایین آمده است.

تاریخچه سازمان فنی و حرفه ای
اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور
روشهای ارائه خدمات آموزشی
۱- ارائه آموزش توسط بخش دولتی:
۲- ارائه آموزش توسط بخش غيردولتی (آموزشگاههای آزاد):
الف – آموزش در مراكز ثابت
ب – آموزش توسط واحدهای سيار
ج- آموزش در پادگانها
د- آموزش در مراكز جوار كارگاه و بين كارگاهی
هـ- آموزش ضمن كار و حين كار
و- آموزش تعليمات سرپرستی
ز- آموزش در مركز تربيت مربی
سازمان فنی و حرفه ای کشور
واژه شناسی
واژه شناسی آموزش فنی و حرفه‌ای:
نیروی کار متخصص
آموزشهای کوتاه مدت
کد استاندارد آموزشی
مرکز:
کارگاه
مربی
کارآموز
فعالیت
فعالیتهای آموزشی
آموزش در مراکز ثابت
آموزش در مراکز جوارکارخانه
آموزش ضمن کار
آموزش تعلیمات سرپرستی
آموزش خودیاری فنی
آموزش در تیمهای سیار
چگونگی تعیین مهارت و صلاحیت فنی (آزمون)
رئوس فعالیتهای مرکز تربیت مربی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

هم اکنون می توانید تحقیق سازمان فنی و حرفه ای كشور را به قیمت ۴۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.