دانلود پایان نامه بررسی زبان شناختی اسم مرکب فعلی در زبان فارسی و انگلیسی - آسمان فایل
تیر
۲۰
۱۳۹۵

دانلود پایان نامه بررسی زبان شناختی اسم مرکب فعلی در زبان فارسی و انگلیسی

زبان گسترده ترين و پيچيده ترين و در عين حال راحت ترين وسيله ارتباط بين انسان هاست اين ابزار که دستگاهي منظم و با قاعده (system) است، ويژگي ديگري هم دارد و آن صورت گفتاري و آوايي است. انسان ها از اين دستگاه منظم به شکلهاي گفتاري و نوشتاري بيشترين بهره را مي برند. پایان نامه بررسی زبان شناختی اسم مرکب فعلی در زبان فارسی و انگلیسی را در ادامه مطلب می توانید دانلود کنید.دانلود پایان نامه بررسی زبان شناختی اسم مرکب فعلی در زبان فارسی و انگلیسی

توضیحات تحقیق زبان شناختی اسم مرکب فعلی در زبان فارسی و انگلیسی

عنوان:بررسی زبان شناختی اسم مرکب فعلی در زبان فارسی و انگلیسی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: ۱۳۴

چکیده و فهرست مطالب پایان نامه بررسی زبان شناختی اسم مرکب فعلی در زبان فارسی و انگلیسی را در قسمت پایین می توانید مشاهده کنید.

چکیده:

زبان هاي فارسي و انگليسي هر دو از زبان هاي هند و اروپايي و زبان ترکيبي هستند. مراد از ترکيبي اين است که مي توان از پيوستن واژه هاي زبان به يکديگر، يا افزودن پيشوندها و پسوندها بدانها براي بيان معاني و مفاهيم تازه بهره گرفت و بدين گونه هزاران واژه ي تازه با معاني تازه ساخت. يک واژه، گاه مي تواند چند بار صورت ترکيبي پيدا کند. مثلا از واژه”خرد” مي توان “خردورز” ، “خردورزي” و”خردورزانه”را ساخت. واژه هاي مرکب در زبان فارسي را از نظر نوع ساخت مي توان به دو دسته کلي تقسيم کرد:غير فعلي و فعلي.
“اسم مرکب فعلي” به آن دسته از کلمات مرکبي اطلاق مي شود که يک جزء آن ها از مشتقات فعل باشد و درنقش اسم مورد استفاده قرار گيرند. الگوهاي ساخت اين نوع اسامي در دو زبان فارسي و انگليسي مورد تحقيق اين رساله است. بعلاوه از نظر معنايي، به مقوله هسته دار بودن يا نبودن آن ها پرداخته شده و توان زبان را براي اين نوع واژه سازي نشان داده است. در تحقیق زبان شناختی اسم مرکب فعلی در زبان فارسی و انگلیسی حدود يک صد و شصت اسم مرکب فعلي در زبان فارسي و يک صد اسم مرکب در زبان انگليسي مورد پژوهش قرار گرفته است.
از آن جايي که تداوم، رشد و پويايي يک زبان تا زماني ادامه دارد که در آن زايايي وجود داشته باشد و “ترکيب” از مواردي است که به زايايي و ساخت واژه هاي جديد در زبان کمک زيادي مي کند، بررسي ترکيبات مختلف در زبان مورد توجه بوده و هست. اسم مرکب فعلي در زبان فارسي و انگليسي يکي از مهم ترين و زاياترين ترکيب هاست که در اين رساله با آوردن ليستي از اين نوع اسامي در هر دو زبان به مقايسه آن ها پرداخته شده ونهايتا” شباهت هاي زيادي در اين نوع ترکيبات در دو زبان مذکور يافت شد.

فهرست مطالب:

فصل اول : مقدمه
کلیات تحقیق
بیان مسئله
اهمیت و ضرورت تحقیق
اهداف تحقیق
هدف کلی
اهداف جزئی
فرضیه های تحقیق
اصطلاحات و مفاهیم کلیدی
فصل دوم : پیشینه تحقیق
پیشینه تحقیق
ترکیب در زبان فارسی
ترکیب در زبان انگلیسی
فصل سوم : روش تحقیق
روش تحقیق
فصل چهارم
تجزیه و تحلیل داده ها
بخش اول : تعریف صرف یا ساختواژه
واج شناسی
صرف یا ساختواژه
نحو
معنی شناسی
واژه
تصریف
اشتقاق
واژه سازی
صرف تصریفی
صرف اشتقاقی
بازشناسی وازه های مرکب از گروه های نحوی
ملاک آوایی
ملاک صرفی
ملاک نحوی
جایگاه دستگاه صرف در نظام زبان
ریشه و پایه
انواع کلمه از نظر ساخت درونی
ماهیت زایایی صرفی
موانع واژه سازی
عوامل درون زبانی
عوامل برون زبانی
انواع واژه سازی
روشهای بیان مفاهیم تازه
بخش دوم
رابطه میان هسته نحوی و هسته معنایی
انواع کلمه از نظر معنا
هسته نحوی در کلمات برون مرکز
هسته نحوی در کلمات متوازن
اهمیت هسته معنایی
بخش سوم
تعریف اسم مرکب
اسم مرکب فعلی
الگوهای ساخت اسم مرکب فعلی در زبان فارسی
واژه های مرکب فعلی
صفتهای مفعولی مرکب مرخم
مصدر مرکب مرخم
صفت مرکب فاعلی مرخم
تغییر مقوله صفت
هسته و وابسته در صفتهای مرکب فاعلی مرخم
واژه های مرخم مشتق از فعل مرکب
اهمیت صفت مرکب فاعلی مرخم
اسم های مرکب هسته آغاز
واژه های مرکب بدون  هسته – برون مرکز
واژه های متوازن
الگوهای ساخت اسم مرکب فعلی در زبان انگلیسی
بخش چهارم
فهرست نشانه های اختصاری

هم اکنون می توانید پایان نامه بررسی زبان شناختی اسم مرکب فعلی در زبان فارسی و انگلیسی را به قیمت ۱۳۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند.

برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید.
ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.irبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.