دانلود تحقیق ادبيّات غنايی در ادبيّات معاصر عرب خوزستان - آسمان فایل
تیر
20
1395

دانلود تحقیق ادبيّات غنايی در ادبيّات معاصر عرب خوزستان

ادبیات غنایی در لغت به معنای آواز خوش، سرود و نغمه است و در اصطلاح به نثر یا شعری گفته می‌شود که بیان‌گر عواطف و احساسات شخصی شاعر باشد. در شعر فارسی ادبیات غنایی به صورت داستان، مرثیه، مناجات، شکایت و گلایه در قالب‌هایی چون غزل، مثنوی، رباعی و قصیده مطرح شده است.تحقیق ادبيّات غنايی در ادبيّات معاصر عرب خوزستان را در ادامه مطلب می توانید دانلود کنید.دانلود تحقیق ادبيّات غنايی در ادبيّات معاصر عرب خوزستان

توضیحات تحقیق ادبيّات غنايی در ادبيّات معاصر عرب خوزستان

عنوان:ادبيّات غنايی در ادبيّات معاصر عرب خوزستان
فرمت فایل:word( قابل ویرایش)
تعداد صفحات: ۱۹۵

چکیده و فهرست مطالب تحقیق ادبيّات غنايی در ادبيّات معاصر عرب خوزستان  را در قسمت پایین می توانید مشاهده کنید.

چکیده:

درست است كه ادب حماسی يكی از مهم ترين بخش های ادبيّات معاصر عرب خوزستان است امّا واقعيّت امر، مهم ترين بخش اين ادبيّات را ادبيّات غنايی مى داند. ادبيّات غنايی معاصر عرب خوزستان آينه ای است كه همه ی جريان ادب غنايی كلاسيك عرب، كلاسيك فارسى، معاصر عرب و معاصر فارسى را براى ادب دوستان و خوانندگان، منعكس مى كند. در اين ادبيّات، گوناگونى موضوعات واقعاً چشم گير است. اين ادبيّات به سه لهجه نوشته و قوالب شعرى متنوّعى را متضمّن مى شوند. آرايه هاى ادبى و صور خيال متعدّد و زيباى اين ادبيّات بى هيچ چون و چرايى نشانگر هنر و توانايى سرايندگان آن هاست، هنر و قدرتى كه معرّفى آن ها به فرهيختگان، ادب دوستان و دانشجويان زبان و ادبيّات فارسى، لازم است.روش به كار رفته براى انجام دادن اين تحقيق، روش كتاب خانه اى و ابزار گردآورى اطّلاعات، فيش و فيش بردارى بوده است.مطالعه و بررسى كردن اين پايان نامه خواننده را با چگونگى و گوناگونى مضامين ادبيّات ياد شده آشنا و او را از آرايه هاى ادبى آن ها باخبر مى كند. اين بررسى، هم چنين موجب پى بردن اين خواننده به اثرپذيرى اين ادبيّات از ديگر ادبيّات مى شود كما اين كه او را به توانايى ادبيّات معاصر عرب خوزستان و كشف نكات مشترك بين اين ادبيّات و ديگر ادبيّات به ويژه ادبيّات فارسى رهنمون مى شود.

 

فهرست مطالب:

 

مقدّمه

پيش گفتار

فصــــــل   اوّل: كلّيّات

فصــــــل   دوم: اثرپذيرى ادبيّات غنايى معاصر عرب خوزستان  

بخش نخست: اثرپذيرى از ادبيّات غنايى كلاسيك عرب
بخـــش دوم: اثرپذيرى از ادبيّات كلاسيك فارســـــى
بخــش سوم: اثرپذيرى از ادبيّات معاصـــــــــر عرب
بخش چهارم: اثرپذيرى از ادبيّات معاصــــر فارســــى

فصـــــل ســوم: مضامين ادبيّات غنايى معاصر عرب خوزستان

فصـــــل چهارم: قالب هاى شعرى ادبيّات غنايى معاصر عرب خوزستان

بخش نخست: لهجه ى بــــدوى
بخـــش دوم: لهجه ى فصيــــح.
بخــش سوم: لهجه ى غير فصيح

فصـــــل پنجـم: آرايـــــــــــه هاى ادبــــى

بخش نخست: بديع
بخـــش دوم: معانى
بخـــش سوم: بيان

فصـــــل ششـم: معرّفى برخى از شاعران معاصر عرب خوزستان و نمونه هايى از اشعارآن ها   

على غريفــــــى
فاضل سكرانـــى
عادل سكرانــــى

پـــايـان سخـــن: خلاصه و نتيجه ى تحقيق

كتــــاب نـامـــه

هم اکنون می توانید تحقیق ادبيّات غنايی در ادبيّات معاصر عرب خوزستان را به قیمت ۱۸۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند.

برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید.
ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.irبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.